Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nálatok, hogy...

Jehova tanúi nálatok, hogy zajlik le egy Istentisztelet?

Figyelt kérdés

Ha lehetne egy kicsit bővebben leírnátok?

Köszönöm!



2014. febr. 7. 19:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Látod kedves kérdezö, ez aztán a Babilon ugye? Zürzavar, az egyik így a másik úgy. Ezért is a legokosabb, ha tényleg akarsz a kérdésedre feleletet kapni, ha elmégy személyesen a királyságtermünkbe.
2014. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem vagyok Katy."


Akkor Weaver?


"s igazad van, szó nélkül hagyom, mert nem fogok mentegetőzni,"


A mentegetőzést te már megtetted! De nem volt miért mentegetőzni csak te hitted azt hogy van. De miért hitted hogy kell?


"Te jártál,oda vagy még jársz, ha eddig nem jöttél rá, akkor ez után sem..."


Voltam Jehova tanúi összejövetelén nem is egyszer. Mostanában nem voltam de lehet majd elmegyek még nem tudom. Beszélni kellene a tanúkkal hogy mi a helyzet velük. De lehet hogy inkább majd az otthonukban keresem fel őket mert a tapasztalatom azt mutatja hogy otthon olyan dolgokat is elmesélnek amit a gyülekezetben soha nem mondanának el.

De sokmindenre rájöttem. Természetesen vannak dolgok amikre nem de majd el jön annak az ideje is.

Lukács 24:45 Akkor megnyitotta értelmüket, hogy értsék az Írásokat,

Hiszem hogy amit ma még nem értek azt később megfogom érteni mert megkapom az ajándékot hogy megértsem azokat. Vannak témák amelyeknél már eljött ez a pillanat a többinek meg majd el jön folyamatosan mindig van amit meg kell értenem. Csak nem mindig az amit én akarok megérteni. Hanem az amit mennyei Atyám akar velem megértetni. Arra kellene figyelnem.

2014. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagyjából megértettem....legalább is azt hiszem.

Egyvalamit azonban megkérdeznek még. Azt írjátok,hogy a Teremtő embereket választ ki,hogy egységbe tartsa a híveket, ezt úgy kell érteni,hogy azok akik az Őrtornyot szerkesztik azok Isten kiválasztottjai? Próféta szerűek?

2014. febr. 8. 13:40
 14/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen kérdező egyet értek azzal hogy szerezz személyes tapasztalatot a királyságteremben zajló dolgokkal. Legyél szem és fültanúja az ott történő eseményeknek. Így kapod a legpontosabb képet.

2014. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi Vidiripi :)

De ezen még egyenlőre gondolkodnom kell. Elsősorban nincs szándékomban Jehova tanújává válni. Érdeklődésem inkáb kíváncsiság,már csak azért is mert itt a gyakorin nagyon forró a helyzet ami a tanúkat illeti. Valójában ezért érdekelt ez a téma. Egyelőre csak figyelem a fejleményeket,aztán majd úgyis eldől,hogy mi lesz.:)

2014. febr. 8. 14:59
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, azzal hogy elmény a királyságterembe, vagy a kongreszusainkra, nem kell hogy Tanúvá váljál. :-)

Senkit sem kényszerítünk. Ha valamilyen kérdésed vagy ellenvetésed lenne, nyugodtan kérdezz meg bárkit.

Másképpen igazán nem szerzel valós információt.

2014. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Ezért tettem fel a kérdést kedves grkaty :) hogy választ kapjak arra ami érdekel.

És amit meg is köszönök.

2014. febr. 8. 18:38
 18/20 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók,egyvalamit nem értek.

Azok akik az Őrtornyot szerkesztik Istentől ihletettek?

Szerény értelmem szerint azt megértettem,hogy az Őrtorony egy "segédeszköz"aminek a segitségével jobban megérthetjük a Bibliát.

Így van?

A kérdésem az lenne,hogy azok a szerkesztők akik értelmezik az igéket és magyarázatokat fűznek hozzá,azok honnan tudják,hogy "meleg,vagy hideg"?

Honnan tudják,hogy az a magyarázat amit ők belemagyaráznak az a helyes?

Két lehetőség van;

1)Istentől kapják

2)Saját értelmezésük(ami nem biztos,hogy helyes)

Nos...?

Erre válaszolna valaki?

Ne értsetek félre,senkit az ég világán nem gyanítok semmivel és távol áll tőlem,hogy bárkit is megsértsek,de ha már az igazit keresem akkor tudnom kell a "tutit"vagyis a biztosat.

Vannak kételyeim a Jehova tanúival szemben de nem több mint a vallásommal szemben.

És most őszinte leszek!

Az eddigi "kutatásaim"során a leg(tisztább)közösség ami szerintem a Bibliát követi az a Baptista egyház. SZERINTEM!

Ezt azért hangsúlyozom mert tényleg senkinek a vallását nem szeretném alábecsülni mert biztos vagyok benne,hogy minden közösségben vannak igaz és hű keresztények.

2014. febr. 8. 19:15
 19/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Igazán nincs mit. De attól hogy elmész egy királyság terembe még nem leszel tanú. Viszont saját tapasztalatot szerzel.

Természetesen óvatosan mondj vagy tegyél bár mit is. Előbb gondolkozz és csak aztán válaszolj egy kérdésre. Vagy vissza is kérdezhetsz hogy: - Miért akarod ezt tudni?

Ha további kérdéseid lennének akkor segítek ha tudok írj nyugodtan. (bár nem biztos hogy mindenre tudok válaszolni)


"Azok akik az Őrtornyot szerkesztik Istentől ihletettek?"


Nem! Egyáltalán nem ihletettek. Állításuk szerint szellemtől vezéreltek. (szent szellemtől)


"Szerény értelmem szerint azt megértettem,hogy az Őrtorony egy "segédeszköz"aminek a segitségével jobban megérthetjük a Bibliát.

Így van?"


Igen ez a hivatalos álláspont az Őrtorony szervezet részéről.


"A kérdésem az lenne,hogy azok a szerkesztők akik értelmezik az igéket és magyarázatokat fűznek hozzá,azok honnan tudják,hogy "meleg,vagy hideg"?"


Jó kérdés! Kíváncsian várom én is a válaszokat.


"Az eddigi "kutatásaim"során a leg(tisztább)közösség ami szerintem a Bibliát követi az a Baptista egyház. SZERINTEM!

Ezt azért hangsúlyozom mert tényleg senkinek a vallását nem szeretném alábecsülni mert biztos vagyok benne,hogy minden közösségben vannak igaz és hű keresztények."


Egy biztos. Bármelyik gyülekezetbe mész is el mindenütt fogsz találkozni gyarló emberi viselkedéssel. Ezt tapasztalatból írom neked.

De kívánom neked hogy a mennyei Atya vezessen téged keresésed során és hiszem hogy megtalálod azt a közösséget ahol hitben és ismeretbe gyarapodhatsz. Az Úr Jézus legyen veled.

2014. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Vidiripi a bátorító szavakat. :)

Talán megfogadom tanácsotokat és meglátogatom a Királyságtermet.

2014. febr. 8. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!