Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten helyesli a...

Szerintetek Isten helyesli a képmások és szentképek használatát az imádatban?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 15:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
JT
2009. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
a képmások nem azért készülnek, hogy imádják azokat, a Törvény pedig azt tiltja
2009. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
a bálványozás az bűn, de én nem hinném, hogy besértődik a szent képeken, azok csak eszközök, nem bálványok.
2009. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha a szentképet imádod, az már régen rossz.

Én nem szeretem őket, attól kiráz a hideg, ha a templomban az öreg nénike a nemtom milyen szent embert ábrázoló medált, szobrocskát vagy képet csókolgatja. Szerintem nem kellenek ahhoz ilyesmik, hogy imádkozhassunk, esetleg szemléltetésként vagy művészetként elfogadható a szentek és egyéb egyházi személyek ábrázolása, de az imádsághoz fölösleges.

2009. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szentképeket nem imádjuk, csak tiszteljük.

Egyedül Istent imádják a keresztények.

2009. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
nem a szentképet tiszteljük, hanem akit ábrázol
2009. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Miért hol imádják a szentképeket?
2009. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérdezz meg akárkit aki szentképpel a kezében vagy az előtt imádkozik, hogy imádja -e? ha téged ez zavar


egyébként


"A kép előtt nyilvánított tisztelet az eredetinek szól" [63] és "aki a képet tiszteli, valójában azt a személyt tiszteli, aki rá van festve". [64] A szent képek tisztelete "tiszteletteljes megbecsülés", és nem imádás, ami egyedül csak Istent illeti

2009. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Maga Isten kérte, hogy pl. a frigyládára angyalokat ábrázoló szobrokat készítsenek, vagy később a sivatagi válndorláskor kígyót ábrázoló szobor előtt kérjék a kígyómarás áldozatai a gyógyulást Istentől. De itt se imádatról van szó, az tuti, ezek csak eszközök.
2009. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Bocsi de sokan tevelyegnek.......ne csinalj faragott kepet NE TISZTELD ES NE IMADD azokat ....csak tiszteljuk?

Nem imadjuk?

Erdekes a szentiras azt mondja ne is tiszteld azokat!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!