Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az önkielégítés?

W_Gyuri kérdése:

Bűn az önkielégítés?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem keresztényeket és azt mondták, hogy bűn, illetve hogy aki kívánsággal tekint egy asszonyra már paráznaságot követett el vele szívében. Meg hogy vétkezek a testem ellen, és ez tisztátalanság, amiből következik hogy a pokolra jutok.

2014. júl. 10. 09:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

Látom az emberek butítása egyeseknél sport...

Elképesztő gonosz dolgot műveltek.

Bűntudatot kelteni másokban és esetleg szexuális zavarokat előidézni nagyon gonosz dolog.

2014. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Kései Sirató ***** válasza:
24%

Aki szerint bűn, az írjon legalább egy bibliai idézetet!


A katolikus egyház szerint bűn, a református szerint nem az, a katolikusok szeretnek a Bibliától eltérni..

2014. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Sokszor fájdalmam van ezzel kapcsolatban,

azon hogy segít Isten igéje?

Illetve aggódok hogy később a mulasztás miatt

egészségügyi problémáim lesznek.

2014. júl. 12. 08:04
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Milyen vallású vagy? Figyeld meg, hogy ebben a kérdésben a Biblia nem foglal állást, csak egyes egyházak tartják bűnnek. Ha az lenne, akkor konkrét igehelyet találnánk, mint a Homoszexualitás és vérfertőzés, ill. állattal törtténő közösülés esetében, mert ezeket Isten Igéje szigorúan tiltja, de az önkielégítést nem.
2014. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A keresztény kollégám azt is mondta, hogy volt példa arra, hogy önkielégítést végző ember belehalt az önkielégítésbe, azt hiszem felesége is volt. Ez igaz? xD
2014. júl. 14. 22:48
 16/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha mondjuk szív problémái vannak bele lehet halni az orgazmusba. És akkor is ha evés ivás helyett is maszturbálsz. Pont úgy lehet belehalni az önkielégítésbe mint mondjuk egy számítógépes játékba. Meg lehet csinálni, de ahhoz tényleg világbajnok kreténnek kell lenni :DDDDD


Több tudományág kezeli tényként, hogy az önkielégítés rendben van, természetes mi több roppant hasznos dolog. Nem véletlenül kifejezetten ajánlják is.

Szóval valójában tudományos tényekről beszélünk, így arról vitát nyitni, hogy ez most jó e vagy sem valójában gittrágás, mert tény, hogy rendben van. :)))

2014. júl. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hála jó Istennek nincs szív problémám, legalábbis nem tudok róla.Nem akarok világbajnok kretén lenni :DDD.

Pszichológusom is azt mondta hogy ne menjek szembe a természettel.


De egy biztos amióta hallottam/olvastam hívőktől hogy az önkielégítés bűn, azóta meginogtam és még erősebb az az érzésem hogy bűn, kell hozzá idő hogy ez a helyes irányba visszatérjek.

2014. júl. 18. 22:06
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező

Orvosi tényekről beszélgetünk. Ismétlem: tényekről.

Teljesen irreleváns amit pár bigott vallásos összehord.

2014. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zsemle98 válasza:
39%
Az bűn amit tudva és akarva csinálsz. De ha nem tudsz parancsolni a testednek az is bűn. Nem?
2015. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!