Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különböző tisztátalanságo...

Mi a különböző tisztátalanságok között a különbség?

Figyelt kérdés

A "Mózesi" törvényben tisztátalan dolog a disznóhús evés is, a lóhús evés is, és estig tisztátalanná tesz a feleséggel való hálás is.

A tisztátalanság lejárta este, és nincs bűnösségi következménye.


2014. jan. 31. 14:07
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Gondolok arra, hogy miért kellene megtartóztatnom magam például a disznóhústól, ha a feleségemmel való hálással sem tartóztatom meg magam? Most tekintsünk el, hogy a törvényen belül ezt vagy azt miért nem kell megtartani. Próbáljuk magunkat az akkori zsidók helyébe képzelni, ha máshogy nem megy.
2014. jan. 31. 15:41
 2/30 anonim ***** válasza:
Nem nagyon válaszolnak. A különbség a kettő példád között (szerintem) az, hogy az asszonnyal való hálás a magömlés miatt csak testi tisztátalanságot okoz, míg a disznóhús evése, vagy pl. a vérevés szellemi tisztátalanságot okoz, ami sokkal súlyosabb dolog.
2014. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Erről tudtommal nem ír a Biblia, hogy a disznóhúsevés szellemi tisztátalanságot okozna. A disznó testi, az evés testi, a disznó megevése miképpen okozna szellemi tisztátalanságot? Szerintem ez nem helyes magyarázat, ne haragudj. Nincs szó szellemi tisztátalanságról, csak (!) tisztátalanságról. Mindenesetre köszönöm, hogy elsőként válaszoltál a kérdésre.
2014. jan. 31. 17:27
 4/30 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem szeretnék most a Törvény szerinti tisztátalansággal foglalkozmi, mert nagyon nagy téma és nem vonatkozik a mai keresztényekre.


Inkább arról írnák, milyen tettek teszik tisztátalánná az embert, és milyen dolgokkal sorolja egybe a Biblia a tisztátalanságot.

Galácia 5:19–23 "A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát."

2014. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
KZitus! Csaponghatunk a témák között, és te habár nem akarsz a kérdésemmel foglalkozni, én mindenesetre egy kérdést tettem fel, és nem egy keresztény kontra ószövetség teológiai vitát akarok szítani. Úgy gondolom, hogy a kérdésem egyértelmű. Bocsáss meg, de az ilyen terelő, vitát szító megnyilvánulásokat kerülni szeretném, és megkérném a további válaszolókat, hogy koncentráljunk a kérdésemre. Aki akar és tud válaszolni rá, az tegye meg. A többieknek nem kell. Köszönöm.
2014. jan. 31. 18:01
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A disznó testi, az evés testi, a disznó megevése miképpen okozna szellemi tisztátalanságot?


Sok mindenről nem ír a Biblia, de akkor sem belemagyarázást mondtam:


Máté 8:31 Az ördögök pedig kérik vala őt mondván: Ha kiűzesz minket, engedd meg nékünk, hogy ama disznónyájba mehessünk!

2014. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Teddymaci!

Olyat állítasz, amit alátámasztani nem tudsz a Bibliából. A magyarázatodra az alátámasztás az, hogy sok minden nincs benne a Bibliába. Én pedig ezt idézném:

20. Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból.

Péter Apostol II. levele 1. rész


Az, hogy a disznónyájba mentek az ember után, aztán a disznónyáj "öngyi" lett, még csak érintőlegesen sem feltételezi, hogy a disznóhús megevése szellemi tisztátalanságot feltételezne. Nem beszélve arról, hogy milyen példát tudsz arra mondani, hogy aki lónak a húsát eszi meg, az is szellemi tisztátalanságot követ el. Ugyanis nincs különbség lóhús megevése és disznóhús megevése között a törvény szerint. És a gondolatmenetem itt kapcsolódik be: mi a különbség a lóhús megevése, mint tisztátalanság és a feleségemmel való hálás, mint tisztátalanság között?

2014. febr. 1. 10:37
 8/30 A kérdező kommentje:
És még valami, amiért nem jó a példád. Amikor megeszem a disznóhúst, akkor a disznó megy belém. Az általad felhozott idézet szerint viszont a tisztátalan lelkek mentek a disznókba. Tehát nem a disznó tette tisztátalanná a lelkeket, hanem a tisztátalan lelkek vitték a szakadékba a disznónyájat.
2014. febr. 1. 10:55
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező Te kérdeztél olyat ami nincs közvetlenül leírva a Bibliában, csak következtetni lehet, amiben benne van a tévedés lehetősége. Tőlem meg ne várjál prófétai szót, de itt a Gyk-n se biztos hogy találsz prófétát. :-D
2014. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem így gondolom. Ha nem találni semmit ezzel kapcsolatban, az csak ezért lehet, mert nincs különbség. Azért sem, mert magában a törvény sem tesz különbséget. Nem kell megsértődni, nem is értem, hogy miért gond, ha nem tudod a választ. Én sem tudom biztosra, azért is tettem fel a kérdést. Prófétai választ nem várok, de az általam felhozott idézet nem is erre vonatozik. A prófétai szó nem származik saját magyarázatból, hanem a szellem tanítása által. Nem tudod a választ, és ez a rész le is van zárva. Viszont remélem, hogy lesz olyan válaszoló, aki foglalkozott már ezzel a témával annyira, hogy felébresszen benne valami megbeszélnivaló választ, amit megosztana velem, velünk. Köszönöm.
2014. febr. 1. 13:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!