Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen mai eseményeket jövendö...

Milyen mai eseményeket jövendölt meg a biblia?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 10:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy visszaolvasod, úgy belemagyarázod, hogy ez azt jelenti, pedig köze sincs hozzá. BELE AKAROD LÁTNI.


Erre egy jó párhuzam a verselemzés. Több íróról és költőről (pl. Arany János, Eszterházy Péter) elterjedt az anekdóta, hogy meghívták őekt egy rendezvényre, ahol az ő műveiket elemezték. Az ileltő idézte a szöveget és mondta, hogy itt az író/költő ezt és ezt gondolta. Aztán a huszadik ilyennél az író/költő megszólalt, hogy gondolta a fene.

Egyszerű belemagyarázásról van szó

2009. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
51%

Ha te most írsz pár tucat kellőképp homályos jóslatot, csak úgy heccből, jó reklámmal elterjeszted őket, akkor naagy valószínűséggel előbb-utóbb (lehet hogy már jövőre, de lehet hogy csak kétezer év múlva) történik valami olyan, ami összeegyeztethető a te jóslatoddal és kikiáltják, hogy te láttad előre, amikor te még a legvadabb álmaidban sem gondoltad volna, hogy ez egyáltalán lehetséges.


Ezzel nem azt mondom, hogy a Bibliát viccből írták, csak azt, hogy sokmindent bele lehet magyarázni egy szövegbe. Rengeteg olyat, ami biztos nincs benne.

2009. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Jó-jó nah! Igazat adok nektek! Irtam mér h annyira nem érdekel/t.Inkább válaszoljatok a kérdésére...
2009. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
71%

Én már válaszoltam.

Semmilyet, mert a Biblia nem jóslatgyűjtemény.

Ennyi nem elég?

2009. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
akkor mi?
2009. dec. 9. 11:44
 16/36 anonim ***** válasza:
59%
Semilyet,egyébként gondolkozz,miért pont mostanit?Miért nem azt,ami ezer évvel ezelött,vagy majd ezer év múlva fog történni?
2009. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
59%

Olvasd el,megtudod.

Elég egyszerű olvasni,nem is túl hosszú.Sőt van egyszerűsített változata:a Képes Biblia.Meg se kell venned,könyvtárból kikölcsönözhető.

2009. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
kedves 12.07 ezek szerint te nem olvastad?
2009. dec. 9. 12:09
 19/36 anonim ***** válasza:

De olvastam.

Viszont honnan tudnád,hogy miről szól,ha te nem olvasod el?

2009. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
akkor miért nem tudsz (vagy akarsz) választ adni a kérdésre? még igazából senki nem nevezett meg konkrét dolgokat. végre valaki, aki olvassa a bibliát, és lám, ő sem teszi. miért?
2009. dec. 9. 12:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!