Honnan jött rá az Őrtorony, hogy Jézus imádata tilos?
r.sentinel
Helyesen látod, minden a tudáson, helyesebben a tudaton múlik. Az evangéliumból tudhatjuk, hogy Jézus már kora ifjúságától kezdve az „Atya dolgaiban” szorgoskodott, mondhatjuk úgy, hogy egy életre szóló lelkigyakorlatra vállalkozott. Ez meghozta neki egy magasabb rendű természeti törvény ismeretét és tudatos alkalmazását. Ez a törvény alkalomadtán minden más természeti törvényt felülír. Ezzel az ismerettel Jézus képes volt olyan dolgokat végbevinni melyeket ma is csodáknak nevezünk.
Jézus imádata egyáltalán nem tilos. Sőt erősen javallott. Gondolj csak arra amikor meggyógyított valakit aki emiatt leborult előtte és imádta ezért. Jézus nem mondta ,hogy ne csináld , állj már fel , én is csak ember vagyok mint te. Mert ezeket az apostolok mondták , a csodatételek után a gyógyultaknak.
A tudásról meg csak annyit , Jézus semmi olyan dolgot nem tett , amit az ószövetségi Isten emberei ne tettek volna. És ők sem valami nagy Tudás birtokában voltak , hanem egyszerüen hittek Istenben. Illésről van megírva : Hozzánk hasonló ember volt , és imádkozott és három évig nem lett eső , majd megint imádkozott és lett eső .A Bibliában Nem tudósokról van szó , hanem Istenben hívő emberekről. Olvasd csak el a Zsidó 11- et .
Ajánlom figyelmedbe többek között a fil:2:5-11 -et , kolosse 1:15-20. Mindkettő a Messiás Isteni mivoltát erősíti. Ugyanakkor a 2. zsoltárban azt olvasod : Csókoljátok a fiút meg ne haragudjék. Harmadszor : az újszövetségben nem olvasod azt a szót hogy Jehova , mivel görögül íródott.
Lehetnétek egyébként Adonáj , Elohim , Jahve Jíri , El Saddaj tanui is.
# 7/ 02-11 16:49
Vajon honnan származik az „eretnek” kifejezés ? Vagy talán nincs ennek semmi köze az egyházi doktrínához ? És mire volt jó régebben a biblia olvasásának tilalma a nép számára ?
Isten nem beszél magáról se egyes számban sem többesszámban, Isten nem egy valaki. Isten egy személynél, egy valakinél minden tekintetben végtelenszer több nagyobb hatalmasabb.
Én pedig azt állítom, hogy te tévedsz, kedves utolsó, mert nem kutattál elég mélyen. Mert ki más lenne a tízparancsolatban az „Én vagyok ...”, mint akiről Jézus beszélt mikor azt mondta, hogy „Én vagyok az út, az igazság és az élet, ...”, vagy „Én vagyok a jó pásztor, …”, stb., – mint minden ember isteni kiléte ? Mint az Én vagyok, az Isten egyszülött fia / leánya, a Krisztus minden emberben ?
Isten nem szólt Mózeshez, de az elbeszélés szerzője az ihlet útján belátásra jutott, mert Isten iránt érdeklődött. Kétség kívül belátta, hogy Isten egy személynél, egy valakinél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, de hogyan adja ezt az akkori népnek tudtára ?
Isten válhat nekünk személyessé – ami csak tőlünk függ – akkor kialakulhat egy 'személyes' kapcsolat, és tudni fogjuk hogy Ő a mi saját isteni kilétünk. Akkor Őt mi is mennyei Atyának nevezzük és úgy szóltjuk, mint ahogy Jézus tette.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!