Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek! (fiatalok) Mit...

Hit Gyülisek! (fiatalok) Mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok a barátom 17 éves (keresztény)én hit gyülis vagyok de nem vagyok még megkeresztelve, mert még nem éreztem úgy, hogy meg kéne. A barátommal több mint fél éve vagyok együtt...és nagyon szeretem. És elkezdtünk beszélgetni hogy mi lenne ha lefeküdnénk egymással...igazából az a baj hogy én is szeretném de azt hallottam hogy ezt a gyülekezet nem igazán kedveli ..hogy házasság előtt..a fiúval hosszú távra tervezünk ..azt mondta hogy ő hajlandó lenne várni de azt nem értjük hogy ha szeretjük egymást és nem szeretnénk másik párt sem magunknak soha többet akkor miért nem lehet ? Miért tiltott dolog ez ?

2014. máj. 1. 18:30
1 2
 1/12 yuda ***** válasza:
80%

Nem hitgyülis probléma ez, hanem biblia elv. Isten hozzáállása.

Felfoghatod a bibliát úgy, mint egy használati utasítás az élethez.

Isten az alkotó és Ő tudja mi a jó az embernek.

Van mikor az ember nem érti, de később megérti.

Ezért vannak elvileg a gyülekezetekben az idősebbek, akik már megtapasztaltak sok mindent. Jót és rosszat is. Nem tudom miért nem fordulsz hozzájuk ahelyett, hogy nyilvános fórumon tárgyalnád ki az eseted?!

Szüleid hívők egyáltalán?


Tudod, hogy ide a fórumra mindenféle ember feljár és osztja az észt? Kinek mi adatott.

Akik istenfélők, azt fogják mondani, hogy várjatok még, hiszen fiatalok vagytok. Nincs hova kapkodni. Ideje korán ne akarj felnőttként viselkedni, mert nem vagy az. Semmiről nem késel le.

Ha nem értitek Isten akaratát, akkor fogadjátok el azért, ha másért nem, mert Ő mondta.

Később majd megérted, hogy minden érted van.


A világi emberek, akiknek nincs Istenük, vagy felületesen vallásosak, -őket nem érdekli a sorsotok és azt fogják tanácsolni, ami egyébként is várható tőlük, hogy durr bele, próbáljátok ki egymást....mások még korábban kezdték...stb.

Ők nem foglalkoznak olyanokkal, hogy a bűn jogos büntetése a halál, hiszen nem félnek se Istent, se embert.


Mégis miért ide jöttél fel?

Világiak bátorítását akarod és tanácsokat, hogy hagyd ott a gyülekezetet, mert csak átvernek?!

Ha ez a célod, akkor jó helyen jársz

Itt feloldják a bűntudatod, de Isten előtt felelsz te is, én is, ők is.

Lehet ezen nevetni, csúfolódni...ezek a hozzáállások sem változtak évezredek óta.


Aki istenfélő, Isten előtt akar kedvesnek lenni.

Akik maguk is bűnökben élnek, abból adnak tanácsot, amijük van.

Végeredményben gyümölcséről lehet megismerni a fát.

Jó fa jó gyümölcsöt fog hozni, rossz fa rosszat.

Mindazáltal elbaltáztad a kérdésed, hogy ilyen vegyes társaságtól vársz tanácsot és bátorítást, hogy elrontsd az életed. Kétség sem fér hozzá, hogy később bánni fogod, de most még túl erős benned a "világ".

Ez nem keresztényi ismérv.

Keresztény attól lesz valaki, ha Istennek akar tetszeni és úgy viselkedik, gondolkodik, mint Jézus.

2014. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz fantasztikus, csatlakozom hozzá.
2014. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem csak úgy poénból vagy szívatásból lett kitalálva, vallástól függetlenül is rengeteg pszichológiai és egyéb oka van annak, hogy érdemes várni. Javaslom, hogy olvassátok el mindketten Varga Péter Spielhózni című könyvét! Nagyon jól kifejti ezt a témát és sok mást is.
2014. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elso igen ketesztenyek a szuleim ...de segítséget kértem nem ...hogy szamon kerjenek ...hogy milyen vagyok ...es egyhaztol fugg .... de azert koszonom
2014. máj. 1. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem szeretkezzetek nyugodtan:)

Most vagy 16 éves, később már nem biztos hogy lesz lehetőséged 17 éves fiúval kipróbálni :D


"nem értjük hogy ha szeretjük egymást és nem szeretnénk másik párt sem magunknak soha többet akkor miért nem lehet ?"

Helyes. Azért nem értitek, mert értelmetlen, ostoba tiltás.


És most vissza a keresztényebb énemhez:

A házasság lényege a szövetség és a hűség. Nem a rituálék és ceremóniák. Hanem a szeretet és sok esetben családalapítási szándék.

Szerintetek más emberek lesztek, ha papíron házasok vagytok, vagy emberek elfogadnak titeket?

Ettől függ a tisztaságotok?

Na ne hogy már....


De! El kellene nagyon rajta gondolkodni, hogy mennyire komoly a szándékaitok. Mennyire vagytok felnőttek és őszinték? Mennyire szeretitek egymást valójában?

Mert ha tényleg örökre terveztek, miért ne lehetne összeházasodnotok?

Ha már szánalmas marhaságokkal tömik a fejeteket, akkor engedjék meg, hogy korhatár nélkül összejöjjetek és összeházasodjatok Isten előtt (az egyházon belül).

Persze meg akarhatnak védeni titeket abortusztól, éhező családtól, válástól és ilyenek. De tudod olyan ez, amikor a bizonyos termékek árában előre kifizettetik veled, hogy pl. illegálisan fogsz zenét letöltögetni és megosztani.


Mitől lesztek mások ha házasok lesztek és mitől lesztek mások, ha nem?

Gondolkodj el ezeken kedves kérdező!


Ha becsületes, jó ember vagy, akkor nem vagy gonosz és bűnös.

De sok baj és fájdalom érhet, ha meggondolatlan vagy.


Sok boldogságot:)


(aláírás: a halál)

Csak vicc volt az utolsó sor. Mármint az előtti. :P

2014. máj. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tkodit válasza:
64%

A konkrét kérdésbe nem akarok belefolyni, de az első remekbeszabott bűntudatébresztésére reagálnék:



Nem a "világ erős" ebben a lányban, hanem az ösztön, ami pontosan a teremtéskor került bele. Ne hitessük el vele, hogy rossz dolog, ha vágyik a szexre. Nem az. Ettől függetlenül várhat vele, de ez már az ő döntése. Ha bef.satják, akár itt, akár a gyülekezetben, abból sosem lesz saját elhatározás.


Más.


Lehet törekedni, hogy úgy gondolkodj, és cselekedj, mint Jézus. De ez nem fog mindig menni, és nem azért mert nem vagy eléggé keresztény, hanem mert ember vagy. Nem felmentésként mondom, csak túl sok olyan kereszténnyel találkoztam, akiknek az önbecsülése a béka s..ge alatt volt a folyamatos önostorozástól, miközben gyakran valós gyarlóságokat meg nem vettek észre magukban. Csakhogy ezek észrevételéhez lelki érettség, bátorság kell, amihez bizony a saját magunkban levő ellentétekkel is szembe kell tudni nézni. A fonákság minden emberben ott volt, és lesz is, erre egyetlen kivétel Jézus. Nem véletlen, hogy én pl. nem hiszek katolikus szentekben.

2014. máj. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne feküdj le vele!
2014. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Es ha becsuszik egy gyerek ?

Ok okozat bun kovetkezmeny

Semmit nem tehetssz kovetkezmeny nelkul

Erre gondolj semmi nem 100% teherbe eshetsz

2014. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ertem
2014. máj. 2. 23:22
 10/12 aries 2 ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom az első válaszadóhoz. Igaz, amit ír. Isten tökéletes. Csak Ő tudja, hogy az embernek mi a jó.
2014. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!