Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy kft-nek vagyok a...

Ha egy kft-nek vagyok a tulajdonosa és emellett nincs más állásom, de a céggel átmenetileg nem szeretnék foglalkozni, kijelenthetem-e magam, vagy kötelezően kell 8 órás munkaviszonyomnak lennie?

Figyelt kérdés
Jelenleg tulajdonosa és ügyvezetője vagyok saját kft-nek, egyéb elfoglaltságok miatt nem jut időm rá, jó lenne, ha nem kllene a 8 óra utáni járulékokat fizetnem. Viszont többen is azt mondják, hogy ha a nevemen van egy cég, 8 órás bejelentett munkaviszonyomnak kell lenni benne.
2013. dec. 29. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Francokat kell dolgozni benne (amúgy egyébként dolgozhatsz úgy is tulajdonosként, hogy nem vagy alkalmazott).

Egyszerűen úgy kell lekönyvelni, hogy a cég éppen nem végez semmilyen üzleti tevékenységet, nincs alkalmazottja sem. így semmilyen járulék és adóteher nem merül fel.

2013. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha ügyvezető vagy kell utánad fizetni.
2013. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz. Ügyvezető több dolgot is jelenthet. A cégbíroságon rögzített vezető tisztviselőt. Ennek semmi köze az adózáshoz és munkajoghoz, ez egy cégjogi státusz.

Valaki meg alkalmazásban lehet mint "ügyvezető" munkakörben. De a kérdésből egyértelműen kiderül, hogy a kérdező nem akar ilyenben lenni. Hát egyszerűen bocsássa el magát és kész.

2013. dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy mindenképpen fizetni kell.

Kérdezd meg a cég könyvelőjét!

2013. dec. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tehát az volna a célom, hogy a céget tartogatom későbbre, egy éven belül szeretnék vele tovább dolgozni, de addig jó lenne magam kijelenteni és csak a párezer forintos tb-m megfizetni. A cégnek meg csak 0-sokat beküldeni.

(a cég könyvelője bonyolult, rövid ideig nem beszélhetek még vele, ezért kérdem itt :( , mielőtt újat keresek...)

2013. dec. 30. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha cég könyvelőjével nem tudsz beszélni, nem tudod elérni, akkor az nem jó... Könyvelőként mondom, hogy amennyiben a cégben tag is vagy, és ügyvezető is, sajnos a törvény értelmében járulékfizetési kötelezettség keletkezik! a kérdés már csak a jogviszonyod ebben a tekintetben, viszont itt minél előbb kell a könyvelő, mert nem mindegy, mennyit fizetsz...
2013. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tehát akkor arra nincs lehetőség, hogy csak a tulajdonosa aradjak erre az időre (ügyvezető ne) és csak a TB-m fizessem?

2013. dec. 30. 11:14
 8/12 anonim ***** válasza:
amennyiben teg is vagy nincs!
2013. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyszemélyes Kft, vagy több tulajdonos van?
2013. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
egyszemélyes, és ügyvezetője is csak én vagyok, senki más nincs rajtam kívül benne... Így más??? Köszönöm a válaszokat
2013. dec. 30. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!