Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete hogyan...

A Hit Gyülekezete hogyan viszonyul a Magyarországi Szabadkeresztyén Gyülekezethez?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy mivel hasonló közösség elfogadják-e egymást testvérnek, hallgatják-e egymás dicséreteit (pl. Pintér Bélát hit gyülisek, új forrást szabkerbe járók)? Én a hit gyülibe járok és van egy kedves volt osztálytársam, aki a szabadkeresztyén gyülibe, ő és én is őt testvéremnek tarom. :) És pintér Béla dicséreteit szeretem hallgatni, az új forrás számai mellett.

2014. febr. 14. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismereteim szerint a Hit gyülekezete nem ápol szoros kapcsolatokat a Szabadkeresztyén Gyülekezettel. De úgy tudom, hogy nem a Hit Gyülekezete távolságtartásával kezdődött a dolog, ahogyan egyéb más kisegyházak esetében sem.
2014. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is Hit Gyülis vagyok, és én is be szoktam tenni a gyerekeknek a Pintér Béla és a Csemetéket! :) Van sajnos pár szűk látókörű gyülis, aki szerint az, aki máshova jár, az nem is keresztény, de azért szerencsére ez nem általános. Nekünk is vannak jó barátaink más gyülekezetekből, a testvérem sem Hit Gyülis, hanem egy másik, kisebb közösségbe jár, de ettől még természetesen szellemi értelemben is elfogadjuk egymást testvérnek, és szoktunk együtt imádkozni is.
2014. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 yuda ***** válasza:
68%

Kizártnak tartom, hogy a Hit Gyülekezete valaha is kiadott volna a szabadkeresztények felé való viszonyulásról hivatalos álláspontot.

A Hit Gyülekezetének van egy hitvallása, bárki számára kereshető és nyílvános. Weblapot nem ollózok, de szerintem fél perc alatt elérhető.

Alapvetően az ilyen álláspontokban Isten felé való elkötelezettség, illetve a bűntől való merev elhatárolódásról nyilatkozhatnak különböző felekezetek.

Így tehát, ahogy a kérdésed feltetted, -ilyen nincs.


Egyértelmű tehát, hogy itt csakis egyéni és személyes kapcsolatokról beszélhetünk.

Akik, mint jómagam semmi kapcsolatom nincs a szabadkeresztényekkel, teljesen semlegesen állok hozzájuk. Akiknek ismerősi, vagy baráti kapcsolatuk van, -ebben önmagában nem látok kivetnivalót.


Más kérdés, hoyg melyik felekezet hogyan jár és milyen világosságban Istennel.

Ennek megállapítása nem olyan bonyolult, hiszen minden esetben a biblia a mérce, de ebbe most nem megyek bele.

Egy dolog viszont biztos: nem tanácsos nagyobb világosságban élő embereknek visszatétérni a félhomályba, ha már egyszer megismerte a nagyobb fényt.

Ez olyan lenne, mint egy kiváló sebész professzor elmenne tanulni egy kezdő háziorvoshoz...vagy mintha mercedesszel közlekedés után trabiba ülnél.

Isten áldja egyébként a trabisokat, nincs velük semmi gondom! :)

2014. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Az utolsó válaszoló, ha nem is ezekkel a szavakkal, de szépen kifejtette, hogy Németh Sándornál van a nagy világosság, aki nem hozzájuk jár, az homályban van. Egyébként tapasztalatból mondom, hogy ez a jellemző hozzáállás a HGY-ben a többi keresztény felé. Ha Németh Sándort követed Jézus helyett, egy idő után te is ilyen leszel, hidd el nekem.


"Mert aki magát felmagasztalja, megaláztatik; és aki magát megalázza, felmagasztaltatik." Mt 23:12

2014. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Természetesen nem Németh Sándort követem, hanem Krisztust, sőt kézzel-lábbal tiltakoztam, hogy a Hit gyülekezetébe járjak, de Isten megmutatta az utat. Ő irányított ide, de azt is megmutatta az üdvösség nem gyülekezettől van, ezért ha egy gyüli a Szentírás alapján megáll, akkor Krisztus testébe tartozik. Pál is írja, hogy a korinthusiak elkezdték magukat Apollós, Jézus meg maga Pál követőinek tekinteni. Meg is dorgálja őket.

Ugyanakkor egy gyülekezet sem tökéletes, valóban túl harsognak néha dolgokat, figyelmeztet is Pál senki ne akarjon tanító lenni, csak az aki elhivatott, mert kétszerte jobban megvizsgálják és ítélik. Világosságban kell járnunk, nem a sötétségben, persze a túlzások sodorhatnak embereket: tudok róla, hogy hit gyülis lelkész ma már szabadker gyüliben szolgál, és biztos hogy emberek is jöttek át szabkerből a hitgyülibe. Amiért kérdeztem, hogy tényleg van olyan hit gyülis, aki hát annyira nem nézi jó szemmel más Biblia alapú gyülikben lévő emberekkel a kapcsolatot, de most már látom, hogy vannak akik tartanak fenn kapcsolatot más gyülis emberekkel. Krisztus estébe tartozunk, ennek örüljünk. :)

2014. febr. 15. 11:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én pedig nem a Hit Gyüliben kezdtem, hanem egy szabad keresztényekre hajazó teljes evangéliumi gyülekezetben. Az egyik legelső intő jel velük kapcsolatban az volt, ahogyan a híveik beszéltek a Hit Gyülekezetéről. 1991-ben voltam korábban egy BS alkalmon, amikor Marilyn Hickey szolgált, úgyhogy volt már tapasztalatom a Hit Gyüliről, és rendkívüli módon zavart az a lesajnáló hangnem, ahogy a hitesekről beszéltek.


Az elmúlt hét-nyolc évben három fórumot is megjártam, ahol ateistákkal, okkult emberekkel, ex-hitesekkel, illetve más kisegyházak képviselőivel volt alkalmam beszélni. Meglepetésemre azt tapasztaltam, hogy mindegy, melyik csoportba tartozott a másik fél, ha a Hit Gyülekezete szóba került, ugyanazzal az elánnal kezdték kritizálni, amelyiket annak idején abban a meg nem nevezett kis gyülekezetben tapasztaltam. Természetesen voltak stílusbeli és árnyalati különbségek, de az ellenszenv közös volt.


Volt alkalmam sokszáz Németh Sándor prédikációt végighallgatni, de nem emlékszem egy alkalomra sem, hogy Németh Sándor hasonló ellenszenvvel lépett volna fel a kisegyházak felé, vagy hogy a hívek között hallottam volna ilyesmit. Nevesítve konkrétan a BAGY volt, de nem éppen ok nélkül, illetve egy elvált prédikátor kézrátételétől óvta egyszer Sándor a hiteseket. Tapasztalatból ismerem azt a válaszfalat, ami a Hit Gyülekezete és más nagy- és kisegyházak között van. Ezt a falat nem a hitesek építették, és nem az ő akaratukból áll.

2014. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ˇ"Volt alkalmam sokszáz Németh Sándor prédikációt végighallgatni, de nem emlékszem egy alkalomra sem, hogy Németh Sándor hasonló ellenszenvvel lépett volna fel a kisegyházak felé, vagy hogy a hívek között hallottam volna ilyesmit. "


Csak a katolikusokat szidalmazzák folyton.Ez nem kamu, a saját fülemmel hallottam, ott voltam.

2014. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor te fogalomzavarban szenvedsz, és nem tudod, mit jelent a szó: szidalmazni.
2014. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hitesek túlnyomó része lenézi a más egyházhoz tartozóakat. "Szegény tévelygők"-nek tartják őket. Ezt személyes tapasztalatból mondom.
2014. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vice versa. Hogy ki miben és milyen mértékben tévelyeg, azt mindig az dönti el, hogy az adott egyén vagy közösség miben és milyen mértékben tér el a Bibliának és a Szent Szellemnek a közös bizonyságától. Az viszont tény, hogy a Hit Gyülekezetének nem igazán akadt a pályafutása során barátja a hazai felhozatalból, kivéve Iványi Gábort, de mára már az ő arca is megváltozott a hitesekkel kapcsolatban. Miért gondolja valaki is extrém reakciónak azt, ha némelyek a hitesek közül ezt testi módon dolgozzák fel, és viszont lenézik az őket lenézőket? Majd az Úr őket is megtisztítja. De az eredeti kérdés a Szabadkeresztyén Gyülekezettel volt kapcsolatos, ahogyan a válaszom is.
2014. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!