Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 2014 minek az éve lesz az...

2014 minek az éve lesz az egyház szerint? 2011 a család éve volt,2012-t sem tudom,2013 a hit éve, de 2014 minek lesz az éve?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 08:18
 1/7 A kérdező kommentje:
2012 az új evangelizáció éve. 2014-et még nem hirdették ki?
2013. dec. 31. 08:33
 2/7 yuda ***** válasza:
0%

Nem tudom miről beszélsz.

Pár kifejezést helyére kellene tenni.

Az egyház Krisztusnak -Jézusnak a teste és teljessége.

Nem felekezethez tartozást, hanem Istenhez tartozást jelent.

Isten igéje-szava az egyetlen mérce és világosság a hívő emberek számára.

Bibliában nincs ilyen, hogy ez ennek az éve, az amannak.

Biblia Isten szava.

Ha hívőnek vallod magad, akkor abban higyjél.

Nincs ilyen, hogy család éve és hit éve...pontosabban minden év és minden nap legyen fontos, hogy hitben járj, szeresd az Urat teljes szívedből, szeresd felebarátodat, szeresd a családod és sok hasonló útmutatás.

Merem remélni, hogy a normálisabbak 2014-ben is szeretni fogják a családjukat és hisznek...stb.

-de így kisarkosítani, hogy ez az év minek az éve, -nos ez így elég torzan hangzik. Horoszkópokban vannak ilyen zagyvaságok....meg a kínai számításokban.

Ezt behozni az egyházba? Pff...

Távol legyen!

2013. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki, a Pápa mondja minden évben. Láttam olyan bazilikát, ahol egész évben 2011-ben kint lobogott egy zászló, hirdetve a család évét. Vallási vitákba nem megyek bele.
2013. dec. 31. 10:15
 4/7 anonim ***** válasza:

A család éve csak Magyarországon volt, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hirdette ki. A hit éve meg 2012. október 11-én kezdődött és 2013. november 24-ig tartott, a II. Vatikáni Zsinat megnyitásának 50. évfordulója alkalmából.

Szóval ez nem úgy van, hogy minden évben lenne valami.

2013. dec. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy 2014-re nincs kiemelt "téma".


Egy katolikus

2013. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ja
2013. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kisvuk29 válasza:
én úgy tudom ez a kínaiaknál van,de ott állatokkal.nem tudom most minek lesz az éve,de mindig valamilyen állat vagy egyéb lény mint pl sárkány vagy nem is tudom :D az egyháznál ilyet nem tudok :D
2014. jan. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!