Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten ezt akarná?

Szerintetek Isten ezt akarná?

Figyelt kérdés

Hívő vagyok, de a magam módján, párom vallásos. Két éve vagyunk együtt, házasságig párom nem szeretne szexuális kapcsolatot, amit én eddig tiszteletben tudtam tartani, de egyre nehezebb. Nekem sosem volt ilyen elhatározásom, esküvő meg mostanában biztos nem lesz.

Miért erősebb a házasságon kívüli nemi életre vonatkozó tiltás, mint az, hogy boldogak legyünk? Miért gondolja a párom, hogy Istennek jobban tetsző, ha most emiatt szétmegyünk, és elválik attól, akit házastársának akart eddig? Nem lesz esküvő ilyen formán, amin belül meg tudnánk élni a testiséget, pont a testiség hiánya miatt (ami azért nem fekete-fehér, mert esetemben nem csak a nemi vágyról van szó).

22/L


2014. jan. 1. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez régen egy gyakorlati dologra volt visszavezethető,mert akkor még nem volt fogamzásgátló vagy abortusz és ezzel tudták magukat megvédeni a nők.Egyébként mennyire "fanatikus"hívő(elnézést a kifejezésért csak nem találtam jobb szót rá)?Biztos,hogy eltudnád viselni a törvényeit egy életen át,amikor te nem hiszel benne?

(nem bántásból kérdezem,csak érdekel)

2014. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem erőltet rám semmit, és bár a vallási nézeteink nem egyeznek, sosem vitatkozunk ilyen kérdésekben. Ez az egyetlen kitétele, de ezt már a kapcsolat elején is tudtam.
2014. jan. 1. 20:34
 3/16 anonim ***** válasza:

Ja,értem:)

És pettingről se lehet szó?

Amúgy szerintem ha ezt az elején tisztáztátok,akkor nem tudsz mit csinálni.Ő nem nagyon fogja megváltoztatni a nézeteit te pedig el is fogadtad ezt az elején.

2014. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szió


a kapcsolat elején tudtad.

akkor nem értelek?

Ha szereted akkor nem áll a kapcsolatotok útjában ez.

a szeretetről azt mondja a szent írás, hogy sosem vall kudarcot.

Ha még is akkor nem a szeretetben van a hiba, hanem az egyénben aki nem tudta ezt a tulajdonságot kifejleszteni, amihez a türelem is hozzá tartozik.

ezt a pár verset javaslom olvasd el.


(1Korintusz 13:4-8) 4 A szeretet hosszútűrő és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel,


5 nem viselkedik illetlenül, nem keresi a maga érdekeit, nem válik ingerültté. Nem tartja számon a sérelmet.


6 Nem örvendezik az igazságtalanságnak, hanem együtt örvendezik az igazsággal.


7 Mindent elvisel, mindent elhisz, mindent remél, mindent kitartással tűr.


8 A szeretet soha nem vall kudarcot. . . .


Mért gondolja a párod, hogy szét mentek?

Vagy inkább Te gondolod így?

A boldogság pedig nem a szexualitásban rejlik, persze a házasoknak hozzá tartozik az életéhez, mert ezt ajándékba kapták az emberek a házassághoz.

Az életben vannak apró, kisebb nagyobb örömök, amik az ember boldogságát szolgálják, és Jézus a boldogságot soha egyik beszédében sem kötötte a házassághoz, vagy a szexuális élethez.

S te még nagyon fiatal vagy, nem vesztettél és nem vesztesz semmit.


Ez is egy jó példa ahhoz, hogy miért íratta le a teremtő, hogy csak az úrban házasodjanak az emberek, vagy is egy nézeten legyenek, mert ez bizony nézet különbséget szül s máris nem jó-

2014. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ahogyan írtam, egyre nehezebb ezt tartani, ahogy a kapcsolat elején én tudtam, hogy neki van ez az elhatározása, ő ugyanúgy tudta, hogy nekem sosem volt ilyen.

Az az igazság, hogy nem voltam elég komoly az elején, pont azért szeretnék vele együtt lenni, mert egyre jobban szeretem.


Az meg butaság, hogy olyan emberek ne legyenek együtt, akiknek nézetkülönbségeik vannak... arról szól a kapcsolat, hogy kommunikáljunk egymással, hogy megbeszéljük, és megoldjuk a problémáinkat, miért kell eleve 100%-osan passzoló emberek összeboronálni? Az, meg hogy vallásos, na és akkor, ez csak egy része az életének, ha ez a kitétel nem lenne, szinte nem is érintené a kapcsolatunkat. Aki meg az gondolja, hogy könnyű az önmegtartóztatás, annak még nem volt valami őrült jó szexuális élménye, és csak sajnálni tudom.


A petting rendben van, de nekem az eggyé válás testi-lelki része is hiányzik. És őszintén szólva nehéz a nőiségemet is megélni úgy, hogy nekem kell a páromat szuggerálnom, hogy legyen már valami. Valahogy azt hittem, hogy ez a férfiaknak nagyobb fejtörést szokott okozni.

2014. jan. 1. 20:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Isten csak egy dolgot akar végső soron: azt, hogy szeressük egymást, és legyünk boldogok, ne ártsunk egymásnak. Lássuk a szépet az életben. Fogadjuk el egymást és győzzük le a rosszat magunkban és segítsünk ebben másoknak. Tehát: SZERESSÜK EGYMÁST ÉS A SZÉPSÉGET, mert minden szép és jó forrása Isten.
2014. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy szóltam.

De az aki valódi keresztényként éli a napjait, az így gondolkodik, és semmiféle sértegetést nem gondoltam hozzá,


egyébként pedig az elmondottak alapján, a párod is csak úgy keresztény ahogy sokan névlegesen azok.

S ez talán most "haragra" ingerelhet bár nem ez a szándékom, de az aki valódi követője a keresztény életútnak, az semmilyen testi kapcsolatban sem elégíti ki a párjáét szexuálisan, mert az is kimeríti a paráznaság fogalmát.

Így tulajdonképen, Téged még ingerel is a párod, hát....

Persze ebbe nem lehet beleszólni, de csak a bibliában leírtak alapján próbáltam megközelíteni ezt,

De ha ez a helyzet nálatok, akkor oly mindegy mert Jézus szemében parázna éltet éltek.


Pál apostol összekapcsolta a „tisztátalansággal” is. Az eredeti görög szó itt az akatharsia, amely mindenfajta erkölcsi szennyezettséget magában foglal, legyen ez szóbeli, vagy cselekedetbeli tisztátalanság. Biztosan tisztátalannak számítana, ha valaki megengedné egy másik személynek, hogy a ruhája alá nyúljon, vagy levetkőztesse, vagy intim testrészeit, például melleit simogassa. Nos a Biblia a mellek simogatását a házastársak részére fenntartott örömök között említi (Példabeszédek 5:18, 19; vö. Hóseás 2:4).

Pál apostol „bujálkodásnak” („gátlástalan viselkedésnek”, nevez.

„túl messzire” menjen el, nem szükséges, hogy nemi aktust folytasson! Ha túl fiatal vagy még a házasságra, a romantikus érzésből fakadó érintés és csókolózás nem megengedett. Azoknak is, akik udvarolnak valakinek, vigyázniuk kell, nehogy vonzalmukat olyan formában fejezzék ki, ami már tisztátalanságnak számítana.


Nos ennyit szerettem volna.

2014. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kétlem, hogy Isten bárkit is tisztátalannak tartana, mert szereti és kívánja a másikat. Nem kell hozzá semmilyen passzust elolvasnom, elég a szívembe néznem.

Sosem fogom megérteni, hogy egy magát kereszténynek tartó ember miért ítélkezik ismeretlenül.

2014. jan. 1. 22:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem találok szavakat! Ilyen párod van, aki nem azért szeret, mert szétteszed a lábaid. Ő többet lát benned, mint az érzékkielégítés. Olyan önmegtartóztatásról tesz bizonyságot, amit én sem tudnék!
2014. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Isten azt akarja, hogy boldog légy. Hidd el, hogy Ő sokkal jobban tudja, mi a boldogság valódi forrása, mint te magad.


Amit írok tapasztalatból írom. 21 és fél éve vagyok házas, 21 évesen házasodtam. A feleségem volt az első nő az életemben, 18 évesen ismertem meg és 3 évig udvaroltam neki. Amikor úgy éreztük, hogy itt az idő, összeházasodtunk, ahogyan azt a Szentírás is tanácsolja. Pál apostol írja: "ha magukat meg nem tartóztathatják, házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni." (I.Kor. 7:9). Az esküvő ebben a korban csak rajtatok múlik senki máson. Minden más kifogás. Tapasztalatból írom. Én harmadéves egyetemistaként vettem el a feleségemet, akinek estin még szintén két éve volt vissza az érettségiig. Leköltözött velem Sopronba 200 km-re az otthonunktól, albérletbe, koleszba, ahol éppen tudtunk lakni...nem ez számított, csak az, hogy együtt legyünk. Vakmerőség volt, de életünk legszebb két évét töltöttük együtt. Nagy szegénységben, sok munkával és tanulással, sok lemondással, de igazi örömmel és boldogsággal.


Hidd el kifogások mindig lesznek. Ha két ember szereti egymást, és elhatározta magát arra, hogy a másikat választja élete párjául végérvényesen, akkor házasodjanak össze. Ennyire egyszerű.


Az önmegtartóztatás megtanulása pedig fontos. Nagy hasznát veszed, ha betegség vagy egyéb okok miatt sokáig távol kell lenned a társadtól.


Egyébként teljesen értem az igényeidet, 22 évesen ez teljesen természetes.


Üdv. Péter

2014. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!