Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fogalmazzak meg egy...

Hogyan fogalmazzak meg egy levelet a Papnak?

Figyelt kérdés
Mivel a Biblia kijelenti hogy a hamis vallást el kell hagyni és én úgy érzem az a vallás amibe gyerekként akaratom ellenére meglettem keresztelve nem jó így levelet szeretnék írni a papnak hogy töröljék a nevem az egyház tagjai közül. Szokott lenni a templomoknál posta láda vagy bármi? Azt se tudom hova kell küldeni, hogy hol lakik..
2014. márc. 13. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem olyan bonyolult az ügy.

Attól függ, hogy melyik egyház az érintett.

Ha Református, akkor annak a hivatalába kell küldeni, ha Katolikus akkor pedig oda.

S biztos vagyok benne, hogy minden lelkészi hivatalnak van posta ládája.

Az a fontos, hogy a hivatalban szolgáló pap legyen az illető, De annak a nevét pedig a parókián felszokták tüntetni, De akár meg is kérdezheted telefonon, vagy

e-mailben.


Pl:

Tisztelt "Túri Ádám" lelkész úr!


Én X.Y. megismervén a biblia igazságait, szeretném kérni, hogy töröljék a nevemet ezen egyházból.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hivatal?:)
2014. márc. 14. 00:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Katy Weaver, nem kell ennyire passzív agresszívnak lenni, egy egyszerű "Kérném, hogy töröljék a nevemet az egyház tagjainak listájáról" is elég...
2014. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Passzív, agresszív?


Csak Te látod annak, nem hiszem hogy ez agresszív.


Bár azt mondják, hogy az igazság fájdalmas annak akinek megmondják, ha hibázik....

De semmi rossz indulat nem volt a mondatomban, és nem mondtam, hogy szó szerint ezt kell írnia.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen kedves Kérdező.


Ez a hivatalos neve:

Lelkészi hivatal, vagy parókia.


Katy Weaver

2014. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Azt se tudom hova kell küldeni, hogy hol lakik.."


Nem érdekes hogy azt se tudod hogy hol lakik de azt tudod hogy a vallás amit képvisel hamis. Akkor eddig se vetted túl komolyan a dolgot, nem?

2014. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Attól mert nem tudom hogy lakik az az ember aki esetlegesen itt pap, ettől még tudok helyette mást... Tanított engem az iskolában is a feleségével együtt. Eleget tudok az egyházról hogy megtudjam mondani hogy az jó-e...
2014. márc. 14. 13:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát "barátom", szerintem ne nagyon mássz bele egy teológiai vitába egy pappal, mert érzésem szerint nem tudsz te fingot sem, csak hallottál valamit, amit sajátodnak érzel, és úgy gondolod, az az igazság. Szerintem sokkal okosabb emberek próbálják meg az igazságot felfedezni egy vallásban, nem pont neked fog sikerülni. Inkább tanulmányozd a vallást még egy kicsit, hátha tud újat mondani!
2014. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nálunk is mesélte a plébánosunk, hogy szokott ilyeneket kapni és jókat mosolyog rajta, hogy mennyi tudatlan ember van. Te is valószínűleg ilyen lehetsz.

Az Egyház tagjai közül ugyanis nem fogják törölni a nevedet, mivel nem lehet. A megkeresztelés megtörtént, ezen te utólag változtatni nem tudsz. Ezzel te már keresztény lettél, Isten gyermeke és tagja Krisztus misztikus testének. Annyit tudsz csinálni, hogy nem élsz ezzel, tehát éled a magad kis válgát, ahogy neked tetszik.

2014. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Örülök hogy én vagyok a tudatlan de a válaszokból úgy érzem hogy más se tud többet, pedig az én ismeretem se sok, egyelőre.. gondolom itt mindenki igazi keresztény..

Nem én választottam ezt a vallást, ha úgy érzem hogy helytelen akkor igenis el szeretném hagyni, mivel el kell hagynunk a hamis vallást. Én írok egy levelet hogy szeretnék kilépni, az meg hogy a Pap mit kezd vele az had ne legyen az én gondom, magam részéről megtettem a lépést.

Nem áll szándékomba vitába szállni senkivel és nem azt mondtam hogy megtaláltam az igaz vallást mert még csak tanulmányozok, azt viszont eltudom dönteni hogy amiben most vagyok az rossz és igen "élni szeretném a magam kis világát" egy olyan gyülekezetben és vallásban ami legalább Istent szolgálja és az Ő törvényeit próbálja betartani nem úgy mint ez az egyház ami nem tanít semmit.

2014. márc. 14. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!