Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék kilépni a katolikus...

Szeretnék kilépni a katolikus egyházból. Hiszek Istenben, tisztelem is, de nem akarok semmilyen egyházhoz tarozni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ha nem tartozom sehová de imádkozok és hiszek Istenben ugyanúgy fog "szeretni" Isten mint azt aki katolikus vagy református vagy más vallású?
2014. máj. 26. 18:30
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Fére értesz. Nem gyülölöm a katolikusokat és más a vallású embereket sem. Mindenkinek magánügye a vallás, csak én nem akarok semmilyen valláshoz tartozni. És képzeld, mindennap imátkozom,és ha lehet ilyet írni, úgy érzem Istenben bízhatok és nagyon sokszor segít, ha pedig nem, annak oka van.
2016. márc. 23. 10:09
 22/23 anonim ***** válasza:

Akkor jó. De az eddigiek -kivált az utolsó beírások- azt sejtették: egy elmérgesedett tüske van benned, talán egy munkahelyi sérelem, amit nem dolgoztál fel, és most elborít, és befolyásol olyan területeket, amelyeket egészséges állapotban nem befolyásolna, nem is érintene. Jó lenne, ha ezeken a sérelmeken túl tudnál lépni, el tudnád engedni, ez egy felszabadulással járna, egy megkönnyebbüléssel, és szabadabban tudnád az utadat járni. Remélem azóta van egy jobb munkahelyed. Problémák mindenhol vannak, de meg kell próbálni a helyükön kezelni, és nem kivetíteni, rávetíteni másra - ez egyébként a bűnbakképzés mechanizmusa - mert ügy nem tud megnyugtatóan rendeződni.

Ajánlom ezt elolvasásra, sok kérdéseben világosabban fogsz látni, valódi segítő lesz a Te saját utadon.

Weöres Sándor A teljesség felé

[link]


A közösség-gyűlöletről


A rendezetlen, ködös lelkület leggyakoribb és legjellemzőbb tünete: gyűlölködés valamely közösség iránt. Minden baj okai a zsidók, vagy: a katholikusok, vagy: a pénzemberek, stb.: a gyűlölt közösséget tönkre kell tenni és minden rendbejön. Indulatos kifakadások az illető embercsoport ellen, de lehetőleg olyankor, ha kellemetlenség nem lehet belőle. S a gyűlölet a gyűlölt közösség egy-egy tagja iránt lényegesen kisebb, mint az egész közösség iránt; a közelebbi jóismerősök kivételek, csak a többi tűzrevaló. Efajta gyűlölködés igen könnyen fertőződik, mert a balsikereink okozta keserűséget és csalódást egyszerűbb és kényelmesebb egy-egy általános indulatrohammal levezetni, mint önmagunkat ellenőrizni. Valójában nincs olyan embercsoport, melyet gyűlölni indokoltabb volna, mint például a kövéreket, vagy a magastermetűeket.

Gyakran kérdezd meg önmagadtól: "Van-e olyan közösség, vagy egyén, akit kéjjel bántanék?" S ha van: kutasd ki bántási-hajlamod okát; észre fogod venni, hogy az igazi ok sosem az illetőben van, még ha talán csakugyan kellemetlenkedett is neked, hanem önmagadban, teljesületlen vágyaidban. Bosszúállással, vagy tétlen gyűlölködéssel semmit sem javítasz, viszont saját lelkületedet megmérgezed vele.


*

2016. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Juliusz48 ***** válasza:
Bár az ókori görögök, rómaiak még sok istenben hittek, mert a korábbi félelmeiket nem tudták elképzelni egyetlentől, de a vallásoknak az Istenhit jószerével csak mankó, mert tulajdonképpen ezen keresztül tanítják az egyéneknek a társadalomban elfogadott viszonyukat egymáshoz,és az egészségükhöz. Érdekes pl ebben a kis-ázsiai vallások disznóhústól való tartózkodása. Egészségügyi okai vannak, mert a disznóhús hasonlóan romlandó mint a csirke, de mivel méretében egy fogyasztásra sok, viszont megfelelő konyhatechnikával abban a korban nem rendelkeztek biztos volt az ételmérgezés. Egyszerűbb volt megtiltani a fogyasztásukat és ez az akkor általános vallásossággal hatékonyan megoldhatóvá vált, vagyis beépült a követendő minták közé. Ma már viszont a hűtőszekrények korában, már csak egy technikailag meghaladott elvárás. Az ember magában erkölcsi normák nélkül "10 parancsolat" könnyen eltéved az embertársaihoz kapcsolódó viszonyában, mert ugyan a törvényeink hasonlóan ezért kerülnek megalkotásra, de belőle a követendő mintát sokkal nehezebb kibogozni, bonyolultsága és nem köznapi nyelvezete miatt. Egy kialakult erkölcsi normával rendelkező embernek már nem kell folyamatosan emlegetni mi helyes és mi nem, de az ismétlés mégis megkönnyíti az egyes cselekedeteinek megítélését, és a korrekciót is jól támogatja. A környezetünkben gyakrabban előforduló vallások mindegyike a zsidón alapszik, és ez alól az iszlám sem kivétel. A köztük kialakult és általad elítélt háborúskodás várhatóan még sokáig fenn fog maradni, mert amit, a dominanciájuk idején, vagy helyén, elkövettek egymás ellen, az valahogy minduntalan felbukkan a hívők gondolataiban. Bár Istenként ugyanazt tisztelik, de ez nem eredményezi azt, hogy a másikat vallást is a sajátjukkal azonos minőségűnek ismerjék el. Ma már a Jézus Krisztust Istenként tisztelő egyházak között kialakult valamilyen párbeszéd, de az iszlám egyháza ahol csak prófétaként tisztelik, a kb 600 év kialakulási késedelme miatt, még nem tudott a fejlődés ilyen fokára eljutni. Önnek csak azt ajánlom, tartsa a hitét olyannak ami megtartja az embertársai tiszteletét a vallásokhoz hasonló szinten, és akkor nem kell szégyellnie magát az Önben lakó Istene elött.
2018. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!