Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tiltások vannak a...

Milyen tiltások vannak a jehova tanúira?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy mit tilt nekik a vallás!?

pl: házasságon kívüli szex, telefon, hazugság, mozi...



2013. dec. 26. 10:27
1 2
 11/15 Mulder614 ***** válasza:
60%
Elég baj az ha a házasság előtti sex csak Jehova Tanuinál ven tiltva. A biblia szerint minden keresztény embernek tiltva van, nem csak a tanuknak! Ha a többi vallásnál nincs tiltva akkor azok a vallások elég lazák és nem keresztényi mintára épülnek.
2013. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


sandor76!


"Eleg baj ha nem jarnak hazrol-hazra,es nem beszelnek az embereknek az osszes vallas tagjai,ugyanis ezt a munkat Jezus parancsba adta AZ IGAZ KOVETOINEK."


Szerintem meg az a baj hogy te ezt a két dolgot összemosod. Ugyan is Jézus nem parancsolt olyasmit hogy járjanak a követői házról-házra.

A hitről szájjal tesznek vallást de az nincs megparancsolva hogy járjanak házról-házra.


"...de legpontosabban Jehova Tanui kovetik ezeket az Isteni torvenyeket."


Igen a versenyzők is állandóan azon vannak hogy kik a legjobbak. A legjobbak legjobbjai az ELIT.

2013. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

hat minket mar az oruletbe kergetnek a jehova tanui azzal hogy akar itthon vagyok akar mashol, mindig megtalalnak az ilyen (szamomra) baromsagokkal.

ha valaki jehova tanuja akar lenni az belep magatol, vagy csatlakozik ugy is. nem tudom mit kell az olyanokat idegesiteni ezekkel akit nagy ivben nem erdekelnek az ilyenek!!!

2013. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi!

Szeretnem megcafolni a hozzaszolasodat, miszerint Jezus nem parancsolt olyant, hogy predikalni kellene.

A Mate 24:24 ezt irja: "Es az Isten orszaganak ez az evangeliuma hirdettetik majd az egesz vilagon bizonysagul minden nepnek, es akkor jo el a veg."

Mate 28:19 - "Elmenven azert, tegyetek tanitvanyokka minden nepeket, megkeresztelven oket az Atyanak, a Fiunak es a Szent Leleknek neveben."

Lukacs 8:1 - "Es lon ezutan, hogy O jar vala varosonkent es falunkent, predikalvan es hirdetven az Isten orszagat, es vele a tizenketto."

Lukacs 4:43 - "O pedig monad nekik: Egyeb varosoknak is hirdetnem kell nekem az Istennek orszagat; mert azert kuldettem."

Cselekedetek 10:42 - "Es megparancsolta nekunk, hogy hirdessuk a nepnek,es tegyunk bizonysagot, hogy O az Istentol rendelt biraja eloknek es holtaknak."

Cselekedetek 20:20 - "Hogy semmitol sem vonogattam magamat, ami hasznos, hogy hiressem nektek, es tanitsalak titeket, nyilvanosan es hazankent."

Maate 10:7- "Elmenven pedig predikaljatok, mondvan: elkozelitett a mennyek kiralysaga."

Mate 10:27 - "Amit nektek a sotetben mondok, a vilagossagban mondjatok; es amit fulbe sugva hallotok, a haztetokrol hirdessetek."

Timoteus II. 4:2 - "HIrdesd az iget, allj elo vele alkalmatos, alkalmatlan idoben, ints,buzdits, feddj teljes beketuressel, es tanitassal."

Visszaterve a legelso idezetre a Mate 24:14-re, ott azt irja, hogy a veg idejeig kell predikalni. Nos ezeket nem en talaltam ki, hanem amint latod, a Biblia irja. Udv: Judit!

2013. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


14. válaszoló!


Hatalmas hibát vétettél! Nem írtam azt hogy nem kell prédikálni. Ha ilyesmit írtam volna akkor azt tudnád idézni. De ezt nem tudod megtenni mert ilyet nem tettem.

Melyik részét nem vagy képes értelem szerűen felfogni az alábbi mondatnak?

"Ugyan is Jézus nem parancsolt olyasmit hogy járjanak a követői házról-házra."


Semmit nem cáfoltál meg! Mivel amit állítasz az nem történt meg.

2013. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!