Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk erre gondoltatok már?

Tanúk erre gondoltatok már?

Figyelt kérdés

Kezeljétek úgy a kérdést mintha egy elméleti kérdésre kellene választ adnotok.

Bele gondoltatok,hogy mi történik akkor ha nincs igazatok?

Megtagadjatok Jézustól (vagyis Istentől) ami jár neki.

Bálványoztok egy hamis nevet.

Hozzá tettetek és elvettetek a Szentírásból.

Ez csak 3 dolog amit meg említek.

Mi történik ha nincs igazatok?



2014. febr. 10. 05:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves katy! :D

Lehet,hogy nem fogsz hinni nekem(de ettől még nem fog megváltozni az igazság)a kérdést először tettem fel és remélhetőleg utoljára is(nem vagyok hülyegyerek).

Bocsánat!...mit is kérdeztél?

Jaa igen! Mi van akkor ha...!?

Nem emlékszem,hogy válaszoltál volna a kérdésemre.

Úgyhogy elnézést,de tényleg nem vagyok hülyegyerek!

Ha akarod tedd fel a kérdést ott ahol kell és válaszolni fogok rá.

De itt és most...nem! :)

2014. febr. 10. 19:48
 12/14 sandor76 ***** válasza:

Igen en sokat gondolok ra,de akkor sehogy nem all ossze a kep.

A felsorolt kerdeseidre egy letezo egyhaz sem tud ertelmes magyarazatot adni,mert sajat magukat cafoljak meg,de gondolom erre mar te is rajottel.

Kotekedni,es ragalmazni barki tud es konnyu is,de elmagyarazni mar nehezebb,foleg ha suket fulekre,szivekre talal.

Sok hazugsagot allitanak rolunk,mert hallottak valakitol,en csak ilyeneket ismerek,aztan pedig ha elmondanank ,mi miert van ,csak vonyitanak aztan menekulnek,ne is halljak.

Aztan amikor ezeken elgondolkodom,hat igen ez az igazsag.

2014. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!


Van 3 állitásod, amit talán nem jol gondolunk, teszünk!


Bizonyitsd be a Biblia kontra kiadványaink, hogy valóban igazad van!

Mert sajnos nem ugy müködik a hitünk, hogy "mi van ha...."

Amit hiszünk, azt meggyözö, hiteles bizonyitékok alapján hisszük, és nem úgy, hogy "mi van ha...", ezért voltak a hittársaink meghalni is a hitükért, 1914 és 196O között, amikor voltak ilyen probák...

2014. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Először is, szeretném tudni, hogy mit értesz az alatt, hogy megtagadjuk ami Istennek jár? Azt tudom, hogy nem teszünk mindent, amit más ember, pl: nem iszunk, drogozunk stb. De ez nm is jár Istennek, konkrétan te mire gondolsz...addig erre nm tudok válaszolni. Második miért mondod, hogy hamis a Jehova név? szerinted nem néztünk utánna, amikor először hallottuk. Neves tudósok is elismerik, hogy a Biblia eredeti szövegeiben benne volt ez a név. És miért gondolod, hogy bálványozzuk? Nem tulajdonítunk neki varázserőt, csak használjuk a mindennapi életben. A Szentírással kapcsolatban pedig gondolom az Új világfordításra gondolsz. Ha egy kicsitt alaposabban utánnanézel, a nyelvészek es bibliatudósok, akik mind nem Jehova Tanúi elismeréssel beszélnek erről a fordításról. De ha valaki nem fogadja el, nem vágja el alattunk a fát, mert pl egy Károli Gáspár Bibliából is ugyanúgy meg tudjuk magyarázni, hogy miért hiszünk abban amiben hiszünk. Tudod én fontosnak tartom, hogy megkérdőjelezzem, hogy amiben hiszek úgy van-e... mindennek alaposan utánnajártam...sosem tiszteltem azokat az embereket akik bigottan hisznek valamiben, az nem is hit, hanem hiszékenység.
2014. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!