Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek, hogy nézett ki a...

Szerintetek, hogy nézett ki a Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés
Mert Ézsaiás 52:14 és 53:2-3 versekben másképpen ír Róla, és emiatt megdöbbentem. Újszövetség pedig hallgat. Ézsaiás azt mondja, nem szépsége, fensége vagy külseje miatt vonzódunk hozzá. Ti tudtok erről? A templomok, festmények stb. tele vannak szépséges, fenséges Jézus alakokkal. Mi a véleményetek arról, hogy valóban Jézus "nem volt szép"?

2014. máj. 10. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


érdekes és többet mondó, mint itt bárki

2014. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én láttam már fekete Jézus ábrázolást is. Nem hiszem, hogy nagy jelentősége lenne a külsejének.
2014. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha figyelembe veszük, hogy Jézis Isten fiaként született ide a földre, tökéletesen, akkor a külsejének is annak kellett lennie.


Az általad idézett bibliai rész arról a helyzetéről beszél, amikor elfogták és különböző módon gyalázták és kínozták. Ilyen állapotban senki sem szép, amokor eltorzitja az arcát a kín és a fájdalom. Minden rá vonatkozó bibliai próféciának be keellett teljesedni rajta.


Mint például:

Ézsaiás 52:14

" Amiképpen ámulva meredtek rá sokan — nagyon eltorzult a külseje, jobban, mint bárki más emberé, és szép alakja jobban, mint az emberek fiaié"


Zsoltárok 22:13 " Fölnyitották ellenem szájukat,Mint a marcangoló, ordító oroszlán."

2014. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Arról szól, hogy megbotránkoztak benne, nem volt kívánatos, amit mondott. Nem volt tetszetős az ábrázata, tehát nem szívesen nézték, értsd úgy, hogy nem volt kívánatos a társasága a beszéde miatt másoknak, erre utal ez is:"Akképen ejt ámulatba sok népeket; fölötte a királyok befogják szájokat, mert a mit nékik nem beszéltek volt, azt látják, és mit nem hallottak volt, arra figyelnek. ". Nem külső jellemzést olvastál az általad hivatkozott részekben.


Szia

2014. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha figyelembe veszük, hogy Jézis Isten fiaként született ide a földre, tökéletesen, akkor a külsejének is annak kellett lennie."


Ne haragudj, Zitus, de mi az, hogy tökéletes külső? Kockás has, kék szem, nem vastag szemöldök, 0 zsír, igéző tekintet, mely egyben fenséges is, semmi anyajegy, szemölcs, izmos mell, szőrtelen hát, has, láb... Ne haragudj, de a szépség és a külső tökéletesség szubjektív. Van olyan hölgy, akiért rajonganak a férfiak, kívánatosnak, tökéletesnek tartják, míg engem a külseje egyfajta módon taszít. És lehet fordítva is. Remélem, ha nem fedi a külsejéről alkotott elképzelésedet, azért nem futsz el előle... :D

2014. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy az hogy zsidó embernek született. A zsidóknak a törvénybe volt adva, hogy ápolt szakállat hordjanak.


Ugyanaz a nézetem, mint Zitusnak. Egy tökéletes férfi, szép kellett hogy legyen, nem egy "tronzonborz" valaki.

A Bibliában említés van róla, hogy a gyermekek bizalmat éreztek iránta, ez magában véve is azt jelenti, hogy kellemes vonzó volt külsöleg is. De természetesen az egyinésége volt csodálatos, igazából nem olyan depressziós valaki, mint ahogyan azt egyes festök ábrázolják....


Katy

2014. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jézus mint ember volt tökéletes,nem a szeme a haja nem az arca hanem a jelleme.

Mindegy,hogy hogy nézett ki fizikailag de ami benne volt az volt az abszolút tökéletesség.

És,tisztelt kérdező ne a külsejével foglalkozz hanem azzal amit tanított. :)

2014. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Torinói leplet és megtudod.

Hosszú haj,szakál és egy elég szálkás test. Munkás ember volt és abban az időben nem igen voltak gépek :) tehát nem volt könnyű az ács szakma.

A haját nem vághatta a szakálát nem vághatta...szóval.

De jól mondják az előttem írók,ne a külseje foglalkoztasson hanem az amit tett és amire tanított.

2014. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egy tökéletes férfi, szép kellett hogy legyen"


Bírom hogy JT szórólapokon festett porszívóügynökökként jelennek meg a bibliai alakok. Amerikai 60-as évekbeli arcok. Érdekes az is, hogyan változott James Bond az évek során. Sean Connery-től Roger Moore-on át eljutottunk a germán arcvonásokkal büszkélkedő Daniel Craighez. Csak mert hasonló a hasonlóhoz vonzódik. Manapság Craig-fejű újgazdag arcok pénzelik a filmgyártást, változik az ideál.

2014. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lényegtelen igazából, hogy milyen volt a kinézete.

De a biblia alapján nem volt egy jóképű ember, mint ahogy ma ábrázolják.

Ézs 53:2  Úgy nőtt föl színe előtt, mint egy vesszőszál, mint gyökér a

száraz földből. Nem volt neki alakja és ékessége. Néztünk rá, de

ábrázata nem volt kívánatos.



Biztos, hogy nem volt hosszú hajú

1Kor 11:14 Nemde maga a természet is arra tanít-e titeket, hogy

szégyen a férfinak, ha hosszú hajat növeszt?



Az igazi zsidók pedig barna bőrűek voltak anno, nem fehérek. A mai

zsidók többsége kazár vélt zsidó, semmi közük vér szerint

Ábrahámhoz.


Pált egyiptominak (barna bőrűnek) nézte a római ezredes:


Apcs 21:37 Amikor már éppen be akarták vinni Pált a várba, azt

mondta az ezredesnek: Szabad valamit mondanom neked? Ő pedig azt

kérdezte: Te tudsz görögül?


Apcs 21:38 Hát nem te vagy az az egyiptomi, aki néhány nappal

korábban felkelést szított, és kivitte a pusztába azt a négyezer

felfegyverzett férfit?


Apcs 21:39 Mire Pál így válaszolt: Én ugyan tarzuszi zsidó ember

vagyok, Cilicia nevezetes városának polgára, de kérlek, engedd meg

nekem, hogy szóljak a néphez.



A mai katolikus ábrázolás Zeuszhoz és a többi pogány istenhez hasonlít, nem véletlen

[link]


[link]

2016. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!