Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti megtérve...

Jehova Tanúi ti megtérve érzitek magatokat? Térdet hajtottatok már Krisztus előtt és bevallottatok bűneiteket neki?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,hogy az a legfontosabb lépés egy ember életében amikor önmagát legyőzve térdre borul Jézus előtt és ki meri mondani,hogy;"URAM! BOCSÁSS MEG MERT BŰNÖS VAGYOK!"

Tisztelt Tanúk,ti ezt megtettétek már?


2014. jún. 6. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Persze, ráadásul minden nap kétszer: egyszer reggel és egyszer este.
2014. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Naponta kétszer térsz meg? :O

A bűnök felsorolása nem egyenlő a valódi bűnbánattal és megtéréssel, rabszolga. Ezt nem tanítják nálatok, mi?

2014. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kvasnika László1973 ***** válasza:
És veled mi a helyzet kedves második válaszadó? A stílosodból itélve neked semmi közöd Istenhez és az Ő parancsolataihoz. Szidod Jehova tanúit de te magad nem szereted Istent. Sem az embereket. Ha szeretnéd Istent akkor az Ő parancsolatait megtartanád. Abból tudjúk meg hogy szeretjük az Istent hogy az Ő parancsolatait megtartjúk. Tudodmelyik a második parancsolat? Az hogy szeresd felebarátaidat mint önmagadat. A szeretet nem illeti rosszal a felebarátot, ha pedig nincs benned szeretet akkor az Jézus sincs meg benned és ahol nincs ott a Fiú ott az Atya sincs. Ez a megnyílvánulásod jellemzi a gyülekezetet is ahova esetleg jársz. Én pedig dicsőcsőitem az Istent Jézus Nevében minden Jeova tanújáért mert ők a testvéreim Jézusban.
2014. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Folytassuk: mivel te is tagadod Jézus Istenségét.

Testvérek a hazugságban.

Ha nem szeretném az embereket, akkor hagynám, hogy hazugságban éljenek, de ameddig csak tudom, addig fogom írni, hogy hazugságban éltek, míg ki nem nyílik a szemetek.

A te egyházad is azt mondja, hogy csak ti üdvözültök? Mert a jehovistáké is és az adventistáké is. Nagy lesz aznap a bunyó... de majd rájössz. Volt olyan jehovista, aki 20 év után tért meg. És meg tudta különböztetni a megtérést az álszent, képmutató nyájaskodástól. Azóta hirdeti. Te tagadhatod, te nyugodtan köpködhetsz rám, nem érdekel, mert nem a Biblia után mész, hanem csak idézgetsz néha belőle. Az pedig nem hit, hanem csak egy elképzelés követése.

2014. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, tudod az a helyes, ha ilyen dolgokat hagyunk minenkinek a saját lelkiismeretére és Istennel való öszinte kapcsolatára.


Nézd nem köteles senki sem neked sem, nekem sem bevallani, hogy hányszor, mit és hogyan, mindnyájan saját magunkért felelünk.


A kérdésedböl bocsáss meg ha tévedtem, de már milliószor ugyanaz, azt érezni, hogy ujra Jézus Krisztust helyezed Jehova Isten felé.


Hogyan tanított minket Jézus imátkozni? Ismered a Mi Atyánk imát?


Nem csinálunk nyilvános cirkuszt abból, hogyan bánjuk büneinket, és ha öszinte a kérdésed kedves kérdezö, a Jézus Krisztus által Jehova Istenhez ajánlott imáinkban valljuk be ha valami roszat tettünk.


Biztos vagy benne, hogy Jézus elfogadja azon emberek imáit, akik nem fogadnak neki szót? Tudod, hogy maga megmondta, hogy "bármit fogtok kérni az Atyától, megadatik nektek?" Biztos vagyok benne, hogy ebben, mint ahogyan másban sem Jézus nem tréfálkozott


Katy

2014. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Mióta szokás ez a sok térdelés? Jézus se akarná, hogy kikopjon a térdetek...

Senki előtt ne alázkodjatok meg, akit még nem láttatok.

2014. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!

Én annyit kérdeztem,hogy pl Te mint Jehova Tanúja megtérve érzed magad és már megtetted azt a lépést amikor térdre borulsz Jézus előtt és könnyes szemmel bevallod bűneid?

Én már megtettem és férfi létemre sírtam mint egy gyerek amikor megértettem, hogy ennyit kell tennem ahhoz,hogy tisztára legyek mosva Jézus Krisztus vére által.

Nem emlegettem semmi olyant,hogy valakit valaki helyébe szeretnék tudni vagy,hogy istenítsek bárkit is...csak megkérdeztem ha Te már meg vagy térve.

A válasz senkinek sem kötelező,de aki tudja mit jelent a megtérés érzése az nem fog hazudni és nem fog terelni más irányba hanem csak az igazat fogja leírni.

Neked sem volt kötelező a válasz,te döntöttél úgy,hogy írsz csak sajnos nem egészen arra válaszoltál amit kérdeztem hanem inkább vádaskodás "íze" volt a válaszodnak...sajnálom.

2014. jún. 6. 14:08
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,


talán nem kellene ennyire sértödötteknek lennünk, mert akkor nem tudunk elviselni semmilyen más nézetet mint a sajátunk. Nem volt célom a sértés.


Tudod mit mondott Jézus Krisztus? Aki MINDVÉGIG kitart, az üdvözül.


Ez azt jelenti, hogy aki egyszer bünbánatot követett el, nem jelenti azt hogy most már minden jól van.


Egész életünkben igyekeznünk kell a Legfelségesebb Isten akaratát cselekedni. Jézus ezt is mondta: János 17:3


"Az jelent örök életet, hogy megismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél a Jézus Krisztust" /Károli/


Tehát itt sokkal többre van még szükség a bünbánaton kívül. Ha igazán életet akarunk kapni, akkor Jézus szavai szerint meg kell ismernünk Öt is és az Atyját is.....tudod kedves kérdezö, ki a Jézus Krisztus Atyja?


Katy

2014. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sandor76 ***** válasza:

Kedves kerdezo,tudjuk nagyon jol,hogy Jezus a kulcs Jehovahoz,az O aldozata nelkul nem lehetne kozeledni hozza.

Tudjuk ,hogy meg kell vallani buneinket,elismerni,hogy azok vagyunk.

De azt is tudjuk,hogy nem Jezusnak kell ezt megvallani,hanem Istennek,vagyis Jehovanak,mert O a teremto,es ellene vetettunk,Adammal kezdodoen.

Jezus betolti azt a szerepet amit szant neki Isten a szandeka megvalosulasaban,Es Jezus ezt orommel vallalta.

Amikor minden helyre fog allni,ujra mindenkinek Isten lessz a minden.

Akkor kihez fogsz imadkozni?Ismered te Jezus szerepet Isten akarataban?

2014. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves Katy én nem sértődtem meg csak reagáltam a válaszodra. :)

És kedves Sándor én azt hiszem,hogy a "MAJD"-ig még van de addig;

"Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való; Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére."(Fil.9:11)

Jézus elött kell térdet hajtani,ez azt jelenti,hogy Őt nem lehet kikerülni és csak általa rajta keresztűl dicsőited az Atyát.

Ha Jézust kikerülöd az Atya akaratát veszed semmibe.

Pál így figyelmeztet;

"Te pedig miért kárhoztatod a te atyádfiát? avagy te is miért veted meg a te atyádfiát? Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé."(Róm.14:10)

Nem tudod kikerülni mert ha most nem is,de eljön az az idő amikor ha akarod ha nem elötte fogsz térdelni,és ezen senki nem tud változtatni.

Remélem megérted a lényeget

2014. jún. 6. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!