Összeegyeztethető valahogy a a keresztéynséggel a vonzás törvénye? A buddhizmussal? Nem tesz minek kapzsivá, önzővé, torkossá?
A vágyaink szülik a szenvedést!-mondaj buddha
Mert a vonzás a vágyakról szól?
Na és az Úr,hogy látja ,hogy nem tőle kérünk és várunk segítséget hanem az univerzumtól.
ersztd szabadjár a vágyaid és a gondolataid és mindent megkapsz.
Ha mindenkinek működik és mindíg működik-mert azt mondják-akkor rossz dolgokat is be lehet vonzani.
pl.háború,atomrobbanás,járvány
Helyes vagy sem a vonzás törvénye a vallás szemüvegén keresztül nézve?
12:48
Tehát akkor lehet próbálkozni?
Szerintem teljesen összeegyeztethető, ugyanis az, hogy vágysz és kérsz, a kereszténységben sem számít bűnnek, ha nem szeged meg a Tízparancsolatot. Ha pénzre vágysz, kérd azt! Ha párkapcsolatra, akkor azt. Nincs ebben semmi keresztényellenes. A buddhizmust nem keverem ide, mert azt nem ismerem nagyon.
Az Univerzumtól kérni az majdnem ugyanaz mint Istentől. Tudod te is, hogy Isten nem fog bűnösnek gondolni azért, mert az Univerzumtól kértél bármit is. Az Univerzum maga Isten, Isten ott van mindenhol, és az legyen a legkisebb problémád, hogy hogyan nevezed ezt a dolgot. Az Univerzumot tekintheted egy (vonzáson alapuló) jól működő rendszernek is, amelyet Isten teremtett és ő irányítja (ez utóbbitól el is tekinthetsz, ha úgy gondolod, hogy Isten befejezte tevékenységét a teremtés végeztével). Lényeg, hogy szerintem édesmindegy, de én pl. nem szoktam kerek perec megszólítani az Univerzumot, Istent viszont igen, és ez szerintem így van jól. De ha te az Univerzumtól kérsz bármit is, nem baj. Vagy szerinted neked kell aggódnod amiatt, hogy nem Istentől kérsz bármit is, és nem annak, aki mondjuk embert ölt? :)
A rossz dolgokat is be lehet vonzani. Vannak az életünkben jó és rossz dolgok is. Ezzel elég nehéz lenne vitatkozni. :)
"Helyes vagy sem a vonzás törvénye a vallás szemüvegén keresztül nézve?"
Nézd, szerintem helyes. Nem hiszem, hogy a kereszténység konkrétan tiltaná az ilyesmit, illetve nem találok igazi ellentmondást. A kereszténységnek egyébként sem kell minden tételét szó szerint értelmezni, sok dolgot átvitt értelemben kell megfontolni. A pénz vonzása pl. egyáltalán nem bűn, sőt jó dolog. Bűn az, ha másokat kizsákmányolva hajszoljuk az anyagiakat.
Lehet hinni olyan a vallásban is, ahol semmit sem szabad tenni, de az ember abba beleőrülne. Úgyis vétkezünk, bűnt követünk el, de megbánjuk, és Isten megbocsát. Ha keresztény vagy, akkor jól tudod, hogy ez így van.
A Vonzás Törvénye egyébként - mint ahogy a neve is mutatja - egy törvény. Lehet benne hinni vagy nem hinni, de ha hiszel benne, akkor se gondold, hogy most ha valami rosszat vonzol be az életedbe, akkor Isten ellen cselekedtél. Nincs olyan ember a világon, aki ne vonzana be egy csomó negatív és bűnös dolgot az életébe. Innentől már az élet túlbonyolítása következik, aminek semmi értelme sincs.
Éljük belátásunk szerint jól, élvezzük az életet, de ne kövessünk el bűnt, vágyjunk szabadon, és küzdjünk is meg a vágyainkért, de ne másoktól vegyük el, ami kell... Szerintem nem kell túlbonyolítani. Legyünk boldogok itt a földön, és minden bizonnyal azok leszünk a Mennyben is.
Én keresztény vagyok és emellett aktív agykontrollos, aki jól ismeri a vonzás törvényét. José Silva is keresztény volt és Domján László is az. Az agykontrollnak ehhez semmi köze, de én pl. a programozásaimat úgy fejezem be gyakran, hogy képzeletben keresztet vetek, és sokszor kérem Istent, hogy adja meg, amire vágyom.
Ez így végtelenül egyszerű, és szívből remélem, hogy helyes is. :)
18/F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!