Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolizálás előtt nagyon...

Katolizálás előtt nagyon megrendült a hitem. Szabad így katolizálnom, vagy inkább halasszam legalább átmenetileg?

Figyelt kérdés

Közel fél éve készülök arra, hogy felnőttként megkeresztelkedjek és bérmálkozzak Római Katolikus Egyházban.


Amikor elmegyek egy misére, békét érzek belül.

Nyugalom van a szívemben egy üres templomba is belépve. Amikor csend van és az oltár előtt imádkozhatok, az felemelő érzés, szinte újjászületve jövök ki a templomból.


Ez miatt is kezdtem el misére járni, ami után még ott maradok egy kicsit egyedül is.


Viszont közben tanulmányozom az Egyház történetét is.

Vannak benne olyan pontok, tettek, amiket nem tudok elfogadni. Nem tudom magam alávetni egy olyan vezetőségnek, akiket pedofíliával, drog bűnözéssel, pénzmosással vádolnak, (ezek tények, ahogy a Vatikánt az ENSZ bíróság elé állítja), aki a liberalizmus felé megy el (Ferenc pápa), mert azt gondolja, helyes lentebb adni, csak hogy jó színben tűnjön fel az emberek előtt az egyház.


Továbbá én azt sem tudom elfogadni, hogy egy másik embernek kell meggyónnom, hogy áldozhassak majd.

Nekem nagyobb békét ad az, hogy őszintén kiöntöm a szívemet Isten előtt, Jézus nevében.


Továbbá, ha katolizálok, akkor a fenn hozott döntéseknek megfelelően nekem is változtatnom kell a nézeteken, stb., de mi történik, ha ez a változás olyan, amivel nem tudok majd azonosulni?


Mit tegyek?

Miért van az, hogy éppen katolizálás előtt két héttel van ez a fordulat?


Eléggé súlyos dolgok ezek, amire kinyílt a szemem.


Akiket felkértem keresztszülőnek (ők nagyon kedves emberek, istenhívők, nagyon tisztelem és szeretem őket), nekik hogy mondjam el mindezt?

Eléggé komoly fordulat ez...


Vagy folytassam tovább és katolizáljak?

Mert a helyi közösség, ahova járok, az viszont nagyon jó kis "család".

Mennyire kell foglalkoznom az Egyházzal összességében vagy a felső vezetők dolgaival?


26/N


2014. márc. 2. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Református egyház esetleg? Úgy rémlik ott nincs gyónás, de nem vagyok benne biztos.
2014. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Mennyire kell foglalkoznom az Egyházzal összességében vagy a felső vezetők dolgaival?"

Röviden? semennyire. Bővebben privben, ha érdekel.

2014. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A gyónás még a kisebbik dolog, ami számomra idegen.

Leginkább az egyház történelmében elkövetett dolgokkal, stb. nem tudok mit kezdeni.


Viszont a konkrét gyülekezet, ahova járok, az olyan számomra, mintha egy család volna.

Amikor ott vagyok, eszembe sem jut az egyház, min olyan, történelme, stb.

Akiket pedig felkértem keresztszülőnek, példamutatók.

Hozzájuk ragaszkodom is, mert sokat segítettek eddig is a lelki életben.

Éppen ez miatt vagyok kétségek között:

ha az egyszerű embereket nézem, akkor ugyanolyanok, mint egy másik közösségben, és ők nem tehetnek arról, hogy a vezetők mit tesznek. Mindenki a saját tettéért fog felelni, én ebben hiszek. Ezért vetődik fel az is bennem, hogy folytatom a katolizálást és majd azt tartom meg, amivel tudok azonosulni.

2014. márc. 2. 21:52
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Igen, nagyon is érdekelne bővebben.

Tudnál nekem privátban írni, kérlek?

Előre is köszönöm szépen!

2014. márc. 2. 21:53
 5/8 Szeressük egymást ***** válasza:

Megrendült hittel nehogy katolizálj!

Ami hitből nincs, bűn az.

Lehet hogy még erősödnöd kellene hitben, mert Isten valami más útra akar terelni Téged, és azért kételkedsz. :-)

2014. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezért mentem más felekezetbe, mert nem tudom elfogadni a katolikus egyház biblikátlan tanításait.

Az emberi tényező más. Mindenhol vannak bűnös emberek, nem belőlük kell megítélni az egészet.

2014. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs ezekkel, aki még kereső, annak gyakran megrendül a hite, sőt az életben sokszor van ilyen.

Ettől függetlenül ezek olyan témák, amiket át kell beszélni.


Úgy látom, hogy te abból indulsz ki, hogy aki az Egyház tagja, az automatikusan jó, a vezetéstől meg természetesen még inkább elvárja az ember, ami helyes is. Csakhogy az Egyház is emberekből áll, akik bűnösek. Erre mondták azt nekem, hogy lehet elvárni még az egyházi személyektől sem, hogy mind egy szálig szentéletű emberek legyenek. Nézd, ott van Jézus, aki 12 apostolt hívott meg maga mellé és 3 évig együtt voltak, hallgatták Jézus tanítását, személyesen ismerték, aztán mégis lett köztük egy Júdás, aki képes volt elárulni. Sőt, Péter is háromszor is megtagadta!

Annyit még elmondok, hogy ezek a pedofilos, pénzmosásos dolgok sokszor fel vannak fújva. Nem szabad mindent elhinni, amit a média mond, mert csúsztat. Ez az ENSZ-es dolog meg egy színjáték. Pont az ENSZ beszél?? Mégis mit tesz az ENSZ, ha valami konfliktus van a világban, mint pl.: Ukrajnában? Semmit, pedig lenne rá lehetősége, csak beszari, illetve a politikát előrébb tartja az emberi jogoknál...

Ferenc pápáról meg annyit, hogy ő nem fogja lentebb adni, csak az Egyháznak tudnia kell a mai világ nyelvén is megszólalni. Sok lépése nekem sem szimpatikus a Szentatyának, és Benedek pápát jobban kedveltem és szívem szerint azt szeretném, hogy az Egyház a régi fényét nyerje vissza, de be kell látni, hogy a mai világban ez egyszerűen nem lehetséges.

Ha van kérdés, szívesen válaszolok privátban.

2014. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kéne katolizálni egyáltalán. Ha ilyen fenntartásaid vannak, ha ezek a tények ennyire megrendítenek, akkor nyilván ne tedd. Vagy fontos a katolizálás a keresztény közösségi életedhez? (nem vagyok vallásos, így nem tudom, hogy feltétel-e)

Ha békét érzel belül, amikor elmész a templomba, menj templomba. Ha istennek akarsz csak gyónni, tedd csak azt. Hiszek Istenben, de nem hiszek az egyházakban, számomra hiteltelenek, ezért sem vagyok egyiknek sem a tagja, bizalmatlanul nem is lehet. Ha jelenleg neked így jó, nyugodt vagy és jól vagy, felesleges:)

2014. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!