Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten ezt akarná?

Szerintetek Isten ezt akarná?

Figyelt kérdés

Hívő vagyok, de a magam módján, párom vallásos. Két éve vagyunk együtt, házasságig párom nem szeretne szexuális kapcsolatot, amit én eddig tiszteletben tudtam tartani, de egyre nehezebb. Nekem sosem volt ilyen elhatározásom, esküvő meg mostanában biztos nem lesz.

Miért erősebb a házasságon kívüli nemi életre vonatkozó tiltás, mint az, hogy boldogak legyünk? Miért gondolja a párom, hogy Istennek jobban tetsző, ha most emiatt szétmegyünk, és elválik attól, akit házastársának akart eddig? Nem lesz esküvő ilyen formán, amin belül meg tudnánk élni a testiséget, pont a testiség hiánya miatt (ami azért nem fekete-fehér, mert esetemben nem csak a nemi vágyról van szó).

22/L


2014. jan. 1. 20:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia. Most nem tudok linkelni, de a biztos út blogra keress rá. Én nem értek egyet az írókkal mindenben, de a te kérdésedre talán kb. kielégítő választ kaphatsz, kielégítőbbet, mint amit én neked itt most le tudnék firkálni.
2014. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Olyan önmegtartóztatásról tesz bizonyságot, amit én sem tudnék!"

És az én önmegtartóztatásom? Az smafu? Miért gondoljuk, hogy csak a férfiaknak lehetnek erős vágyaik?

Ráadásul őt segíti az elhatározása, ami nekem eleve nem volt meg.

2014. jan. 2. 04:33
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
Mi dolga egy hívőnek egy hitetlennel? Csak becsülni tudom ezt a férfit, hogy kitart egy ilyen önző, testvezérelt ember mellett.
2014. jan. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 megfelelő ***** válasza:

Normális esetben ez úgy megy, hogy valaki elhatározza, hogy feleségül vesz valakit, egy rövidebb ideig jegyesek, aztán összeházasodnak és jöhet a szex.


Minek húztátok el eddig az időt?

2014. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy elhúztuk?

Két éve vagyunk együtt, értsd azóta járunk, azért a házassághoz még fiatalok vagyunk.

2014. jan. 2. 11:23
 16/16 anonim ***** válasza:
55%

Aztán ha kiderül, hogy p.unciban már nem is olyan kemény a srác, vagy korai magömlése van, akkor majd nézhetsz. Vagy elváltok, vagy megbolondulsz.

Mindenfajta szexuális viselkedés normális, kivéve, ha nincs szexuális viselkedés. Ez tény. Az itt magyarázó okostojások is vagy kamuznak, és nem győznek eleget a gatyájukban turkálni, vagy torz személyiségek.

Azt hiszem, beszélned kell a sráccal.

2014. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!