Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi nálatok, hogy...

Jehova tanúi nálatok, hogy zajlik le egy Istentisztelet?

Figyelt kérdés

Ha lehetne egy kicsit bővebben leírnátok?

Köszönöm!



2014. febr. 7. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szervusz.

Nem tudom mi az ami érdekelne vagy mire vagy kíváncsi, de nagyjából vázolom.


A Tanúknál mindenhol a világban, hetente két alkalommal van összejövetel ami öt programból áll.


Évente pedig 3x körzet kongresszusok keretében kapunk szellemi oktatást. Ezen alkalmakkor vannak a keresztelkedések is.


A heti összejövetelen,

Ének és ima után, első alkalom első programjában egy bibliai könyvet vizsgálunk meg mélyebben itt mindenki közreműködhet,

Majd bibliai összefoglaló következik amiben egy testvér kiemel egy fontos részt az arra hétre adott Bibliai szövegrészből.

Utána mások is elmondhatják, mit találtak érdekesnek, vagy buzdítónak ezekben a versekben.


ezután jönnek a Tanuló beszédek.

Mindenki aki be van iratkozva a teokratikus iskolában kap egy bibliai feladatot, és egy adott beszédképesítési szempontnak megfelelve 5. percben oldhatja meg az iskola felvigyázónak, aki értékeli a fejlődését, és tanácsot kap, miben kell javítania.

mindenkire kb. 3 havonta kerül sor.


Ezután ének és a szolgálati iskola következik, ahol megbeszélik a testvérek, hogyan tudnak hatékonyak lenni a prédikáló szolgálatban.

Ének és imával zárul a program.

a heti második alkalom első programja szintén énekkel, és imával kezdődik, majd egy Testvér előadást tart a bibliából, Kb 30-35 percben ez első sorban a nyilvánosságnak szól, de a gyülekezet is épül belőle.


Utána ének és Biblia tanulmányozással folytatódik, ami kérdés feleletes program, hogyan tudunk az életünkben egy egy bibliai tanítást, magatartás formát alkalmazni. itt is részt vehetnek a testvérek a hozzászólásaikkal

Majd Ének és imával zárul a program.


a nagy kongresszusokon más a menet, van délelőtti és délutáni ülésszak.

Itt több gyülekezetből jönnek össze a testvérek, és élvezik a szellemi programokat, és egymás társaságát,ahol tapasztalatokat halhatunk más országokból, más gyülekezetekből, és további tanácsokat kapunk az élet minden területére.

Az ebéd szünetben pedig ismerkedhetünk ismeretlen testvérekkel akik nem abban a kerületben vagy településen laknak ahol mi, és így bővíthetjük testvéri, baráti kapcsolatainkat.

2014. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azért kiegészíteném egy apró részlettel az első kommentet.

"...Biblia tanulmányozással folytatódik, ami kérdés feleletes program, hogyan tudunk az életünkben egy egy bibliai tanítást, magatartás formát alkalmazni. itt is részt vehetnek a testvérek a hozzászólásaikkal"


Az összejövetel ezen időszaka alatt van az Őrtorony tanulmányozás. Amely nem Biblia tanulmányozás abban az értelemben hogy nem a Bibliából olvasnak fel hanem egy az Őrtorony tanulmányozásra szánt példányából olvasnak fel egy meghatározott cikket. S ezt tanulmányozzák. Kérdés-feleletes formában. Természetesen a cikkben vannak olyan Biblia versek amelyeknél oda van írva hogy "Olvassátok fel".

Ezek a külön jelölt Biblia versek kerülnek csak felolvasásra.

Ezt a kis részletet leszámítva egy nagyon részletes leírást adott az első kommentelő!


[link]


Itt van a legfrissebb Őrtorony kiadvány amit tanulmányozásra szánnak.

Zárójelben oda is van írva. :))

2014. febr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Csak, hogy megnyugodjon a lelki világod, ezért ezt a mondatot nem hagyhattad ki...


Jehova Tanúi minden kiadványaikkal a Bibliát tanulják.

Ugyan is ezeket a kiadványok, mint az őrtorony a Biblia alapján készülnek.


Az Őrtorony folyóirat tanulmányozásra szánt kiadásának, egy-egy tanulmányozása, különböző Biblia versekre épülnek, amit alapos vizsgálat alá vetnek más versekkel is.

Ezért nem lehet azt mondani, hogy az őrtornyot tanulmányozzuk, hanem a bibliát tanulmányozzuk ennek a cikkeket tartalmazó füzetnek a segítségével, ugyan is ebben van alaposan kivesézve, tárgyalva az adott vers.

S van összhangban vizsgálva más versekkel


Így rendre minden vers alapos vizsgálat alá kerül, egy egy témában az élet különböző területeire alkalmazva.

ezt a félre magyarázott mondatot, valaki kitalálta.


Minden egyes kiadvány amit a Tanúk kiadnak a Biblia alapos tanulmányozása alapján készülnek.

Tehát nem az X könyvet, vagy folyóiratot tanulmányozzuk, hanem a bibliát, mert az a fő tankönyv.

S hogy a tanulmányozás egységes legyen és egy témát öleljen fel, ezért van ez a segéd eszköz hozzá.


Nem értem miért kell ezt minden egyes alkalommal elmagyarázni, csak hogy hibát szervezzenek, és mindjárt kitalálják, hogy nem a Bibliát tanuljuk.

Így alaposabb tanulásnak van a szent írás alávetve mint ha csak lapozgatnánk egyik helyről a másikra.


Miért kiforgatni?....

2014. febr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ahogy megértettem akkor nem úgy zajlik le mint pl. a református istentisztelet. Vagyis nálatok nem prédikál pl egy vén hanem inkább egy iskolai órához hasonlít az összejövetel. Jól értettem?

Van egy adott bibliai téma és abból mindenki "felel" az Őrtorony segítségével.

Azért megkérdezem minden rossz szándék nélkül,hogy nem hiányzik ebből az egészből az áhítat?

2014. febr. 8. 05:18
 5/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö öszintén csak azt tudom neked ajánlani, hogy gyözödjél meg róla a saját szemeddel. Biztosan ahol lakol van királyságterem, ne félj barátságos emberek.

Nem fognak akarni "behúzni" :-D semmibe sem.

Információt szerezhetsz rólunk itt is [link]

2014. febr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerencsétlenek... sok megtéretlen ember (tanú leveléből tudom, hogy nincsenek megtérve és úgy tanulnak, így bármivel meg lehet őket etetni, hisz ez a tanú is elismerte, hogy megtéretlen embert nem segít a Szent Szellem megérteni), megtéretlentől tanul emberi kitalációkat Isten szava helyett.


Ha valódi hívők vagytok, akkor tegyétek le egy hónapra az őrtorony kiadványait, vegyetek elő egy Károlit, imádkozzatok a megértésért és úgy olvassátok!

Vagy talán ezt az emberi szervezetet többre tartjátok Isten megtartó erejénél?


A Biblia írja, hogy ne aggódjunk a válaszokért, a szánkba lesz adva, ha itt az ideje. Vajon ti miért tartjátok fontosnak, hogy ember segítségével tanuljatok érvelni? Itt is lenézitek Istent? Hazudott volna, hogy segít a beszédben is?

2014. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló

(1Korintusz 4:7) 7 Mert ki tesz téged mástól különbözővé? Igen, mid van, amit nem kaptál? Ha meg úgy kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad . . .


Mond már kedves, hogy Isten hogyan fog egységes imádatot létre hozni ha nem embereket használ fel, hogy egységes jól szervezett emberek minden nemzetből megteremjék azt amit elhatározott?

Ha mindenkit hagy a feje után menni, akkor soha nem lesz sem egység, sem harmónia. Igen, a szellem segít megérteni a bibliát otthon is ha kinyitom, de az Isten a szavának tanulmányozását, mindig is közösségekbe szervezte, és erre, Jézus is "Tanulatlan" embereket használt fel

Nem béna a Teremtő, hogy ne tudjon egy embert kiképezni, más emberekkel akiket lenéznek a világban.


De a szellemi eledel kiosztásában, amit rendszeresen kell magunkhoz venni, mindig is kiválasztott embereket használt fel a Teremtő.

Az utolsó napokban pedig egy prófécia szerint egy hű és bölcs szolgát használ fel Jézus, hogy kiadja a szellemi eledelt az embereknek.


S ha megnézed Jézus kijelentését, azt mondja, hogy nem az emberek előtt nagyságosaknak fogja Isten az igazságot feltárni, nem véletlen.


(Máté 11:25, 26) 25 Ekkor szólt Jézus, és ezt mondta: „Nyilvánosan dicsérlek, Atyám, égnek és földnek Ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek kinyilatkoztattad őket. 26 Igen, ó, Atyám, mert úgy láttad végül is helyesnek, hogy így tegyél.


(Lukács 10:21) 21 Ugyanabban az órában felettébb nagy öröm töltötte el őt a szent szellem által, és ezt mondta: „Nyilvánosan dicsérlek, Atyám, égnek és földnek Ura, mert gondosan elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek kinyilatkoztattad őket. Igen, ó, Atyám, mert úgy láttad végül is helyesnek, hogy így tegyél.


Így azt hiszik hogy mert emberek által felállított iskolát elvégeznek akkor Ők a méltóak, de a vers meg pont az ellenkezőjét írja. A zsidó Rabbik is így gondolkoztak és már a szájhagyományokat tartották be Isten írott szava helyett. ezért Jézus helyre igazította ezt a képmutatást, és egyszerű alázatos, formálható, tanítható embereket hasnál fel, mert azok nem gőgösek, és nem is akarnak a világban nagyok lenni, mert ennek a világnak nem része Krisztus királysága, és maga Jézus sem.


S minden nagyzolás nélkül mondhatom, hogy jobban ismerem a bibliát, amit 23, éve forgatok, mint egy lelkész aki állítólag világi iskolában elismerést szerzett.

S engem nem emberek oktatnak hanem Jézus és az Atyja,

Az emberek csak eszközök, mint mindig azok is voltak.Így nem gondolhatok többet magamról, csupán szolga vagyok aki olyat tehet, amit a világban agyonra dicsért emberek nem tehetnek.


S ezért hálás vagyok, és nincs miért az orromat fent hordani. Amim van azt mind kaptam. ahogy Pál írta

s ezt Istenért teszem nem azért, hogy a nevemet kiemeljék, mert emberi filozófián, és hagyományokon alapuló iskolát végeztem, és ez ráadásul szembe megy a biblia Tanításával.


Őket most az emberek elismerik, De kérdés, hogy a Teremtő is?

Az életükben azt teszik amit a teremtő mondott?

Vagy szelektálnak, laikus, és papi osztályt hoznak létre, amit Jézus soha nem mondott és nem tett, mert bárki képesített lehet, ha tanítható és alázatos

2014. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Csak, hogy megnyugodjon a lelki világod, ezért ezt a mondatot nem hagyhattad ki..."


Mint ahogy neked sem lehetett addig nyugtod amíg nem írtál újjab választ amiben reagálsz az én írásomra. Mert szabad akaratodból úgy is dönthettél volna hogy szó nélkül hagyod a megjegyzésemet.


Prédikátor 3:7 Ideje van a szaggatásnak, és ideje van a megvarrásnak; ideje van a hallgatásnak, és ideje van a szólásnak.

Döntéseinknek következményei vannak.


"Jehova Tanúi minden kiadványaikkal a Bibliát tanulják.

Ugyan is ezeket a kiadványok, mint az őrtorony a Biblia alapján készülnek."


Állítottam én olyat hogy nem az alapján készülnek?


"Az Őrtorony folyóirat tanulmányozásra szánt kiadásának, egy-egy tanulmányozása, különböző Biblia versekre épülnek, amit alapos vizsgálat alá vetnek más versekkel is."


S ez a gyülekezeti összejövetelen történik? Az alapos vizsgálat más versekkel.


"Ezért nem lehet azt mondani, hogy az őrtornyot tanulmányozzuk, hanem a bibliát tanulmányozzuk ennek a cikkeket tartalmazó füzetnek a segítségével, ugyan is ebben van alaposan kivesézve, tárgyalva az adott vers."


Az Őrtorony kinek a szavait tartalmazza? S kinek a szavait tartalmazza a Biblia?

Katy! Ne akarj belemagyarázni olyan dolgot amely nem állja meg a helyét!

Egy Őrtorony irodalom elavul a Biblia a Biblia több ezer éve alatt sem avult el. Ha az Őrtorony nem avulna el akkor ma is használnák azokat a kiadványokat amit még Russel írt le.

Érted már hogy mi a különbség a kettő között vagy folytassam?


"Így rendre minden vers alapos vizsgálat alá kerül, egy egy témában az élet különböző területeire alkalmazva.

ezt a félre magyarázott mondatot, valaki kitalálta."


Nem értem! Mit talált ki valaki?


"Minden egyes kiadvány amit a Tanúk kiadnak a Biblia alapos tanulmányozása alapján készülnek.

Tehát nem az X könyvet, vagy folyóiratot tanulmányozzuk, hanem a bibliát, mert az a fő tankönyv."


Akkor miért nem lehet megtalálni az irodalom pultnál a "Örökké élhetsz Paradicsomban a Földön" című kiadványt? Miért vonták ki a forgalomból? Hiszen az is a Biblia alapos tanulmányozása alapján kellett hogy készüljön. Vagy tévedek?

Szóval maradjunk annyiban ha a Bibliát akarja valaki tanulmányozni akkor abból kell felolvasni és arról lehet beszélni. Ha a Biblia a fő tankönyv akkor az legyen az ember kezébe ha már főleg azt használja. Persze meglehet hogy tévedek de ez a meglátásom.


"S hogy a tanulmányozás egységes legyen és egy témát öleljen fel, ezért van ez a segéd eszköz hozzá."


Egységes legyen a tanulmányozás? Ha mindenkinek ugyan olyan Bibliája van akkor nem egységes a tanulmányozás? Ugyan már!


"Nem értem miért kell ezt minden egyes alkalommal elmagyarázni, csak hogy hibát szervezzenek, és mindjárt kitalálják, hogy nem a Bibliát tanuljuk."


Köszönöm szépen hogy erre felhívod a figyelmet ugyan is rajtad kívül senki nem írt ilyesmit.

Ugyan is nem írtam azt hogy nem a Bibliát tanuljátok hanem ha tényleg értenéd azt amit írtam akkor meglátnád hogy azt írom hogy nem a Bibliából van felolvasva.


"Így alaposabb tanulásnak van a szent írás alávetve mint ha csak lapozgatnánk egyik helyről a másikra."


Pedig az első századiak így csinálták és még is megmaradtak a hitben. S nekik még nem is állt rendelkezésre a teljes Írás.

2014. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Az "áhitat", az személyes keretek között zajlik otthon.

Ezt mi elmélkedésnek, vagy bibliában való elmélyülésnek nevezzük, és kérve a szent szellem segítségét, magunk is a gyülekezeten kívül szánunk időt, ezekre.


Az írásokban a gyülekezetek azért jöttek létre, hogy ott egymást is buzdítsuk.

(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


ezért van az, hogy a gyülekezetekben ilyen programok vannak. ezek hozzá járulnak a világon mindenütt az egységes imádathoz, és az egy hitben való cselekedetekhez, hogy ne legyenek szakadások.


Jézus Tanítványai is ugyan ezt tették, Ők osztották ki a szellemieket, gyülekezeteket hoztak létre, ahol együtt tanulták a Bibliát, pont azért, amiről a vers szól. az "áhitat" pedig otthon egyénileg zajlik


Leveleket és egyéb felolvasni való dolgokat küldtek a különböző gyülekezetekbe, ahol ezeket felolvasták, függetlenül, hogy Görög, Római, vagy más országban laktak ezek az emberek.

Egységesen mindenhova küldtek ezekből és így is oktatták Jézus szándékával együtt az embereket.


Egyébként ha megfigyeled, a világban létező vallásokat, amiket világi iskolákban tanítanak, nem járul hozzá az emberek egységes imádatához, nem is élnek némelyek keresztény életet, sőt bármilyen bűnt ellehet követni,


A Keresztény az nem vallás hanem életforma, élet út, és ezt meg kell tanulni, nem jön magától, s ehhez jó és rendszeres tanulmányozási szokásokat kell kialakítani, hogy Isten embere minden jó cselekedetre felkészített legyen s ezt nem külön iskolákban tanították, az apostolok sem , hanem a gyülekezetekben.


Így ismerik a testvérek egymást személyesen, ismerik egymás nehézségeit, erősségeit, s így tudják egymást buzdítani segíteni támogatni.

A tanulmányozásokat, pedig ima teljes állapotban készítik, kérve Isten szellemét, és Jézus irányítását, hogy kellő időben és módon mindenki részesüljön ezekből, bárhol is éljen a világban

Hogy amikor eljön az idő, egy jól szervezett alázatos, népe legyen Istennek mint az Izraeliták idejében, akiket jó szervezettségben bevitt az ígéret földjére, és nem mindenféle ide oda csapódott embereket akkor kezdjen el össze szedni,

Így lehet csak egységesen ténykedni és dolgozni, ha összhangban vagyunk egymással és első sorban a Teremtővel,


Persze ha Te nem így látod a biblia szerint, akkor azt is megértem és tiszteletben tartom.

Én részemről a Biblia szerint ezt látom logikusnak, és ésszerűnek.

2014. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Katy.


s igazad van, szó nélkül hagyom, mert nem fogok mentegetőzni,

Te jártál,oda vagy még jársz, ha eddig nem jöttél rá, akkor ez után sem...

Minden jót.

2014. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!