Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A " Mi Atyánk" imádságnak mi...

A " Mi Atyánk" imádságnak mi az üzenete? Ez csak egy keret, vagy valóban ezt kell imádkozni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdezö ehhez a témához szeretnék hozzászólni, de elöbb megvárom, mit írnak mások, és hogyan fogják a nézetüket alátámasztani Bibliai versekkel :-)
2014. jan. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Türelmesen várom a hozzá szólásokat.
2014. jan. 2. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért, te hogy imádkozol? Szerinted mi? Miért kérded?
2014. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Máté 6; Lukács 11.
2014. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Szervusz.

Bár a Testvérem az első válaszoló nem írt Én írok erről.

S aztán ha szeretné kiegészítheti.


Jézusnak ez a minta imája.

A versben is kitűnik, hogy sorrendben mi volt neki a legfontosabb.

Az atyja, és a nevének a megszentelése, amit az édenkertben Sátán bemocskolt, és később az emberek el is hagyták ennek a névnek a használatát.

S a következőkben Jézus fontosnak tartotta, hogy Isten országával kapcsolatos, illetve Isten akaratával kapcsolatos dolgokért imádkozott, és végül jöhettek a személyes kérések, mint a minden napi megélhetések Stb.


Ez az Én válaszom, a Többiek is biztos elmondják a gondolatukat erről.

2014. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

T. Kerdezo!

A "Mi Atyank" ima, mintaima, amit Jezus tanitott a tanitvanyainak. Lehet imadkozni termeszetesen. De ez csak egy keret, amihez igazodnunk kell. Isten azt az imat ertekeli, amit sajat szavainkkal mondunk el, ugy mintha beszelgetnenk vele.

A mintaima elso ket mondata nagyon fontos.

"Mi Atyank, aki vagy a mennyekben, szenteltessek meg a te neved." Jezus mig a foldon volt, megismertette a tanitvanyaival es az emberekkel Isten nevet.

Janos 17:26: "Es megismertettem o veluk a te nevedet, es megismertetem. hogy az a szeretet legyen o bennuk, amellyel engem szerettel, es en is o bennuk legyek."

Vajon hogyan szentelhetnenk meg Isten nevet, ha nem is ismerjuk?

Az ima masodik mondata pedig igy szol: "Jojjon el a te orszagod, legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, ugy a foldon is."

Mit varunk, milyen orszaga jojjon el Istennek, ugy mint mennyben mar eljott, es most ide a foldre is jojjon el?

Ezek nagyon fontos dolgok, amiket tudni kell.

Tehat ebben az imaban ez a ket kulcsmondat.

Ha imadkozunk, akkor legeloszor is Isten nevet dicsoitjuk, majd halat adunk neki mindenert. Es ezek utan johetnek a sajat kereseink. Az ima zarasa pedig: "mindezt a te szent Fiad, Jezus Krisztus altal kerjuk, ha megegyezik a te akaratoddal." Janos 14:14: "Ha valamit kertek az en snevemben, en megcselekszem azt."

Ha kerdesed lenne, nagyon szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

én is csatlakozom:


Sokszor tapasztalom, ha megkérdezzük az embereket, mit kérnek a Mi Atyánkban, a válasz az hogy Nem tudom.


Egyesek azt állítják, hogy Isten országa a szívben van./ezt egy apáca mondta nekem/ Valaki azt állítja, hogy ez a menyországi élet. De itt a földröl is szó van.


A Biblia szerint az Isten királysága a mennyben és a Földön is fog uralkodni, amikor Jehova Felkent Királya Jézus Krisztus az Armageddoni csata után fel fogja támasztani igérete szerint a halottakat. A Föld gyönyörü otthonná fog válni, ahogy azt Jehova Isten kezdetben elhatározta.


Az ima elsö mondata: "legyen megszentelve a Te neved".

Jehova, akiböl egyesek egy névtelen Istent csináltak, megszenteli nevét.

2014. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 megfelelő ***** válasza:

A Mi Atyánk több zsidó imádságból összerakott ima, mert a zsidók általában kompletten megírt imádságokat szoktak elmondani, mint a katolikusok.


Ez eredetileg azért volt így, mert nem mindenki tudja helyesen kifejezni magát és megszólítani Istent.


A ne vígy minket a kísértésbe rész, egy reggeli imádság része. A Mi Atyánkot a zsidók is elfogadják, és tökéletes zsidó imádságnak is tartják.

2014. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bizony Jézus azt tartotta a legfontosabbnak, hogy Atyja neve legyen megszentelve. Sajnos már abban az időben is sokan nem tették ezt meg, mert voltak olyan zsidó hagyományok, amelyek megtiltották a Név kimondását. Sajnos ma sem jobb a helyzet. Persze Isten akkor fogja a legteljesebb mértékben megszentelni a nevét, amikor elsöpri a gonoszságot a földről, és újra helyreállítja a paradicsomot. Megvalósítja azt, amit megígért, azaz meglesz az akarata.
2014. jan. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is már nagyon várom a Királyságot!! Amikor Jézus Krisztus lesz a földön a Király ,és nem a gonoszság stb..
2014. jan. 18. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!