Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dohányzás súlyos (halálos) bűn?

Dohányzás súlyos (halálos) bűn?

Figyelt kérdés
Ha olyan súlyos bűnt követek el, amiről nem tudtam, hogy bűn, akkor az bűnnek számít?

2014. jún. 6. 22:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
Igen az. Én utálom a dohányosokat, akik az orrom alá füstölnek, undorító.
2014. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Bűnnek nem tudom, bűn-e, de hogy halálos, az tuti.
2014. jún. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtad, akkor nem bűn, és ebben az esetben még csak a szándék sem rossz + csak hosszùtávon okoz neked kárt a cigi stb...

Egyébként meg nem ítéllek el. Én is imádom az ízét, bár csak álmomban tapasztaltam.

Ennek ellenére nem javaslom. Sem a fognak, sem a tüdőnek nem jó.

2014. jún. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


most már tudod, hogy nem helyes a dohányzás. Rajtad múlik, hogy abba hagyod-e.


Tudod, hogy mérgezed vele magadat.


Nem szép amit most írok, de igaz:

Egyszer egy nagy áruházban egy nagyon elegáns szépen öltözött hölgy után kerültem sorba. De amikor megcsapott az "illata" azt hittem elájulok, olyan förtelmesen büdös volt, közelröl ráncos, mint a dió, sárga fogak


Hiába volt a szép elegáns frizura, a szép kiskosztüm rajta ...


Ez az egyik. A másik az, hogy tényleg be van bizonítva, hogy a dohánnyal lassan gyilkolják magukat az emberek.


De ha csak magukat, de ártanak környezetüknek is, családjuknak, gyermeküknek. Évente tízezrek halnak meg miattuk, akiknek muszály belélegezni a füstöt


Természetesen, Isten irgalmas, mindenkinek megbocsájt, neked is, de csupán akkor, ha megváltoztatjuk rosz szokásainkat, ha látja hogy igazán dolgozunk rajta


Katy

2014. jún. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 yuda ***** válasza:

Onnantól kezdve, hogy tudsz valamit, már nem viselkedhetsz úgy, mintha nem tudnád. Ez úgy hiszem egy alapszabály.

Dohányzással károsítod a saját testedet, amit Isten eredetileg az Ő templomának teremtett, így tehát Isten templomát károsítod.

Mivel már tudod, azóta tudatosan teszed.

Lehet változtatni, hiszen szabd akaratod van.

Ki az erősebb?

A szabad akaratod, vagy a dohányzás diktál és kezedbe-szádba kényszeríti magát? :D

Belegyömöszöli magát a kezedbe-szádba, te pedig rongybabaként kívülről nézed és elszívatja veled magát?

Ha mégsem így történik, akkor van reményed, csak kell hoznod egy erős, visszavonhatatlan döntést és kitartani mellette.

2014. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Istenigazából JÓ dolog dohányozni. Szóval...
2014. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Off:

"Én utálom a dohányosokat" - A Krisztusi szeretet :D


On:

2 okból bűn. 1, károsítod vele az Istentől kapott testedet, 2, függővé tesz.

Viszont nem hinném, hogy emiatt bárki is elkárhozna...

2014. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben az a legfontosabb, amit meg kell tudnod kedves kérdező, hogy Isten megbocsájtja a tudatlanság korszakát az életedben. Ha megbánod és megvallod a bűneidet Jézus Krisztusnak, Ő megbocsájt.


De ha még tudatosan is vétkezel azt is megbocsájtja Isten, viszont megeshet, hogy ilyen esetben rosszabb állapotba fogsz kerülni:


János 5,14

Ezek után találkozék vele Jézus a templomban, és monda néki: Ímé meggyógyultál; többé ne vétkezzél, hogy rosszabbul ne legyen dolgod!


Ezért is kell azon lennünk nekünk keresztényeknek, hogy minél előbb megtérjünk bűnös dolgainkból. Jézus megváltott minket a bűntől ez igaz, de nem azért, hogy a bűnnek szolgáljunk:


Római levél 8,10

Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.

2014. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kit érdekel bűn-e vagy sem. Magadban és a környezetedben okozol kárt, ennyit szerintem bőven elég tudni.
2014. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Fura én a mesekönyvben nem olvastam ilyet...
2014. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!