Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen mai eseményeket jövendö...

Milyen mai eseményeket jövendölt meg a biblia?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 10:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2009. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sok mindent!!! A háborúkat, a 2 tornyot is..járványokat..Meg ilyenekt. Nekem az egyik ismerősőm ki is olvasta a Bibliából, még a hideg is rázott.
2009. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
59%

Semmilyet.

A Biblia nem jóslatgyűjtemény.

2009. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 11:02!

Akkor kérlek idézd!

Szerintem te Nostradamusszal kevered.

2009. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Hát nem jóslatgyűjtemény, de sok mindnet leirt, hogy ha továbbra is bűnős életmódot folytat a világ akkor mi lesz belőle.
2009. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Akkor kérlek idézz...hahaha.Képzeld h nem tudok idézni mert már rége volt ez!!! És nem megtanultam, hanem egyszer meghallgattam, ahogy felolvasta! Ennyi, annál jobban nem is tudom és nem is érdekel, csak ahogy megláttam a kérdést eszembe jutott, képzeld!
2009. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
40%
A Jehovák meg a Hit-gyülekezetesek magyaráznak be mindent a Bibliába,ami nincs is valóban benne.
2009. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
habár én ismerek egy két tanút, de töllük még sohasem hallottam azt, hogy a wtc benne lett volna a bibliában. egyébként a jóslást a biblia is elítéli, de Isten jövendölése nem jóslat.
2009. dec. 9. 11:12
 9/36 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 11:03-as!

Valóban. Azt mondja, hogyha az emberiség továbbra is bűnös úton jár, akkor "sírás és foggcsikorgatás lesz".

És ebben hol a jóslat?

Semmi konkrétumot nem ír. Csak azt mondja, hogy rossz lesz, ha az emberek nem követik Isten tanítását. (Megjegyzem mi mást mondhatna?)

Néha ír konkrét képeket, de azok szimbólumok, példabeszédek, nem pedig jóslatok.

Ezeket lehet úgy magyarázni, hogy szó szerint ez fog történni, de sok értelme nincs

Többnyire az akkori ember félelmeit írta le.

Pl. a Jelenések könyve beszél sáska fejű repülő lovakról, amik egyesek szerint az Apach helikopterek leírása egy olyan ember által, aki sosem látott még helikoptert.

Én erre azt mondom, hogy egy fittyfenét. Egyszerűen akkoriban egy sáskaraj hatalmas katasztrófát jelentett. Egyszerűen csak arra utalt ezzl az író, hogy nagy pusztulás lesz (ha nem követik az emberek Isten parancsát).

2009. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Hát én komolyan mondom, h a wtc-t is olvasta, de persze úgy hogy az egész másképp volt irva, vagyis kódolva nah..vagy ilyesmi, de igy ha vissza olvasod h már megtörtént akkor rájösz, hogy arról van szó. De amúgy lehet igaza annak aki irta h Jevohák szokták ezt mondnai, mert aki nekem mondta az nem jehova de vannak jehova barátai és lehet h tőlük tudta, ezt , de a lényeg h érdekes volt hallani amiket mondott azokról a dolgokról amik megtörténtek.
2009. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!