Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti megtérve...

Jehova Tanúi ti megtérve érzitek magatokat? Térdet hajtottatok már Krisztus előtt és bevallottatok bűneiteket neki?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,hogy az a legfontosabb lépés egy ember életében amikor önmagát legyőzve térdre borul Jézus előtt és ki meri mondani,hogy;"URAM! BOCSÁSS MEG MERT BŰNÖS VAGYOK!"

Tisztelt Tanúk,ti ezt megtettétek már?


2014. jún. 6. 09:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, mi Jehova Tanúi, amikor ismeret szerzésünk után elhatározzuk, hogy meg akarunk keresztelkedni, tudod mi az egyik kérdés amire IGEN-nel felelünk? Hogy

elismerjük Jézus Krisztus váltságáldozatát.


Megtanultuk a Bibliából, hogy ki Jézus Krisztus. Tudjuk, hogy az Isten teremtésének a kezdete Jelenések 3:14


Azt is elolvastuk a Bibliában, hogy Jézus Krisztus nem hatalmasabb Atyjánál. János 14:28


Igen Jézus Krisztus nagy hatalmat kapott Atyjától. A Zsoltárok 110 része is leírja, amint Atyja mondja neki: "Ülj az én jobbomon, míg ellenségeidet lábaid alá vetem."


A vers amelyet írsz kedves kérdezö barátom ha jól odafigyelünk és a többi Bibliai szöveget is figyelembe veszük, megértjük, hogy Jézus nagy hatalmat kapott, hogy minden térd meghajoljon elötte


A Filippi 2:9-11 nem írja, hogy az Atya is meghajol a Fia elött, azt írja, az Atya adta neki ezt a nagy hatalmat.


A 11-es vers írja, hogy Krisztus Úr az ATYA Isten dicsöségére..... nem írja, hogy a maga a Fiú dicsöségére


Tiszteletet tanúsítunk Jézus Krisztus elött, elismerjük királyunként, de az imádat a Jehováé....ezt nem ragadja magához Jézus Krisztus sem, mert Ö engedelmes Atyjának


Katy

2014. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kedves Katy, itt a baj, hogy ismeretet szereztek, ami nem elég.Sajnos hamis ismeretet. A megtérés akkor történik, amikor a Szent Szellem meggyőz téged a bűnösségedről és felismerteti veled, hogy ki Jézus.
2014. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 megfelelő ***** válasza:

"Hogyan tanított minket Jézus imátkozni? Ismered a Mi Atyánk imát? "


Nem minket, hanem az akkori zsidókat tanította így Jézus imádkozni, tekintettel arra, hogy a zsidók előre leírt imádságokat mondanak el. Jézus pedig ezen imádságokat foglalta össze, a lényeget, egy imában. A zsidóknak amúgy sem volt közük Jézushoz akkor, mert még előtte voltak a dolgoknak.

2014. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, kedves kérdezö, ez a fontos, hogy felismerjük ki Jézus Krisztus


Ehhez aprólékosan kell tanulmányozni a Bibliát, mint az elsö századi keresztények.


Nem szabad kiragadnunk egyes verseket a Bibliából, hanem az egészet tanulmányozni. 2.Timóteus 3:16,17


Kedves kérdezö, itt ezen az oldalon, a "szentháromság" hivök, miért nem komentálják, mit jelent az a sok-sok Bibliai vers, amelyek azt bizonyítják, hogy egyedül Jehova Istennek nincs kezdete,

hogy Jézus Krisztus a teremtésének a "kezdete", "elsöszülöttje" ...


mikor Jézus oly sok alkalommal megmondta, hogy nem Ö határoz a dolgokban, hanem Atyja.... még a halála elötti imájában is azt mondta: "Atyám ...de ne az én akaratom legyen meg hanem a Tiéd"


Tudod ugy érzem, hogy ezeket a verseket valahogyan nem veszitek figyelembe, akkor miért van leírva a Bibliában?


Katy

2014. jún. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Kvasnika László1973 ***** válasza:
Kedves kérdező örültem hogy reagáltál a válaszomra. Ez azért jó mert mint mindenért ezért is Istené a Dicsőség. Én nem kiragadok egyes részeket a Bibliából. És hidd el nem nyájaskodom. Sőt ha látnál elsőre el se hinnéd hogy hiszek Istenben. De nem mi számitunk hanem egyedül az Isten. Te ragaszkodsz ahoz hogy Jézus Isten. Én pedig azt tanúsitom amit Isten kijelentett a Mennyből Jézusrol. Nem a hasamra vágok és úgy írok neked Jézusrol hanem az Igére támaszkodom. Biztos vagyok benne hogy ismered azt a történetet amikor keresztelő János megkeresztelte Jézust a jordán folyóban. A Máté, 3:17 és imé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes Fiam a kiben én gyönyörködöm. Istennek engedelmeskedve ezt tanúsitom én is amit Isten kijelentet Jézusrol, úgye te is egyet értesz azzal hogy Istennek kell engedelmeskedni semmint az embereknek. Isten úgy jelentette ki Jézust mint az Ő Szeretett Fiát. A sátán volt az aki a csillagok fölé akarta magát emelni és azt a dicsősséget amit egyedül,az Istené magának akarta. Ezért levetették a Mennyből. Jézus az a sátánnal ellentétben végig hűséges volt a Mennyei Atyjához. És engedelmeskedett Neki. Amikor egy ember azt mondta Jézusnak hogy :Uram Te jó vagy, akkor ezt Jézus elutasította és azt mondta hogy senki sem jó csak az Isten. Ezzel is rámutatott arra hogy nem Ő az Isten és csak egy Isten van az Ő Mennyei Atyja. És azt ismered a Bibliából hogy asszony feje a férfi a férfi feje a krisztus, a krisztus Jézus feje pedig az Isten???? Ha Jézus Isten lenne akkor nem lenne neki a feje az Isten. Ha Jézus Isten lenne akkor nem adott volna neki minden hatalmat az Ő Mennyei Atyja. Mivel Istentől kapta a hatalmat Jézus nem Isten. Jehova azt mondta Jézusnak : ülj az én jobb kezem felöl mig az ellenségeidet a lábad elé vetem. Tehát Isten ültette Jézust maga mellé. És még egy fontos dolog, ezt mondja az Ige , senki sem vallja Jézust Krisztusnak csak is a Szentszellem által. Itt is krisztusnak nevezi Jézust maga a Szentszellem . Azt pedig jól tudjúk hogy Istent soha senki nem teremtette. Az Ige pedig azt tanítja nekünk hogy Jézus volt az első teremtménye Istennek, minden mást Jézus által teremtett. Ha jézus Isten teremtménye akkor nem Isten. Ha kinyitod a Bibliádat és elolvasod Pál apostolnak a Kolossébeliekhez írt levelét az 1:15 öt ott ezt olvashatod : Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek elötte született. Tehát Jézus született az Istent pedig mindig létezett. Nagyon örülök hogy ilyen jókat beszélgetünk Istenről, mivel Jézus is azt mondta az Ő Mennyei Atyjának, hogy az az örökélet hogy Téged megismerjenek. Áldjon meg az Isten Jézus Szent Nevében szerettel, és bölcsességgel, szia szeretett barátom tarts ki Isten mellett, és gyarapodj ismeretben és szeretetben
2014. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
mi elismerjuk hogy bunosok vagyunk ,sot a megkeresztelkedes elott imaban atadjuk magunkat jehovanak(Istennek) es mi nem jezusnak mondunk imat hanem Istennek Jezus krisztus valtsagaldozatan keresztul
2014. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!