Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint melyik a...

A Biblia szerint melyik a legfőbb név? Jézus vagy Jehova?

Figyelt kérdés

Az én Bibliámban ez áll:

Efezus 1:21 feljebb minden

méltóságnál és hatalmasságnál,

minden erőnél és uralomnál, sőt

minden névnél is, amelyet

segítségül hívnak, nemcsak

ebben a világban, hanem az

eljövendőben is.


Filippi 2:9 Ezért fel is

magasztalta őt Isten mindenek

fölé, és azt a nevet adományozta

neki, amely minden névnél

nagyobb,


A tiétekben ez is át van írva? Vagy az egyértelműt valami kacifántos sefülesefarka módon átköltitek? Hogy adták be nektek, hogy nehogy meglássátok a nyilvánvalót?


2014. máj. 20. 09:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ti teljesen figyelmen kívül hagyjátok az emlitett verset. Végül is igy is lehet...

Azt azért mutasd már meg nekem, hogy hol van az a szó a Bibliában, hogy "kivéve", amivel jelzi, hogy a jehova szó ettől függetlenül még mindig nagyobb.

2014. máj. 20. 21:32
 12/13 anonim ***** válasza:

" sőt

minden névnél is"

...


Jézus vagy Jehova?

Sehonnan sehova.

2014. máj. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Isten kinyilatkoztatta a nevét Mózesnek, amikor az megkérdezte, hogy mit mondjon a zsidó testvéreinek. Isten azt mondta: "Vagyok, aki vagyok", az aki VAN. A Lét igét használja, amivel kifejezi azt, hogy Ő az Egy-etlen aki van. Ha a VAN nincs, akkor semmi sincs, se Fiú, sem Szentlélek. Jézus a VAN egyetlen egyszülött Fia, aki isteni módon született (nem emberi módon) még a világ kezdete előtt, hiszen Jézus által lett (megint a létige) ami lett. Tehát a világ a VAN által megszületett Ige (Jézus) által lett teremtve. "Kezdetben vala az Ige"


A héber írás nem tartalmazott magánhangzókat és ezért is nehéz volt olvasni. Én tanultam héberül. A Jahve kitalált név az ember által.

2014. máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!