Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok miért így...

A mai fiatalok miért így fogják fel az egész vallás kérdést? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán utaztam vonattal és ami fülkébe ültem be ült hozzám 3 fiatal lány akik egy beszélgetést folytattak le és a mondandójuk végén annyit mondott az egyik lány " mi mindannyian a pokolba kerülünk .. de nem baj, ott lesz az összes haver, meleg van és jó a buli". Olyan 18-19 évesnek néztek ki... én úgy gondolom, felnőtt nőknek több értelem is szorulhatott volna a fejébe, hogy ilyet nem mondunk és nem is gondolunk.
2013. júl. 6. 23:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Mert se pokol, se menny, se isten nem létezik, ez csak egy jó poén. :)
2013. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak hülyéskedtek. Valószínűleg nem is igazán vallásosak. Nem kell komolyan venni.
2013. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is poénból mondták. Ilyen korban még a saját halandóságát sem hiszi el az ember. Egyébként én sem hiszek a tüzes-üstös-ördögös pokolban, habár hívő katolikus vagyok.
2013. júl. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ez egy régi vicc, amit idéztek, és nem ők találták ki.
2013. júl. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mivel régi vicc, nem a mai fiatalok véleménye. Kábé már 30 éves idézet, nem feltétlen így szó szerint. (Lehet, hogy Oscar Wilde, de nem biztos.)
2013. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Ja, persze, ha Oscar Wilde, akkor már kb. 100 éves, csak úgy értem, azóta átfogalmazták.
2013. júl. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindegyik így fogja fel, lásd pl. amikor volt a pápa választása. Bár szerintem ott is voltak páran divatból, villogás miatt stb.

Ennyi erővel bemehetnék a leglepukkantabb kupihoz hasonlító szórakozó helyekre és az alapján bármi baromságot állíthatnék.

Kihívok valakit a budira kefélni és kiírok ide egy kérdést, hogy a mai lányok milyen ordas nagy...

Pedig csak én általánosítok.


Ja és szerintem is csak vicc volt.

Vannak emberek, akik a halál hallatán nagyon elszomorodnak, megijednek, elrettennek, bepánikolnak stb.

És vannak akik fel sem fogják, vagy máshogy élik meg.


Nem lehet mindig csak siránkozni.

2013. júl. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
54%
Én 20 éves vagyok, egyáltalán nem vagyok vallásos, nem hiszek se istenben, sem a pokolban, sem a mennyben, de szerintem is csak viccből mondták. Egyébként a mai fiatalon azért nem hisznek istenben, jézusban, mennyben, pokolban, angyalkákban, ördögben, démonokban stb., mert régen nem létezett a tudomány, sok mindent nem tudtak megmagyarázni és istenre fogták. Manapság a legtöbb dolog tudományosan bizonyított és megmagyarázott (tudom vannak még olyan dolgok, amik nem, de biztosan azokra is megvan a magyarázat).
2013. júl. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Még a vallásos emberek sem tudják, hogy milyen a pokol - a mai teológia szerint valószínűleg nem hely, hanem egy állapot.


A fiatalok egy régi poént próbáltak elsütni. A pokolban már nem mondanának ilyeneket.


Az egész nyugati civilizáció úgy működik, hogy élj a mának, tolj le másokat, a 10 bűnből a gyilkosság kivételével mindet el lehet követni, stb. stb. Ezért majd valószínűleg felelni fognak, de még nem érdekli őket, fiatalok, hülyék, és nem kaptak semmilyen hitbéli nevelést.

2013. júl. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
"Egyébként a mai fiatalon azért nem hisznek istenben, jézusban, mennyben, pokolban, angyalkákban, ördögben, démonokban stb., mert régen nem létezett a tudomány, sok mindent nem tudtak megmagyarázni és istenre fogták." - 30 éve is ezt tanították a dialektikus-materializmus órán. Egyes eszmék milyen jó táptalajt találtak.
2013. júl. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!