Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről? Bővebben...

Mit gondoltok erről? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Én hiszek Istenben. A szüleim keresztyén szellemben neveltek, szóval egész életemben Isten közelségében éltem. Gyerekkoromtól kezdve Jézusról szóló verseket, és mondókákat tanultam, azonban, ahogy nőttem felmerültek bennem bizonyos kérdések.

Például: Ha Isten gyűlül minket( márpedig gyűlöli az embert a bűnei miatt) akkor Jézus hogy tud minket szeretni? Hisz a Biblia szerint Jézus, és Isten egy, Jézus mégis Isten fia. Lejött a földre, megalázta magát, és megahlt a kereszten. Értünk. Szóval Jézus jó, Isten pedig...

Persze, tudom, hogy ezt az embernek el kell fogadnia, és meg kell értenie hogy Isten és Jézus egy,-és ugyanaz a személy, mégis más. De, felmerül a kérdés: Ha Isten olyan jó, és törődő, akkor hol van amikor katasztrófák történnek? Gyerekek halnak meg? Nőket erőszakolnak meg? Ember embert öl, kínoz?

Hol van ilyenkor az Úr, és Jézus? Persze, ezt be lehet úgy tudni, hogy Isten azt várja, hogy bánatunkban hozzá fordulunk, de a lelkész szerint (akivel sokat beszélgetek) Istennek teljesen mindegy, hogy mi hiszünk-e benne vagy sem. Nekünk nem midegy, hogy üdvözülünk, vagy örök kárhozat a mienk.

Persze, már gondolkodtam a kérdésen, és a szülők, barátok, szerettek nélkül milyen a paradicsom? Lehet hogy nem éltem még sokat, és lesznek akik gyerekesnek fogják tartani a kérdésem, kérem azok ne is kommenteljenek, de a lelkészünk szerint a mi szüleink, gyermekeink, testvéreink, barátaink, nem a mieink. Persze, mindenki Istené, de biológiai értelemben a szülő az enyém. Nem az Övé. És, nem sírhatok a szülőmért, mert nekem csak egy szülőm, testvérem, barátom, rokonom van, és az Isten.

Valaki véleményt?

Őszinte, és komoly válaszokat várok, és nem egysoros kommenteket.

Köszönöm. :)



#Isten #Jézus #hit #keretyénség
2014. júl. 7. 18:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok.

Nem akartam hinni a szememnek mikor azt írtad a lelkészed mondta hogy Isten gyülöli az embert.Hogy lehet valaki így lelkész? :O

Isten szeret minket,annál nagyobb szeretet nincs mintha valaki odaadja a gyermeke életét értünk!Olyan mintha azt mondaná jól van srácok elszúrtátok de mivel én teremtettelek benneteket rendbehozom a hibáitok,kifizetem az "adósságod" hiszen megtehetem,de ahoz hogy megtegyem neked is kell az "aláírásod" vagyis el kell fogadnod Istent.Itt is látszik mennyire fontos a szabad akaratunk!

2014. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló, nyilván nem vette ésre mikor ízt írtam: nyilván én értettem félre a választ.

Lényegtelen.

Péter: Nos, akkor bocsánat. :) A kommented valóban érdekes. Például voltak benne olyan dolgok, amiket nem is tudtam. Köszönöm. :)

2014. júl. 8. 19:39
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Emberek mivan itt?? Ti nem választjátok külön az Ószövetséget és az ÚJszövetséget.... Az Ószövetségben még ISTEN haragudott az emberre de ma már nem ezvan... Jézus elvitt mindent a kereszten .. A Lelkészed vagy kid az meg nem tud semmit ISTENRŐL és ilyen ember önigazult... Cselekedetek alapján akarja megszerezni isten szeretetét pedig ez nem így kéne ,hogy legyen.. Az isten nem büntet és nem isten hadja az ebmereket meghalni . Ha nem az emberek nem engedik elfogadni ISTEN szeretét . Mert tévhitben élnek és önigazultak
2014. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

KÖNYÖRGÖM A KOMMENTELŐK FOGJÁK MÁR FEL, HOGY ÉN ÉRTETTEM FÉLRE VALAMIT, ÉS NEM A LELKÉSZEM A "HÜLYE".

KÖSZÖNÖM.

Különben most nem értek egyet.

Az utolsó kommentelő nyilván nem tud semmit. Sajnálom, hogy így reagáltam, de kissé idegesítő, hogy nem a kérdésre válaszolnak, hanem a kommentelők egymással"Hahó, Összekevirk a ..." okítanak.


Még egyszer bocsánat, de én a személyes véleméynekre, és nem a kioktatásokra, valamint mások szapulására voltam kiváncsi. Engem sem kell kioktatni, és lelkészt sem.

Mindenki azt gondolja amit szeretne, és én, a személyes véleményekre, és nem mások lejáratára voltam kíváncsi.


Harmadjára is elnézést, a kirohanásért, tudom, hogy nem szép, de úgy érzem, ezt jó elmondani.

A továbbiakban szeretném kérni, hogy ne a lelkésszel, és annak véleményével legyenek elfoglalva a kommentelők, hanem az én kérdésemmel.

Nagyon köszönöm.

2014. júl. 9. 18:35
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Én a biblát mondom nem saját vélemény-t .Levan írva a bibliába is vagyis céloznak rá ,hogy az Ószövetség és az Újszövetség nem ugyanaz. És ,hogy ne próbáljunk teljesítmény centrikusak lenni ,hogy jajj ha meg iszok egy korsó sört isten haragudni fog rám. NEM . CSAK KAPUT NYITSZ A GONOSZNAK. Ez IGE nem saját vélemény ha kell idézek is. Sokan félre értelmezik a bibliát. ÉS ez nem ítélkezés hanem felvilágosítás .
2014. júl. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Jah és azért vannak ilyen sajnálatos dolgok mert sok gonosz a földön és nem tökéletes az ember. Isten nem hagyja de nem engedi ,hogy belszóljanak mert nem is tud mert épp hitetlenekkel történik mindez nem hallotam még ,hogy egy NORMÁLIS hívőt megöltek volna... az max az Ószövetségben ovlt vagy mert ISTEN kiválasztottja volt. És nem mondom ,hogy nem ISTEN az 1. de igenis figyelj a családodra mert az anyát nevezik a SZENT anyának és a védelmezőnek .. Nem hiába figyelt kicsit jobban jézus is Máriára hiszen csak az anyja volt.
2014. júl. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek köszönöm.
2014. júl. 10. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!