Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dohányzás súlyos (halálos) bűn?

Dohányzás súlyos (halálos) bűn?

Figyelt kérdés
Ha olyan súlyos bűnt követek el, amiről nem tudtam, hogy bűn, akkor az bűnnek számít?

2014. jún. 6. 22:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A kérdésfeltevésed alapján katolikus részre vagy kíváncsi, s hogy meg kell-e gyónnod. Ha nem tudtad, hogy bűn, akkor elmondhatod ezt, hogy nem tudtad, de már tudod. Inkább bocsánatos bűnnek mondanám, lévén, hogy nem tudtad. Attól még meggyónhatod. A függőség által még nehezebb szabadulni tőle (ha szeretnél), úgyhogy ne ostorozd Magad túl durva kiakadásokkal, ha még mindig és még mindig és még mindig rágyújtasz.


A súlyos bűn az, amit tudva és akarva követsz el úgy, hogy világosan tudod, hogy az Istennel való kapcsolatod kárára van.


A dohányzás azért nevezhető bűnnek, mert:

az ajándékba kapott tested teszi tönkre, ami a Szentlélek temploma;

függőséget okoz, ami agressziót, szorongást szül, ha nem jutsz hozzá, s ezzel kiszorítod azokra a pillanatokra a jó, jóság lehetőségét a lelkedből, nem adsz helyet Istennek és annak amit Ő tanított;

ártasz embertársaid egészségének;

ártasz a teremtett világnak, a bolygónknak;

támogatod a cigaretta megvételével az embertelen munkakörülményeket (dohánytermesztés és az egész összegányolt ipara "nem túl jó");

nemesebb célok vagy fontosabb, valós szükségletek elől veszed el a pénzt.

2014. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kérdezném pár előttem szólót, hogy mióta tudom, hogy bűn azóta nem dohányzom! Így vonatkozik a kérdésem.
2014. jún. 7. 13:38
 13/16 A kérdező kommentje:
És nem vagyok láncdohányos, sőt dohányos sem, csak 1szer 2szer kipróbáltam amikor a szörnyű serdülőkoromban voltam.
2014. jún. 7. 13:42
 14/16 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, ha azóta nem dohányzol! Ha nem tudtad, hogy bűn, nem számít halálos bűnnek. Istennel beszéld meg, ha még nem tetted, hogy nem tudtad, hogy bűn, bocsánatot kérsz, és megköszönheted, hogy segített azóta, hogy nem tetted ismét.
2014. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 megfelelő ***** válasza:
Akkor lesz halálos bűnné, ha tüdőrákot kapsz tőle. :-)
2014. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A dohányzás tisztáltalan dolog!! Mivel egeszsegtelen! A Biblia pedig azt irja h távolitsunk el magunktól mindent ami besszennezi a testünket!
2014. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!