Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az önkielégítés?

W_Gyuri kérdése:

Bűn az önkielégítés?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem keresztényeket és azt mondták, hogy bűn, illetve hogy aki kívánsággal tekint egy asszonyra már paráznaságot követett el vele szívében. Meg hogy vétkezek a testem ellen, és ez tisztátalanság, amiből következik hogy a pokolra jutok.

2014. júl. 10. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Ezt nagyon sokszor megbeszéltük itt a fórumon. Igen az, önkielégítés közben ugyanis szárnyal a szexuális fantázia, + függőséget okoz, mert az ember nem képes már egy idő után irányítani a saját testét, és inkább lesz a gyönyörnek, mint Istennek szeretője (2Tim 3,4)


Nyilván a liberális vallásos emberek nem fognak ezzel egyetérteni.

2014. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és még valami: Mindenki a pokolra jut, mert a héberben a pokol a sírt, sírgödröt, vagyis a halottak nyugvóhelyét jelenti.
2014. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia nem említi meg konkrétan a maszturbálást, azonban erre utasítja a keresztényeket: „Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a [helytelen] nemi vágyakozás . . . dolgában” (Kolosszé 3:5).
2014. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Igen, paráznaság. De nem jutsz pokolra. Gyónás!
2014. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kései Sirató ***** válasza:
28%
NEm , nem bűn! A biblia sehol nem nevezi annak. A paráznaság egészen mást jelent: házasságtörést.
2014. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Nemcsak a házasságtörés paráznaság!

Minden szexuális tett, gondolat, amit nem a pároddal (ha szigorúan vesszük, a házastársaddal) teszel.

2014. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
És ha a párom mellett ön kielégítek az ágyban? Egyik kezem őt simogatja a másikkal meg... akkor én nagyon bűnös lélek vagyok :D
2014. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szeressük egymást ***** válasza:
56%

Isten előtt csak a házasságon

belüli szex szent, azon kívül minden formája bűn. Az

önkielégítés is.

2014. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Akik azt írják,hogy bűn,azok nem maszturbálnak? Komolyan érdekel,hogy meg lehet ezt állni?
2014. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Sziasztok . Igenis bűn vagyis tisztátalanság apa annó elment a gyülekezetbe kereste az Urat és találkozott egy emberrel senki se látta rajta kívül de ő látta és ezt mondta neki az ember: Lefogom neked írni üzenetbe mi az ami Istentől távol tart majd eltünt... Másnap kapot egy levelet ami lehetetlen kéne ,hogy legyen címet se adott még és ideje se volt feladni na m1. És leírta a szentlélek ,hogy az önkielégítés tisztátalanság ésezzel nem tud azonosulni Isten . Na én leálltam vele tényleg óriásian nehét szinte hihetetlen . DE LEÁLLTAM és 2hét kb és már nagyon könnyű lesz valld meg Isten igéjét mikor rád jön az érzés....mert a gonosz se akarja Isten igéjét hallgatni én eltudtam nyomni neked is sikerülni fog. Amúgy ha a te keresztény barátaid ennyire utálják a bűnt akkor vajon ők sose vétkeztek? DE Isten kegyelemet adott megbocsát mindent Jézus miatt. ! ÁMEN ! Bűnös természet van bennünk azonban Isten mindent megbocsát. De ha bűnhődsz azzal nem Isten haragját szerzed meg. Mert Isten már nem haragszik az emberre. Hanem eltávolodsz Istentől ert ezzel nem tud azonosulni ! IMÁDKOZZ !! Mert van élet a halál után és az nem múlik el .
2014. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!