Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek mit jelentenek?

Ezek mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Mikor elkezdett érdekelni a Buddhizmus, olyan dolgokba ütköztem, hogy egyszerűen nincsenek rá szavak. Szoktam Buddhával álmodni. Amerre járok, mindig meghallom azt a szót, hogy Buddha vagy látok képet, szobrot. Pedig nem olyan helyekre megyek ahol átlagosak lennének a Buddhával kapcsolatos dolgok.

Mostanában Mantrát szoktam hallgatni, és egyszerűen kiráz a hideg. Annyira kellemes, annyira megnyugtat, mikor elindul akkor az összes izmom ellazul... Hihetetlen, abban a pillanatban. És a két szemem között érzek valami lüktetést. Nos, nem tudom, ezek mit jelentenek, remélem, valaki tud rá válaszolni. Előre köszönöm!



2014. márc. 2. 10:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves pelgrim! :)

Nagyon köszönöm válaszod! Reménykedtem benne, hogy valaki fog nekem választ adni, és most, meg is kaptam! Nagyon hálás vagyok neked! Kellemes estét neked!

2014. márc. 2. 17:42
 12/15 feketepeter ***** válasza:

Nem jelent semmit. Az erzesek mogott valojaban semmi nincs.


A kereszteny valaszoloknak innen uzenem, hogy valaszaikkal lejaratjak a keresztenyseget, ezt az amugy altalam nagyra tartott vallast.

2014. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Dharmadzsnyána válasza:
Nincsenek buddhista szellemek, sem démonok. A buddhizmus a tudat tudománya. Aki más mond, az nem ismeri a buddhista filozófiát. Én 30 éve tanulmányozom a buddhizmus kialakulását, vallástörténelmét. Sehol nem találkoztam még térítő buddhistával sem. És, hogy mit tegyél? Semmit, ami neked rossz. Csak olvadj bele a jelenbe és érezd jól magad. A mantra szó jelentése önbeteljesítő ima, jókívánság. Azért mormolják a szerzetesek, mert szeretnének vele valamit elérni. Ne hallgass olyan mantrát, aminek nem ismered a jelentését. Mert a végén hatni fog. Bár ezzel nem ártasz magadnak, de közben kifejlődhetnek olyan tulajdonságaid, amikre még nem vagy felkészülve és így ijesztő lehet. Szerintem beszélgess el egy buddhista tanítóval a dolgaidról.
2014. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én nagyon szívesen beszélgetnék, sőt el is mennék ilyen Buddhista közösségekbe, de nem találok egyet sem az interneten.
2014. ápr. 7. 18:49
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a dolgok azért történnek veled mert érdeklődsz. Engem már több mint egy éve érdekel a tibeti buddhizmus és velem is történtek ilyesmik. Én nagyon szeretem ezt az egészet és szerintem mindenkinek azt a vallást kell választania amit a legjobbnak érez. És sajnos a kereszténység mivel halvány lila dunsztja sincs a buddhizmusról belebeszélik, hogy ez a sátán "vallása", meg össze hozzá a démonokkal meg stb. Meg hogy a mantrák varázslatok és varázsolni csak a sátán tud meg ilyenek xD Csak a belső hangodra hallgass tudja mi a jó neked.
2014. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!