A buddhizmusnak melyik az az ága, amit hétköznapi ember is egyszerűen gyakorolhat?
Mindehova ezt írom, mert ezt ismerem, de a Zen pont ilyen.
Egyetlen lényege van, a zazen, az ülőmeditáció. Nem kell szútrákat mantrálni sem, nincs sallang.
Kedves kérdezô!
Imádkozzok érted, mert lelkedet már megkaparította a Sátán. A sok meditáció közben beléd szálltak a démonok. Olvasd a Bibliát, imádkoz Jehovához és még talán részed lesz az üdvösségben.
Kedves gr.katy,
Szerettettel kérdezem tőled, hol kutattál, hol néztél utána, honnan vontad le eme következtetéseidet, amivel a buddhistákat illeted? :)
Kedves Pendulum92!
A ti bálványotok Buddha, egy önzô, öntörvényû ember volt, aki elhagyta feleségét és csecsemôgyermekét.
De ne félj érted is imádkozok, hogy megszabadulj azoktól a démonoktól,amik a meditációid során szálltak meg.
Azt érzem kedves gr.katy, hogy szörnyen félsz :)
Kívánom, hogy találd meg az utat, amiben rájössz, hogy Isten nem rajtad kívülálló, és nincs mitől tartanod :)
Aki fél benned, az az egó, aki nem te vagy :)
És köszönöm az imát.
Szia!
Akármelyik ágát gyakorolhatod a buddhizmusnak, válassz aszerint, hogy melyik áll közelebb hozzád.
Ugyebár 3 ága van a buddhizmusnak: déli buddhizmus(hinayána, ennek egyetlen fennmaradt iskolája a théraváda), északi buddhizmus(mahayána), és a Gyémánt Út, azaz a vadzsrayána.
Ha közel áll hozzád a misztikum, szeretnél imádkozni segítségért, szeretnél sokat mantrázni, akkor a tibeti buddhizmust, illetve a gyémánt utat ajánlom. Ezek közül is a gyémánt út az, amely inkább a nyugati ember számára lett "teremtve".
De ha úgy gondolod, hogy tőled távol állnak az ilyen ezoterikus dolgok, és csak a "valóság érdekel", akkor a théraváda és a zen buddhizmus lehet a nyerő.
A théraváda(öregek tanítása/ösvénye) a legrégebbi fennmaradt buddhista iskola. Nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy olvasd a szuttákat, s azokat helyezd át gyakorlatba, ezzel megteremtve a saját tapasztalataidat, megteremtve a saját ösvényedet.
Zen buddhizmus pedig inkább a pillanatnyi valóság megtapasztalására törekszik. Tehát, hogy igyekezz mindig a jelenben élni, ne pedig a múlton, jövőn fájjon a fejed. Nagy hangsúlyt fektetnek az ülőmeditációra, azaz a za-zenre.
Persze, rengeteg ága van még a buddhizmusnak, de ezek úgy nagyjából a főbb ágai, amiket gond nélkül gyakorolhatsz. Ha részletesebben meg akarod ismerni a buddhizmus irányzatait, s maga a buddhizmus történelmét, akkor ajánlom Andrew Skilton: a buddhizmus rövid története c. könyvét.
Remélem, valamennyire tudtam segíteni :)
Bocsánat az esetleges elírásokért, kissé kimerült vagyok.
Bármi kérdésed van még, írj nyugodtan!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!