Karma, újjászületés, pokol, menny?!?!
Én is az egy élő Istenben hiszek, és Kérdező, buktad, mert sem az általad leírt karma nincs, sem az általad leírt pokol. Na, erre varrjál gombot. Ha jobban ismernéd a Bibliát, amit elvetsz, akkor ezt te is tudhatnád.
Hello
1-nek:
- Hihetetlen ez az önteltség egy magát kereszténynek valló embertől! Képzeld a korán meg egész mást állít, akkor most a biblia vagy a Korán mond igazat? Attól, hogy valami le van írva egy könyvben, még nem lesz Tény. A kérdező pedig nem tartozik a keresztény valláshoz, hisz istenben, de a karmában is. A pokol fogalmát meg pont, hogy a keresztények vitték a köztudatba. Úgyhogy ezt meg te buktad. A szöveget nem csak elolvasni kell tudni, hanem értelmezni is.
Ezt talán gondold át még egyszer. Miért is kéne teljesen különböző vallásoknak ugyanazt tanítaniuk az ember mibenlétéről, céljáról? Nyilvánvaló, hogy "valami nem stimmel", de úgy is mondhatnánk, hogy vagy minden vallás hazugság, vagy egy kivételével mindegyik. Ez nem eldöntött kérdés most még, de talán kicsit figyelmesebben kéne mérlegelned a dolgot.
Pl.: "szerintem a Biblia egy kitalált dolog,mert ha Isten készitette volna biztos lenne új feldolgozása."
Ha tfh Istent úgy képzeled el, mint Örökkévalót, akkor ez teljesen kizárt. Egy örökkévaló Isten, aki kívül van az időn, hogy készíthetne "új feldolgozást" a törvényéből vagy a beszédeiből? Miféle isten változik meg csak azért, mert "változnak az idők" a földi sár-lakosok világában? :) Egy isten nem fogja senkinek a kedvéért aktualizálni a nézeteit... Főleg nem a Biblia Istene, aki azt nyilatkoztatta ki magáról, hogy nincs benne még a változásnak az árnyéka sem.
Openyoureye!
Lehet, hogy az első hozzászólásom nem keresztényi, de ha minősítetted az enyémet, a te hozzászólásodat hova tennéd?
Akkor a kedvedért kifejtem kicsit bővebben.
A Kérdező két markánsan eltérő filozófiát, ha úgy tetszik, vallást próbál összehozni. Adott egy Izraelita-keresztény irányzat, amit ha tetszik, ha nem, egy írásos feljegyzésből lehet a legpontosabban megismerni, ami adott esetben a Biblia nevet viseli. Ha elgondolkodsz a világ vallásain, egyetlen irányzat van, ami azt vallja, hogy Isten maga mondta meg és íratta le azt, amit közölni akart. Mindegyik más emberi filozófián, gondolkodáson alapul. Főleg a keleti, reinkarnációs elméleten alapuló filozófiák. Ha a Kérdező nem felületes és különböző irányultságú felfogások szerint nézné azt a könyvet, amit hozzá nem értéséből fakadóan csípőből elvet, akkor idővel szembetűnne, hogy az Izraelita népnek semmi mást nem kellett a ceremóniákkal bemutatnia, mint az eljövendő Krisztust. Ezért is mondta többek között Jézus, hogy az ég és a föld elmúlhat, de a törvény el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik.
A Korán – ha már felhoztad openyoureye - Mohamed Tóramagyarázata. Nem állít újat különösképpen, hanem mint a Talmud, magyaráz, és értelmez. Mohamed életútját ismerni kell, mint kereskedő, aki sokáig vizsgálta a különböző vallási irányzatokat. A kereszténységet élből elvetette, mivel akkor már meglehetősen bálványimádó rituálékban fejezték ki Jézust.
„Attól, hogy valami le van írva egy könyvben, még nem lesz Tény.”
Egyetértek. A Biblia több száz próféciát tartalmaz, talán mondhatom, hogy minden korra vonatkozóan. Jézus sem kért vak hitet, ezt mondta: „Most megmondom néktek, mielőtt meglenne, hogy mikor meglesz, higyjétek majd, hogy én vagyok.”
Nincs olyan úgynevezett szent irat, ami tartalmaz olyan mennyiségben beteljesült próféciákat, mint a Biblia gyűjteménye. (Sőt nincs olyan vallási irat, ami próféciákra támaszkodna ezen kívül.)
Persze ezt is lehet lesöpörni, hogy minden hit kérdése, csupán azért említem, mert erről a témáról beszélünk.
A poklot helyesen látod, egy emberi filozófia, de ennek meglátásához ismerni illene a Bibliát, ugyanis a tézis szegről végről csak onnan indult ki. Tehát hisz a pokol létezésében, de annak vizsgálatát elutasítja, hogy honnan van a pokol fogalma.
Mindenki azt hisz, és abban bízik, amiben akar. De Kérdező, a kénköves poklot és az újjászületést nem lehet ép ésszel összehozni, hiszen ezt te is belátod, innen indult ki a kérdésed is. A pokol emberi kitaláció, a reinkarnáció dettó. Hogy melyikbe hiszel, engem nem érdekel.
Minden a tudaton múlik, a karma, az újjászületés, a pokol, a menny, … A pokol és a menny a tudat vagy lélek szélsőséges állapotai (nem földrajzi helyek), míg a karma a hajlamokat tartalmazza (nem a cselekedeteket) melyek a tudat vagy lélek eszközei lesznek egy újabb megtestesülésben. E dolgok nem zárják ki egymást. Van tehát karma, van újjászületés, van pokol van menny, és van a halálnak egy nagyszerű emberhez méltó változata, és van feltámadás is.
Ez azt jelenti, hogy a pokol, sem a menny egy halál utáni rendeltetési hely, hanem a jelen élet pillanatai. A karma pedig csak a következő életet befolyásoló jellemvonások vagy hajlamok gyűjteménye. A két élet közti 'időszak' a mérlegelés, az érlelés időszaka, mikor a tudat vagy lélek a halál által okozott megrázkódásból felocsúdva az éppen befejezett, helyesebben abbahagyott életét mérlegeli, kipiheni és egy újabb inkarnációt előkészít.
Ez addig ismétlődik míg a tudat vagy lélek eléri azt a színvonalat, melyen végbemehet az, amit a az evangélium színeváltozásnak nevez. A színeváltozással az ember egy nagyszerű, emberhez méltó módon elkerüli a halát. Nem válik halhatatlanná, mert egy nemes cél érdekében önként vállalhatja, de továbbá nem kényszerül elszenvedni. Az így elhunyt tudata vagy lelke, aki átment a színeváltozáson, hatalmában van testét ismét felvenni, bármi is történt azzal. Ez feltámadás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!