Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő férfiak! Van köztetek...

Hívő férfiak! Van köztetek olyan, aki nem elégítette ki magát hónapokig, esetleg évekig úgy hogy nem volt közben párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Tehát hosszú ideig nem volt magömlése. Természetesen nemileg is egészséges volt, ugyan olyan férfi, mint bárki. Csupán vallási okokra hivatkozva nem csinálta magának. Van itt ilyen?
2014. márc. 16. 14:46
1 2 3 4 5
 31/41 Szeressük egymást ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igaza volt valamelyik előző válaszolónak, tényleg nem kellett volna belemenni nekem sem a válaszadásba, mert csak oda jutottunk, hogy akörül forgolódunk, hogy bűn-e a maszturbáció, vagy sem. Ha neked semmi problémád vele, akkor csináljad. A biológiai sterilitásról írt szösszenet számomra mulatságos volt. Először az volt a kérdés, van-e olyan aki nem maszturbált évek óta, aztán lett ilyen csodák-csodája. Majd akkor az, hogy de volt-e éjszakai magömlése, csodák-csodája csak igen kevésszer. De akkor most legyen már olyan is akinek tíz éve nem volt ejakulációja, de van gyereke. Ez mind a hitetlenség és az önigazolás eredménye, hogy nehogy már azt a tisztátalan dolgot el kelljen hagyni.

Valamint rosszul értelmeztél egy fontos dolgot. A Biblia valamikor a szív szót a szellem szinonímájaként használja, valamikor pedig élesen megkülönbözteti. Tehát mivel nem születtél újjá elmagyarázom. Az új szellem nem jelenti azt, hogy a szív azonnal megtisztul. Egy tisztátalan álmot pedig erkölcsileg rosszabb 'cselekedetnek' ítélni mint egy ténylegesen véghezvitt tisztátalan önkielégítést, nekem picit erkölcsi vakságra utal, hiszen a Biblia nevezi véletlenségnek az egyiket, míg a Pál apostolon lévő kenet jelenlétében sajnos haltak meg keresztények a tisztátalanság miatt, amit ténylegesen elkövettek, és nem tértek meg belőle.

Ezzel zárom soraim én is, és sok sikert kívánok a hitben!

2014. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

A prosztatában simaizmok között elhelyezkedő mirigyeket találunk. A mirigyek nem csak váladékot termelnek, hanem tág járataiknak köszönhetően váladék tárolására is alkalmasak.


forrás: [link]

2014. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nagyon jó és jogos a kérdésed!

Egyenesen úgyse fogják azt mondani neked, hogy bűn.

Fura is lenne hiszen tényleg nincs szó erről a Bibliában.

De a lelkiismeretről igen, viszont ugye ott is arról beszél Pál, hogy a törvény van beírva a szívünk hústábláiba, és a törvényben nincs elítélve a dolog.

De a lelkiismerete mégis sok embernek arról tesz tanúságot, hogy bűn ez a tevékenység.

Szerintem ha függőség valakinél és érzi, hogy rombolja, beszennyezni Istennel való kapcsolatát akkor neki ez nyilván rossz és bűnnek érzi, tartsa magát távol ettől a tevékenységtől és kész.De ha valakinek meg belefér és szükségét érzi, hogy néha könnyítsen magán és ugyan olyan tiszta, nyílt Istennel való viszonya, ám csinálja a meggyőződése szerint.

Gyümölcseiről lehet megismerni a fát.

Spec nekem van két 30-40 körüli egyedülálló keresztény férfi ismerősöm, akikről tudom miket csinálnak és egyik se egy stabil keresztény meg kell mondjam.

Nekem nem szimpatikus a dolog, nem csinálom magamnak sem, de azért megértem és nem ítélem el ha egy egészséges férfi néha csinálja.

Jómagam egy huszonéves nő vagyok.

2014. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Szeressük egymást ***** válasza:

Egészséges az a férfi, aki nem csinálja. :-)

Vagy szerinted Jézus beteg volt?

Kívánom, hogy nehogy összekösd a sorsod egy olyan férfival, aki tisztátalan, mert nagy az esélye, hogy nem Isten felé fog Téged fordítani, hanem tönkreteszi az életed, hacsak meg nem tér.


Olvasnivaló:

[link]


Idézet:

"5. Rabszolgaságba taszítanak.

Pl. elkövettél egy szexuális bűnt. De megbánod,

megtérsz, Jézushoz mész, elfogadod a megbocsátást

és a megtisztítást, és a megigazítást. Utána mintha

nem is vétkeztél volna igaz emberként élsz. De

hogyha ezek után még mindig benned van egy erős

vágy, hogy elkövesd ugyanazt a bűnt, annak ellenére,

hogy gyűlölöd, akkor szolgaságba vagy.

Ennek egy általános példája az önkielégítés. Vannak

olyanok akik megteszik de ezért gyűlölik magukat,

minden alkalommal megfogadják, hogy soha többé de

azért mégis megteszik.

Miért? Mert szolgaságban vannak, és emögött az

önkielégítés démona van. Mi a megoldás?

Tagadd meg, vedd Jézus vérét, és szabadulj meg

tőle. Ez a démon nagyon makacs, gyakran az

embereknek ki kell rázni az ujjaikból ezt a démont

Jézus nevében."

2014. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

"Vannak olyanok akik megteszik de ezért gyűlölik magukat,

minden alkalommal megfogadják, hogy soha többé de

azért mégis megteszik. "


Ebben nem az önkielégítés a bűn, hanem az, hogy gyűlölik magukat. Pedig úgy szeresd felebarátodat, ahogy önmagadat. És vannak olyanok is, akik megteszik, és nem gyűlölik magukat, és eszük ágában sincs megfogadni, hogy nem teszik meg többé. Nincs bennük semmnilyen démon, szeretik önmagukat, és felebarátaikat. A férfi lakosság 15-40 év között rendszeres maszturbálók száma 99% feletti. Ennyi démont... Nem semmi. És a legtöbb ember tök mindegy, hogy mit tesz, gondol, néha magához nyúl, akkor már gonosz? Micsoda elmebaj gondolkodásmód? A Bibliában egyetlen intés sincs arra vonatkozóan, hogy a maszturbálás valami démoni eset lenne, vagy bűn lenne, de hívőnek mondott keresztények zokszó nélkül megítélnek embereket ilyenért. Szerintem a szabadság nem ott kezdődik, hogy korlátok közé szorítok valakit. Csinálod, hittel csináld, mint aki szabad. Nem csinálod, hittel ne csináld, mint aki Istennek tetszeleg.


"Ez a démon nagyon makacs, gyakran az

embereknek ki kell rázni az ujjaikból ezt a démont

Jézus nevében."

Látom elfelejtetted, nem az ujjból kell kirázni. Az mást jelent. A kisujjból kirázás azt jelenti, hogy valami nagyon könnyen megy.


Eddig aki csinálta, és ide írt, egyetlen rossz szót nem szólt. Az a férfi, aki nem csinálja saját bevallása szerint, az pocskondiáz, szidalmaz, démoninak nevez, és tisztátalannak. Ahogy már írta is a hölgy, gyümölcseiről ismerszik meg a fa. Senki nem mondta, hogy ti, akik nem akartok erről beszélni, az írjon ide. Miért teszitek? Tettem fel egy kérdést, köszönöm, hogy írtatok, de úgy tűnik számomra, nincs olyan, hogy valaki nem csinálja, és ezzel tisztább, hívőbb, szeretőbb lesz. Levonva a konzekvenciát, nem üdvösségkérdés. Ahogy semmi másnak sem, ennek se legyünk rabjai, nem kell napjában többször csinálni, ahogy zabálni sem kell, mert nem tesz többé, vagy jobbá. Aki eszik, az Úrért egyen, aki nem eszik, az Úrért ne egyen.


Félreértettetek már az elejétől fogva. Engem a legkevésbbé sem érdekel, hogy nem csináljátok, a konkrétumok érdekeltek volna, nyílván egyre mélyebben és körültekintőbben végigjártam volna a témát, és eszerint kérdeztem volna, de ti rámtámadtatok, pocskondiáztatok, már odáig jutva, hogy mindenki démoni, aki ezt teszi, így ezt befejezem, nem érdekel, hogy mit nem tesztek a kezetekkel, és semmi közötök, hogy mit teszek én vele. Szégyen, hogy egy megtértnek valló kereszténnyel egy valamit nem lehet, beszélgetni.


Szevasztok.


Az ítélkezéstől mentes válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2014. márc. 17. 16:15
 36/41 anonim ***** válasza:

"Egészséges az a férfi, aki nem csinálja. :-)

Vagy szerinted Jézus beteg volt?"


Bocsánat, hogy ismét illetéktelenül belekotyogok... de sehonnan nem derül ki, hogyan is állt ezzel Jézus - nem is baj, én személy szerint nem vagyok rá kíváncsi. Máshol sem említ olyat a Biblia, hogy bárki is csinálta volna - és, attól még lehetett így, nem? Csak nyilván senkinek semmi köze hozzá, és nem is fontos ez semmilyen szempontból. Lényegtelen, avagy túlzottan magánjellegű dolgokat meg nem fognak beleírni a Bibliába.

2014. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Szeressük egymást ***** válasza:

Csak miattad erre még válaszolok.

A 34-es válaszban az idézet, egy olyan Bibliatanítótól van, aki jártas volt a démonológiában, és tapasztalatból tanított ezen a területen. Keresztények ezrei felé szolgált szabadítással gonosz szellemektől. Az önkielégítés egy újkeletű szó lehet, abban az időben amikor az ÚSZ íródott, egyértelmű volt, hogy a tisztátalanság nem mosdatlanságot, vagy ápolatlanságot jelent.

Mert furcsán nézne ki, ha az ÚSZ azt állítaná, hogy ápolatlanok nem mehetnek be Isten országába. Egyértelmű, hogy miről van szó. Az is hogy Pál apostol a II. Korintus 12:21-ben olyan bűnfelsorolást említ, amelyek mind szexuális bűnök. Köztük van a tisztátalanság is. Nem vagy képben a Biblia szellemiségével, vagy szándékosan mismásolsz ha azt várod, hogy neked vagy bárkinek újraírja Isten a Szentírást, hogy mai nyelvezettel is benne legyen minden démonikus bűn.

Mondok egy példát, amit egy testvérem mesélt egyszer négyszemközt. A megtérése után, sokáig elesett még önkielégítésben, pedig megértette és egyetértett vele, hogy az bűn. Járt is emiatt pásztorlásra és segítettek neki, imádkoztak érte, de mindig visszaesett. Az egyik ilyen eset után, azt érezte, hogy mostmár böjtölnie kell, annyira meg volt kötözve ezzel a bűnnel. Elkezdett böjtölni, úgy hogy előtte még soha nem böjtölt, de az első nap este valami arra csábította, hogy ne folytassa tovább, és egy hatalmasat bezabált. Aztán annyira elkeseredett, hogy másnap mégegyszer neki ment a böjtnek, és 12 napig csak vizet ivott. Na, azóta teljesen szabad, és nem csak az önkielégítéstől, hanem a cigitől is megszabadult, pedig nagyon erős dohányos volt. Ezek mögött a bűnök mögött démonok vannak, attól függetlenül is, hogy egyeseknek okoz-e lelkifurdalást az a cselekedet, vagy sem. Ha valaki nem tud meglenni határozatlan hosszú ideig önkielégítés nélkül, úgy hogy közben házaséletet sem él, akkor az nem szabad ember, hanem az önkielégítés démonának a foglya. Rajta van azon az emberen a sátánnak egy póráza. Van akin feszes póráz van, egy hétig se bírja, van akin lazább, én pl megtérésem előtt kibírtam egyszer 3 hónapig is, de óriási akaraterő kellett hozzá, és csak egyszer sikerült ilyen hosszú ideig, amúgy általában én sem bírtam egy hétnél tovább. De most szabad vagyok. Hazudnék ha azt mondanám, hogy ez nem üdvösségi kérdés. Meg kell térni belőle, ha egyedül nem megy a démontól való szabadulás akkor segítséget is lehet kérni, vagy még böjttel is meg lehet oldani a bilincseket-láncokat, szét lehet tépni a köteleket.

2014. márc. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy melyik gyülekezetbe jársz?
2014. márc. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy a hittestvérednek sikerült elérnie, amit szeretett volna, és leszokott egy pár dologról.

Azért vigyázni az ennyire szigorú böjtökkel... nehogy aztán anorexia nervosa legyen belőle.

2014. márc. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Igen, kiűzte magából az evés démonját, de úgy tűnik, visszatért belé... :D
2014. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!