Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert tamadjak sokan Jehova...

Tanu kérdése:

Miert tamadjak sokan Jehova Tanuit, mig mas vallasokat nem?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 15:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, de az a minmum hogy nem röhög az arcodba, hogy sátáni gyökér vagy.
2014. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudok más nevében válaszolni, de azt elmondhatom, hogy én miért nem kedvelem őket;


1. Családokat szakítanak szét, és emberi kapcsolatokat tesznek tönkre. Szembefordítják az egyént a társadalommal. Veszélyeztetik gyermekeik és saját életüket a vérátömlesztés tiltásával. Az én szememben ezek a legsúlyosabb bűneik.


2. Bűnnek tartják és tiltják a felvilágosult, önálló, kritikus, felnőtt, értelmes emberhez méltó gondolkodást és a főiskolai, egyetemi tanulmányokat (pont azért, hogy gátolják a fentiek kialakulását, és ezzel irányíthatóbbá tegyék az egyént). Ebből kifolyólag semmilyen különvéleményt nem tűrnek meg semmilyen kérdésben.


3. Labilis, szeretet és közösséghiányos emberekre vadásznak, akiket először magukhoz édesgetnek, agymosást végeznek rajtuk, majd visszaélve a szeretetükkel és elköteleződésükkel, pszichológiai nyomás alá helyezik, és kihasználják őket.


4. Nem vagyok a téma szakértője, de amennyire meg tudom ítélni úgy látom, hogy kiforgatják a kereszténységet, és a saját szájuk íze szerint fordítják a Bibliát. A szöveg és kortörténetükből kiragadva, furkósbotként használják a különféle igehelyeket. A fundamentalista Bibliaértelmezésükkel szinte kötelezik az egyént, hogy mondjon le a józan eszéről.


5. Folyamatosan váltogatják a tanításaikat és jóslataikat és tudtom szerint a mindenkori vezetőik még soha semmiért nem vállalták a felelősséget.



Azt hozzá kell tennem, hogy vannak pozitív vonásaik is: Ilyen a pacifizmusuk, és hogy káros szenvedélyektől mentes életvitelre buzdítják (vagy kötelezik?) a híveiket.

2014. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 KZitus ***** válasza:
18%

Szervusz


Azért, mert minden bibliai próféciának be kell teljesednie, rajtunk is:

Máté 24:9 " ... és gyűlölet célpontjai lesztek minden nemzet előtt az én nevem miatt."


„Ha a világ gyűlöl benneteket, tudjátok, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ. Tartsátok elmétekben a szót, melyet mondtam nektek: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani” (János 15:18–20).


Jelenések 12:17 " És haragra gerjedt a sárkány az asszony ellen, és elment, hogy háborút viseljen a magvából megmaradtak ellen, akik megtartják az Isten parancsolatait, és akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához"

2014. febr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
agymosas?erdekes,epp ezert irtam az iment hogy jol mondja a biblia,hogy hazug modon minden rosszat rajuk mondanak...ami a foiskolat illeti,te aki ezt szovatetted,honnan veszed ezt>megbizonyosodtal errol szemelyesen?az en hugom is volt foiskolan es sokat ismerek meg.ezzel nincs semmi baj,de mindenki maga valasztja meg.a lenyeg hogy vannak veszelyek,amikrol valoban beszelunk,de az adott szemely dont ebben.nem igaz hogy tiltva van.latod,ez is egy nagy hazugsag.
2014. febr. 4. 17:26
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

Abban viszont igaza van a kérdezőnek, hogy sokan össze-vissza beszélnek róluk és van amikor hazudnak is.

Az indok sokszor más, de van amikor vallási fanatizmusból éri őket támadás. (ami semmivel sem különb).

2014. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%
Elnézést, rosszul tudtam. Nem tiltják, csak nem helyeslik a felsőfokú tanulmányokat az állítólagos "veszélyek" miatt. Az összképen ez nem változtat. Én nem gyűlölöm és nem támadom, csak nem kedvelem őket, elsősorban a vezetőséget. Az egyszerű híveket sajnálom, és áldozatnak tekintem.
2014. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 sörpocak ***** válasza:
84%

Számomra több okból is antipatikusak.


1. Bizonyos hányaduk (nem részletezem mekkora az a hányad) képmutató beleértve a szervezetet is. Azért mondom ezt, mert pl. mikor itt a gyakorin feljön egy kritikus téma, mondjuk molesztálás gyülin belül, akkor az első, de min. a második reakció az, hogy a többi egyház ilyen eseteit hangsúlyozzák ki.


Ez már az iskolában sem mentőérv, hogy pl. én kevésbé vagyok bűnös az adott témában, mint akinél ez többször fordult elő. Ugyanakkora a kisújtott büntetés.


A másik amiért ezt mondom, a nyilvánvaló hazugság, miszerint tájékozottak, illetve azok próbálnak lenni. Ide tartozik az is, hogy próbálják bizonygatni, hogy nem hiszékenyek, mert tényeken alapulnak állításaik. De mekkora ez a tájékozottság? Az esetek többségében csak akkora, amennyit egyes kiadványok papírra véstek, és nem több. + a tovább tanulással való fenntartásaik.


2. Nem képesek asszimilálódni, és itt nem a Bibliához való hűséget vádolom meg, hanem azt, hogy az egész megjelenésük negatív sugárzást nyújt. De ez inkább csak a térítőkre értendő és néhány internetes Tanúra....a többivel kapcsolatban nincs ilyen tapasztalatom.


3. A szervezetüket már-már bálványozzák. Vagy nem tesz, azért, hogy hittársuk ne essen ebbe a hibába. Ehhez tartozik az, hogy a hibás kiadványok tartalmáért és a téves időpontokért senki se vállalta a felelősséget, sőt még csak egy kis "bocsi"-t sem kaptak az akkori Tanúk, helyette inkább magyarázkodást. Nem beszélve arról, hogy rengetek olyan dolgot ítéltek el régebben, amit mára már használnak is, de egészen odáig (amíg el nem jött a változás) kritizálták a többi felekezetet, de utána már nem kértek bocsánatot, vagy hasonlót.

2014. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a politikusokat sokkal többen támadják, mint a Jehova Tanúit. És nem azért, mert az igazságot hirdetik :) Tehát annak, hogy kit hányan, és miért "üldöznek", nem sok köze az "igaz hithez".


Jézus pedig azt mondta, hogy az Ő nevéért fogják az Ő követőit üldözni. Jézus a saját nevéről beszélt, nem JHWH-ról!

2014. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
91%

Tisztelt Tanú!


Több pontban igyekszem megválaszolni a kérdésed.


1.


A Katolikus Egyházat már a középkortól fogva támadják, és még a mai napig vádolják a katolikusokat az inkvizícióért és egyéb dolgokért. Vagy ott vannak a szcientológusok. Ők róluk még film is készült, hogy tönkretettek egy családot. Aztán nézd meg az muzulmán embereket. Úgy állítják be őket, mint akik kegyetlenek, és nem veszik emberszámba a nőket. És lehetne még sorolni. Szóval a kérdésed alapból téves, mivel más vallásokat is támadnak.


2.


A valláskritika nem minősül támadásnak. Természetesen a valláskritikában meg kell különböztetni a felekezet tanítását és magát a tagokatt. A valláskritikában a tanításokat vesszük kritika alá, amihez minden embernek joga van, és egy józan, racionálisan gondolkodó ember meg is vizsgálja az éppen aktuális eszközökkel. Jehova Tanúi azonban a valláskritikát is támadásként élik meg. Csak figyeld meg, hogy a kritikai kérdésekben már rendszerint az üldözéseket látják. Mindez pedig azért van, mert túlságosan azonosulnak az Őrtorony szervezet tévtanításával, miszerin ők "Isten egyedül igaz egyháza". És amikor rámutatunk egy tévtanításra, akkor az egyházuk státuszából kifolyólag rendszerint elutasítják annak lehetőségét, hogy tévedhetnek, vagy jönnek az "új világosság" betanult szöveggel.


3.


Jehova Tanúi szeretnek támadni. Nagyon szeretnek pogányozni, az armagedonnal fenyegetőzni, meg hazugsággal megvádolni a másikat. Ezt itt a fórumon is lehetett tapasztalni. Szóval kettőn áll a vásár, és ne akard úgy beállítani az egyházadat, mintha ti csak áldozatok lennétek. Van itt a fórumon egy pár hozzászólás, amin szerintem meglepődnél, hogy némely Tanúnak milyen stílusa van.


Remélem, így már választ kaptál a kérdésedre.

2014. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

Engem nem zavarnának, ha szép csendesen ellennének a saját kis közösségükben. Amíg valaki nem áldoz sátánista szeánszon kismacskákat meg nem molesztálják a gyerekeiket, addig mindenkinek a saját dolga, hogy a Bibliában, a Koránban vagy a Nagy Rózsaszín Unikornis használati utasításában hisz.

De amikor lépten-nyomon a képembe nyomják magukat, zaklatnak az otthonomban, leheveredtem egy parkban és néztem a felhőket erre jöttek a hülye nyomtatványaikkal, akkor az igenis bosszantó és idegesítő. Épp ezért szoktam őket szidni többet, mint másokat.

2014. febr. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!