Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek általánosságban...

Az emberek általánosságban elfogadják az unitárius embereket és tanaikat?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A Biblia mást tanít mint ők.De eszt csak egy újjá született keresztyén érti meg.Vagyis egy szekta ,csúnya szó de ez van.
2014. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az újjászületés eszméjével csak az a baj, hogy sokan utána azt hiszik magukról, hogy hibátlanok, tévedhetetlenek, mert az Úr beszél belőlük.

Illetve sokan idétlen viselkedést várnak el mellette.


Én nem ismerem őket, csak annyit tudok róluk, hogy nem fogadják el a háromságot (ami nekem közömbös).

2014. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek többsége nem is ismer unitáriusokat.
2014. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert eddig úgy látom hogy ők azok akik megmutatják azt ami a kereszténység lényege lenne, amit Jézus tanított.
2014. febr. 23. 14:47
 5/8 ttrezi ***** válasza:

Azt, hogy általánosságban elfogadják-e, nem tudom, de én elfogadom.


(Nem vagyok unitárius, de valahol meg tudom érteni a vallásukat. Pl. ha nekem odadobnák a kérdést, hogy akkor mi is pontosan a Szentháromság, mi a lényege, nem tudnék rá pontos magyarázatot adni. Különben is, szerintem nem a vallástól függ, ki követ igazán krisztusi életet.)

2014. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

KEDVES KÉRDEZŐ!

Őszinte részvétem! Mivel nem ismered a Biblia leg lényegesebb tanításait,sok szép dologgal megetetnek aminek semmi köze a krisztusi élethez.Ennyi erővel elmehetnél Jehova Tanúnak is.Ha valaki nem igazi keresztyén ahogy a Biblia ,vagy Isten elvárná.akkor teljesen mindegy ,hogy milyen vallásba áll be.

2014. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló előbb tisztázzuk hogy mit is jelent az hogy KERESZTÉNY! Addig felesleges vádaskodni hogy ki nem él Krisztusi életet.
2014. febr. 23. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:

#4

Sajnos nem teljesen igaz, hogy "ők azok akik megmutatják azt ami a kereszténység lényege lenne, amit Jézus tanított."


Jézus azt tanította, hogy harmadnapon fel fog támadni (Jónás jele). Ezt az unitáriusok nem hiszik. Egyszerű embernek mondják Jézust. Egy vallásalapítónak, mint Mózes vagy Mohamed.


Az nem lenne még baj, hogy nem hiszik a "Szenthátomságtan"-t. De a Krisztológiájuk nem biblikus: nem annak hiszik/ismerik Jézust, aki és ami. Jézus előtt meg kell hogy hajoljon minden tért (Filippi levél 2).


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

2014. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!