Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek egy vallásnak...

Szerintetek egy vallásnak miről kéne szólnia?

Figyelt kérdés
Eredetileg katolikus vagyok, elsőáldozástam, de már nem járok templomba, nem imádkozom minden este. Néha azt érzem, a vallások nem arról szólnak amiről kéne. Már arra is gondoltam , áttérek másik vallásra, amit "gyakorolni" fogok, de akkor mit gondolna a Mi Istenünk?
2014. jún. 20. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvasd a Bibliát és cselekedd meg azokat, amiket Jézus mondott. Legyen hited. Legyen kapcsolatod Istennel. Ha olvasod az Újszövetséget akkor abból láthatod, hogy az emberek nem templomokba jártak, hanem gyülekezetekbe, zsidók esetében zsinagógákba. Ezt ajánlanám neked is kedves kérdező, hagyd el a vallásos embereket és térj meg Jézus Krisztushoz, a Megváltóhoz, aztán kezdj el járni egy keresztény gyülekezetbe, hogy más testvérekkel együtt épülhessél fel, a te személyes hitedben.


Ez az, amit Isten elvár tőlünk, hogy higyjünk abban (János 6,29), akit elküldött (Jézusban).


Fordulj Jézushoz és cselekedd meg azokat amiket Jézus mondott.


1János 3,23: Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, amint megparancsolta nékünk.


János nem vallásos emereknek írt, hanem Jézus Krisztusban hívőknek.


Persze mondhatod, hogy hiszel Jézusban, de az is meglehet, hogy a cselekedeteid teljesen mást árulnak el rólad. Ezért is tartottam fontosnak azt hangsúlyozni, hogy cselekedd meg azokat, amiket Jézus mondott. Ehhez pedig elengedhetetlen az, hogy olvasd a Bibliát.

2014. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vallás(ok)nak nincs értelme. Ad egyfajta (szerintem hamis) biztonságtudatot, megnyugvást, és ennyi. Ugyebár a vallás által az emberek az istenükkel akarnak kapcsolatba lépni. Csakhogy ezek hamis istenek.

Nekem meggyőződésem, hogy a Biblia Isten szava.

Viszont arról is meg vagyok győződve, hogy a történelmi egyházakban nem nagyon lehet Istennel kapcsolatba kerülni (kivételek persze vannak).

Én azt mondom, amíg nem tudsz biztosat, ne csinálj semmit.

Az Istennel való kapcsolatban a személyesség a lényeg, a vallás, a hozzá kapcsolódó lelkület, gondolatvilág szerintem értéktelen és káros.


Más vallás követését végképp nem javaslom.

2014. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A vallások mindig is több féle szerepet töltöttek be.

1. világ megmagyarázása körülöttünk 2. közösség építő jelleg, és "együtt egy irányba húzzunk" 3. mindennapi életet befolyásoló szabályok lefektetése 4. gazdasági/hatalmi tényező


A régi ember nem tudta megmagyarázni maga körül a világot, ezért "meg kellett teremteni". A közösség kovácsoló hatás az nagyon fontos, egy népet jól összetart az egyedeit igyekszik összehangolni. Amit nem tudsz az írástudatlan tömegek torkán lenyomni az "isten mondja" és lemegy. Ennek fényében a vallási szabályok mindig a keletkezésükor élő társadalom, és gazdasági szisztéma lenyomata. Ezért nettó ostobaság a keresztényeknek magukra erőltetni a 2000 éves jeruzsálemi gondolkodást a nyugati fejbe a 21. században


És ne feledjük, hogy a főpapok mindig is az uralkodókkal voltak közel azonos szinten. A keresztény egyházak különösen érdek orientáltak befolyásra és vagyonra. Senki sem adna csak úgy neked vagyont csak ha "istent szolgálod vele" És sosem lesz nagyobb hatalmad, mint a követőid fanatikus hite a vezetésedben. Ezt, és a közösség kovácsoló szerepét ma is betölti. Úgy tűnik eddig ez a két időtálló tulajdonsága van csak.

A vallásos ember valójában lecsendesített szolga aki eltart egy politikai és gazdaság elitet, de legalább nem lázadozik, hanem csak van. És még örülnek is neki.

2014. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vallásnak egy haszna volt, ha ezt annak tekintjük, a hatalom alapját képezték, és ezt egyetlen hatalomként értem. Nem volt több erő, amely széthúzta volna az államokat, nemzeteket, egyszóval amikor kellett, diktatúra volt. Államokat lehetett alapítani, hogy milyen eszközökkel, inkább ne taglaljuk, szükséges rossz volt.

Durván fogalmazva a birkákat egy irányba terelték, ahelyett, hogy egymást ölték volna.

De ennek már vége, nincs szükség erre, így a vallás már feleslegesnek mondható.

2014. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajátos szerepeit lehet itt olvasni a vallásoknak. A fantázia végtelen.

A vallásnak arról kéne szólnia, amiről szól. Egyfelől hitet ad, megszabadít az ősfélelmektől. Másfelől - amikor már szervezetté szerveződött, és egyház lett a hordozója, akkor már a hatalmat szolgálta, következésképpen az embert a gondolkodástól is megszabadítja. Helyette az ember a hétköznapokban szabadon szolgálhatja az istenét és egyházát. Ha nem teszi, a pokolra (egyháztól függően más elnevezésű borzalmakba) jut.

Ha vallást akarsz váltani, az annyit tesz, más elnevezéseket és más szokásokat, rituálékat kell használnod, a korábbiakhoz képest mások mondják meg, mit tegyél, mi jó, mi rossz. Minden más azonos marad.

2014. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mennyi színes véleményt olvashatsz a vallásról! Mert a vallás pontosan erről szól. Mi is a vallás? hogyan lehet definiálni?:

Imádati forma. Felöleli a vallásos magatartás, hitnézetek és szokások rendszerét; ezek lehetnek személyes jellegűek, vagy lehetnek egy szervezet által helyeseltek. Általában a vallásban megtalálható az Istenbe vagy több istenbe vetett hit, de az imádat emberekre, tárgyakra, vágyakra vagy bizonyos erőkre is irányulhat. Sok vallás a természet emberi tanulmányozásán alapul. Vannak kinyilatkoztatott vallások is. Van igaz, és van hamis vallás.


A Biblia "vallása" arról szól, hogyan lehet megismerni a Teremtő Istent, és közel kerülni hozzá. Isten szeretné vezetni, egyeengetni az életünket, - ha engedjük. A Biblia éppen arra tanít meg, hogyan tegyük ezt. Rengeteg támpontot ad ebben. Tanít, kér, búzdít, kiigazít, nevel. Mire jó a Biblia? Pál apostol elmondja: " A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen." 2Tim.3:16,17

Még erre is kér Isten:

... „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."Ézsaiás 48:17,18

Szerinted egy vallásnak nem arról kellene szólnia, hogy közelebb kerülj Istenhez, hogy megbékéltessen vele? Jézus ezért jött a földre, erre tanította az embereket.

Pál apostol ezt írta erről:

2Korintusz 5:19 " hogy ugyanis Isten Krisztus által megbékéltetett magával egy világot, nem számítva fel nekik vétségeiket, és reánk bízta a békéltetés szavát."


Keresd Isten igazságát, mert Isten is ilyen embereket keres. Megadja neked a segítséget hozzá, ebben teljesen biztos lehetsz, hiszen erre maga Isten kér tégedet:

„Keressétek az Urat mindnyájan e föld alázatosai, a kik az ő ítélete szerint cselekesztek; keressétek az igazságot, keressétek az alázatosságot: talán megoltalmaztattok az Úr haragjának napján!” (Sofóniás 2:3).

2014. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan erről beszéltem :)))))))
2014. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!