Jehova Tanúi, miért erőltetitek a Jehova név használatát, ha maga Jézus sem használta azt?
Ez a kérdés ugyanezzel foglalkozik, de nem kaptam kielégítő válszt részetekről:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..
Nincs nekem semmi bajom a névvel, csak nem értem, hogy miért tartjátok üdvösségi kérdésnek, ha Jézus nem használta és nem is tanított nekünk semmi ilyesmit.
Akkor már igazán nem értem, hogy tényleg érdekel-e téged ez a téma?
Megkérdezhetlek, hogy értetted meg azokat a verseket amiket leírtam neked? OLvasd el kérlek a Károli Bibliádból vagy a Káldi fordítást használod akkor abból....
grkaty,
félreértetted a kérdésem, pedig próbáltam az utolsó kommentemben nagyon egyértelmű lenni. Nem arról szól, hogy a Jehova név maga elfogadható-e vagy sem. Hanem hogy Jézus nem szólította így Istent csak Atyaként. A János 17-ben, amit írtál, hogy olvassak el, abban is legalább 5x Atyaként szólítja Istent, nem pedig Jehovának.
A kérdésem tehát, hogy mi,emberek miért szólítsuk Jehovának ha maga Jézus is Atyának szólította és egyszer sem Jehovának?
.Kedves kérdező.
Az (Ezékiel 36:23)-ezt olvasuk:Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése , amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára.
Bizonnyára ismered a minta imát (Máté 6:9) Ti tehát így imádkozzatok: Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved.
De.hogy milyen névről beszélt Jézus? Azt kérlek olvasd a sajét Bibliádban,a( Zsoltárok 83:19)-ben.
Vagy nézzünk egy másik Biblia verset.A Lukács 4:18-ban az Új Világ fordítás szerint Jézus magára alkalmazta Ésaiás próféciáját ezt mondva: Jehova szelleme van rajtam (Ésaiás 61:1). Sokan kifogásolják a Jehova név használatát ezen a helyen. Ez azonban csupán egy a 200-nál is több hely közül, ahol a név a Keresztény Görög Iratok Új Világ fordítás-ban, az úgynevezett Újszövetségben előfordul.A német nyelvű fordítások közül legalább 11 változat használja a Jehova (vagy a héber nyelvből átvett Yahweh) nevet az Újszövetség szövegében, mialatt négy fordító zárójelben hozzáfűzi a nevet az Úr szó után. Több mint 70 német fordítás lábjegyzetben vagy megjegyzésként alkalmazza a Jehova nevet.
. A héber szövegben Isten neve valójában 6828-szor fordul elő a (JHVH vagy YHWH) formában, amelyre általában a tetragramma elnevezéssel utalnak (ez szó szerint azt jelenti: négy betűből álló)
. A Keresztény Görög Iratokról készített fordításban 237 fodul elö a Jehova név.
Még viszatérek a (Máté6:9)-re, szerinted ha Jézus nem használta a Jehova nevet akkor miért tanitotta követőit a neve megszenteléséért imádkozni?
Kedves kérdezö, emlékszel ugye, mit tett Jézus Krisztus, amikor elkezdte földi szolgálatát?
Emlékszel, bement a zsinagógába, átnyujtották neki Ézsaiás próféta tekercsét.Felolvasta az Ézsaiás 61:1,2 versét, amelyet megtalálsz a Lukács 4:16-21
A Héber szöveg itt a tetragrammatont /tudod a 4 héber betü a JHVH, amelyet a zsidók tudták hogyan kell pontosan kiejteni/ szóval Jehova neve áll ebben a szövegben.
Jézus Krisztus nyilván megvallotta, hogy Jehova szelleme van rajta és Jehova bízta meg azzal a feladattal amelyért eljött a földre.
Tudod Jézus Krisztus és az apostolok is sokszor idéztek a Héber Iratokból /Ó szövetség/. Ezzel automatikusan használták, kiejtették tisztelettel a Legfelségesebb Isten nevét.
Nézd, hisz még a tehetetlen pogány isteneknek is nevük volt és van. Neked is van, nekem is, ugye sértene ha valaki "csupa szeretetböl" egy névtelen valakivé tenne minket.
Azon ne aggódj, hogy pontosan Jehova vagy Iehova, vagy Jehovah, esetleg némelyek a Jahvé mellett döntenek.
Jézus nevét sem ugy ejtjük ki ugye, mint a zsidók az elsö században, de mink is és Ö is tudja és érti :-)
Bár mi is Jehova Istent az imánkban Atyánknak szólítjuk, mert az, de ugyanakkor tisztelettel nevén szólítjuk.
Az én apukám mikor még élt szegény és imátkozott így kezdte : "Drága jó mennyei Atyánk Jehova....." és sokan így szólítjuk Istenünket. A Jézus Krisztus utasítása szerint imánk végén így mondjuk : " Jézus Krisztus nevében, /vagy által/ kérünk....
Attól, hogy nincs konkrétan leírva a Bibliában, hogy Jézus hogyan szólította az Atyját, nem jelenti azt, hogy csak ,,Atyám,,-nak szólította. Nincs feljegyzés minden kijelentéséről. De még ha nem is így szólította--tegyük fel--Isten más ókori szolgái igen, akikről ez fel van jegyezve. A mi nevünk egyszer szerepel a személyigazolványunkban, de ez elég ahhoz, hogy ezt mindenki elhiggye és úgy neveznek, ahogyan ott szerepel.
Üdv.
Tényleg ennyire nem értitek, amit kérdezek?
Miért bizonygatjátok nekem, hogy Isten neve Jehova, meg kiejtésről beszéltek, amikor egyértelműsítettem az egyik előző kommentemben, hogy nincs semmi problémám a Jehova névvel. Mit bizonygattok akkor nekem? Nem ez a kérdésem.
A MEGSZÓLÍTÁS-ra kérdeztem rá.
„Tehát ha én úgy imádkozom Istenhez, hogy Atyám vagy Istenem akkor a ti elképzelésetek szerint ugyanúgy célba ér az ima?“
Utolsó válaszoló,
azért az csak furcsa, hogy a Bibliában egyszer sem szólítja Jézus Jehovának Istent, csak Atyának? Miért? Lett volna rá elég alkalma.
Persze ha a Bibliát vesszük alapul. Mindenre lehet mondani, hogy valószínű így vagy úgy volt, csak nem került be a Bibliába, de ez elég parttalan, nincs értelme róla beszélni.
Jézus nem tartotta olyan fontosnak ezt a megszólítást, mint ti Tanúk.
Kedves Kérdező, akkor Jézus azon kijelentését hogyan kell értelmezni, amikor Isten nevének megszenteléséről bezsélt. Egy névről beszélt. Vajon Ő hogyan szentelte meg?
Üdv.
"Vajon Ő hogyan szentelte meg? "
Hát ezek szerint nem a megszólítás által.
Tanúk,erre a kérdésre még nem válaszoltatok,megtennétek?
"Ha én úgy imádkozom Istenhez, hogy Atyám vagy Istenem akkor a ti elképzelésetek szerint ugyanúgy célba ér az ima?"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!