Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok miért így...

A mai fiatalok miért így fogják fel az egész vallás kérdést? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán utaztam vonattal és ami fülkébe ültem be ült hozzám 3 fiatal lány akik egy beszélgetést folytattak le és a mondandójuk végén annyit mondott az egyik lány " mi mindannyian a pokolba kerülünk .. de nem baj, ott lesz az összes haver, meleg van és jó a buli". Olyan 18-19 évesnek néztek ki... én úgy gondolom, felnőtt nőknek több értelem is szorulhatott volna a fejébe, hogy ilyet nem mondunk és nem is gondolunk.
2013. júl. 6. 23:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
8.-as válaszoló, azért Jézust nyugodtan írhatod nagybetűvel, mert egy létező személy neve, ha te nem hiszel benne, akkor is.
2013. júl. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%

Igen, szerintem is csak poén volt. :)

Bár burkoltan benne volt a mai hedonista életszemlélet. Hogy élvezd az életet, ne törődj másokkal és az erkölccsel, és a végén majd folytatjuk a partit a pokolban is.

2013. júl. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%
Ééés az 1-esnél a pont.
2013. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"a dialektikus-materializmus órán"

Te tudsz itt a mi világunkban olyan dolgot mondani, amire teljesen biztos, hogy nincsen itt magyarázat?

2013. júl. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%
Én azt mondom, Isten nem valami pótlék, mert nem tudsz megmagyarázni valamit. Ezért kifogásoltam, amit írtál.
2013. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

Kedves #15, megértem, hogy nehéz elfogadni, talán sértőnek is érzed (ez is elfogadható), de a helyzet az, hogy tényleg pótlék. Csak nem kell ilyen durván fogalmazni, és érdemes tekintettel lenni azokra, akiknek éppen ettől jobb az életük. Ezt nincs jogunk elvenni tőlük, de ettől még tudhatjuk, hogy erről van szó.

És egy véletlenül hallott beszélgetésből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, mert azok megalapozatlanok. Megalapozatlanul pedig bárhonnan bárhová el lehet jutni.

2013. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

...ha Isten, és a vallás pótlék, akkor mivel magyarázod, hogy az ember bármit is tesz amíg él, meghal amikor eljön annak az ideje...és persze azt, hogy éppen olyan amilyen, és nem másmilyen!...mivel magyarázod, hogy egyes emberek vallásosak eltántoríthatatlanul, míg mások tagadók, szintén eltántoríthatatlanul..?:)


..arra nem gondoltál, hogy lelki érettség kérdése?...hisz az alma is az érés folyamán válik ízessé, édessé, élvezhetővé, mert amikor még csak éppen megfogant, és megkezdi növekedését, akkor fanyar, keserű, élvezhetetlen...így van ez az univerzum gyümölcsével is, az emberrel...nem ?

2013. dec. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!