Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő férfiak! Van köztetek...

Hívő férfiak! Van köztetek olyan, aki nem elégítette ki magát hónapokig, esetleg évekig úgy hogy nem volt közben párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Tehát hosszú ideig nem volt magömlése. Természetesen nemileg is egészséges volt, ugyan olyan férfi, mint bárki. Csupán vallási okokra hivatkozva nem csinálta magának. Van itt ilyen?
2014. márc. 16. 14:46
1 2 3 4 5
 11/41 Szeressük egymást ***** válasza:

Kérdező én is úgy veszem ki a soraidból, hogy a hitetlenségedet akarod itt ráolvasni azokra akik tisztán élnek.

Ha nem tudod elfogadni, hogy bűn az önkielégítés, akkor élj úgy ahogy neked jónak tetszik. Csak ne akard az ügyészt játszani.

Jómagam 8 éve tisztán élek. Azért mert nem valláshoz csatlakoztam, hanem Krisztus megkeresztelt Szentlélekkel, és szabaddá tett. Ha ez neked elképzelhetetlenül hangzik és visszataszító, az lehet azért van mert annak a tisztátalan szellem füleinek nem tetszik.

2014. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

#8.,#10. válaszolónak üzenet:


"

Úgy gondolom, egy bizonyos szempontból éretlen a kérdésed, mert nem illik ilyen szinten kérdezni személyes kapcsolat hiányában valakitől és nem hinném, hogy egészséges lelkületű ember akarna így beszélni egy ismeretlennel.

Válaszolok, amire akarok és amire szükséged van:

"

Kedves válaszoló! Ennek az oldalnak az a lényege, hogy bármit szabad kérdezni bárkitől! (természetesen senki sem erőlteti rád, hogy válaszolj) Kérdezni vagy felvetni akármilyen irracionális vagy torz lelkületre valló gusztustalan problémát, nem bűn! (ezekre is lehet választ adni, illetve a problémákat nem eldugni kell, hanem átgondolni és megoldani). Feltételezni sem bűn semmit! Elkövetni a rossz dolgokat az abszolút helytelen, illetve másokat alaptalanul vádolni (ha nem nyomozásról van szó) és hamisan tanúskodni.

A másik fejével gondolkodni, a másik megértése egyáltalán nem bűn. Attól, hogy valamivel foglalkozol, még nem kell azonosulni vele vagy elfogadni. (pl. ha ki akarod találni, hogy egy gyilkosnak mi lesz a következő lépése és miért).

Tehát ne kövessük már a prűd és illem f..sz stílussal átitatott korokat, amikor mindenről tabu beszélni, mint egy rossz diktatúrában. Persze a másikat illik tiszteletben tartani, de a tartalom elsődlegessége fontosabb a formátumnál(csomagolásnál).



"

Biblia alapján 3 van.

Megtérés, vízbe merítkezés, Szentlélekbe merítkezés

"

Milyen szerinted az a Szentlélekbe meritkezés??

Akkor minek előtte pancsikolni?

A megtérésről meg annyit, hogy mire föl fogsz és kihez megtérni?



"

Istent kell annyira szeretned, hogy elhagyod a bűnt. Isten szeretetéből fakad a bűn gyűlölete.

"

Milyen szeretni az Istent? Biztos nem arról van szó, hogy azt szajkózod vagy mantrázod, hogy imádod és közben semmibe veszed a tanítását és másokat....

A bűnt általában az egó okozza, mert különben csak gusztus kell a nem elkövetéséhez.

Ha szeretet van benned, akkor sem embernek, sem Istennek nem keresel bajt (sem másnak).


Én semmi hamisságot nem látok a kérdésben vagy provokációt stb.

2014. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

#11. válaszolónak:


Ti ne mérgezzétek a serdülők (és a többiek) lelkét marhaságokkal és bűntudattal.

Persze te nő vagy, úgy könnyebben ítélkezel.

2014. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
2014. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Szeressük egymást ***** válasza:

@13!

Te vagy az Sylver?

Kiolvastad már a Bibliát? :-)

Férfi vagyok. 35 éves. 8 éve újjászülettem.

Nem akartam bűntudatot kelteni. Emberi akaraterővel úgysem tudod legyőzni a démonokat. Meg kell térned, és újjá kell születned ahhoz, hogy visszanyerd Jézustól a szabadságodat ezen a területen.

2014. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy ha egy férfi semmilyen módon nem elégíti ki magát és szexuális kapcsolata sincs, akkor az éjszakai magömlés "megoldja" a dolgokat. Ez viszont bizonyos időközönként mindenképpen megtörténik, ilyen a férfi biológiája. Az éjszakai magömlést viszont semmilyen egyház vagy Isten nem tartja bűnnek (vagy tudtok olyat, amelyik igen?).
2014. márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Kedves #16 válaszolónak:

Én tudok olyan szervezetről, akik képesek voltak elítélni mindent, ami örömet okoz. Vagy természetes vágyakat démoninak ítélni, amit büntetni kell.

Szóval ami fájdalmat okoz, azt pedig még erénynek is kikiáltották. (ilyet legalább a buddhisták sem csináltak).


Kedves #15 válaszolónak:

Valamikor így is neveztek, talán...Mivel nem hazudsz valószínűleg összekevertelek egy kedves "ismerősömmel".

Hogyan kell megtérni?

Akik nem tértek még meg, addig kell őket inzultálni, amíg meg nem világosodnak?


Nem olvastam még ki a Bibliát (nem volt hozzá erőm).

Ezeknek viszont tetszik a borítása:

[link]

2014. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként meg nem kéne úgy megsértődni a kérdésen. A Kérdezőt az önmegtartóztatás gyakorlati megvalósítása érdekli, ehhez kér saját tapasztalatokat, nem személyeskedni akar. Aki pedig kínosnak érzi a kérdést, az ne válaszoljon, ilyen egyszerű.
2014. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 Szeressük egymást ***** válasza:
A megtérés azt jelenti, hogy tudatosan keresed Isten akaratát, és alárendeled az életed minden területét Istennek. Ez pedig nem megy anélkül, hogy nem tanulmányozod az Újszövetségben Isten Igéjét, mert abból érted meg, hogy mi az akarata. Elsősorban az, hogy szent legyél, ahogy Ő is az. Miközben lépéseket teszel, hogy tetszeni akarj Neki, (megtéréshez méltó cselekedetek) Ő is közeledni fog hozzád, és pl. megajándékozhat kijelentéssel amely által üdvözülhetsz.
2014. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

18-as köszönöm.


11,15-ös! Van párod, feleséged?

2014. márc. 16. 23:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!