Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tiltások vannak a...

Milyen tiltások vannak a jehova tanúira?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy mit tilt nekik a vallás!?

pl: házasságon kívüli szex, telefon, hazugság, mozi...



2013. dec. 26. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Az első és a harmadik nem szabad nekik, de egyetlen kereszténynek sem elvileg, ez nem a Tanúk specialitása. A második és a negyedik tudtommal mehet. Nem vagyok Tanú, de sok él a környékünkön, azt leszámítva, hogy nem karácsonyoznak meg nem tartanak szülinapot, teljesen normálisan élnek. Emberből vannak ők is, nem hiszem, hogy sok furcsaságot kell mögéjük képzelni.
2013. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Szervusz.


Köszönöm az első hozzá szóló válaszát, igazán megtiszteltetés hogy ember számba vesz minket.


Igen sok mindent nem szabad, persze ezek között Biblia alapelvekbe ütközőket tilos

A szent írás azt mondja, hogy a világban élnek a keresztények, de nem élnek teljesen a világgal.

Ez azt jelenti, hogy mindent nem tudunk kikerülni, ezért ami hit romboló, és erkölcstelen azokat kerüljük, hiszen azok nem is jók.


Ha egy moziban olyan filmet, vagy színházban olyan darabot adnak, ami nincs teljesen erkölcstelenséggel, spiritiszta dolgokkal átszőve, csak egy vígjáték, abba nem hiszem, hogy bele kellene kötni.

Vagy egy történelmi film, stb.


S a legtöbb ilyen lelkiismereti kérdés, mert van akinek megengedi a lelkiismerete van akinek nem, de nem kárhoztatjuk egymást ezekben,

Nagyon fontos, hogy egyetértés legyen és a Biblián alapuljon.

ezért az erkölcstelenség minden formája, mint a paráznaság a részegség a hazugság, káromkodás lopás, a világban levő ünnepek megünneplése, vagy bele avatkozni a világ politikai, és egyéb emberi ügyeibe, vagy Sátánt támogató nézetek olvasása, támogatása, mint a horoszkópok, varázslások és egyéb ilyen dolgok az ami egyértelműen tilos.

S egy Keresztény saját maga is tudja, hogy nem is tenné meg annyira egyértelmű, hogy nem jó, és nem Istennel kapcsolatos.

2013. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Bocsánat még annyit, hogy nem a VALLÁS tiltja ha nem a teremtő.
2013. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 intrepid ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem adnak, és nem fogadnak el vérkészítményt. Inkább meghalnak.
2013. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom a valaszokat...

lenyegeben csak kivancsisagbol kerdeztem, mert a mi kornyekunkon is sok jehova tanuja lakik.

meg mert van egy olyan ismerosom akik a felesegevel elvaltak, es a no jehova tanuja, s a 2 lanyanak valotlan dolgokat mondott az edesapjukrol. ezert a lanyok felnek az edesapjuktol. :(

szeretnek segiteni az edesapjuknak. de nem tudom hogyan kell egy ily vallasu emberrel beszelni, hogy se ot se a vallasat ne sertsem meg

2013. dec. 26. 11:30
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Van egy kedves, aranyos, marhára lényegi tiltásuk: nem állhatnak fel a HIMNUSZ alatt. Annyira jó -az egész szekta lényegi működését meg lehet ezen keresztül érteni.
2013. dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Egy dolgot tisztázni szeretnék! Jehova Tanúinak nem a vallása tilt egyes dolgokat, hanem ők követik a Bibliában feljegyzett Isteni alapelveket. Ezek az alapelvek azonban nem csak Jehova Tanúira vonatkoznak, hanem minden olyan személyre, aki Krisztus követőjének vallja magát. A Galácia 5:19-21-ben feljegyzett test cselekedeteit mindenkinek kerülnie kell, mivel Pál apostol a 21-dik vers végén kijelenti, hogy akik ilyeneket gyakorolnak nem örökölhetik Isten királyságát. Ez csak néhány dolog, amit Isten nem helyesel. Jehova Tanúi ezért kerülik a test cselekedeteinek a gyakorlását, és inkább arra törekednek, hogy megteremjék a szellem gyümölcseit, amelynek felsorolását megtalálod a Galácia 5:22,23-ban. A bibliaverseket azért nem idézem itt, hogy mindenki kikereshesse magának az általa használt Bibliából.
2013. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval teljes mértékben egyet értek.

Ez egy igazán frappáns válasz.

A szent írás szerint kell élni,

2013. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
meg egy kerdes: hogy mire jo az ha teriteni jarnak? pl: mas vallas tanui nem jarnak teriteni...
2013. dec. 26. 12:03
 10/15 sandor76 ***** válasza:

Eleg baj ha nem jarnak hazrol-hazra,es nem beszelnek az embereknek az osszes vallas tagjai,ugyanis ezt a munkat Jezus parancsba adta AZ IGAZ KOVETOINEK.

Ezenfelul nem teriteni jarnak ez tevhit roluk,hanem a Biblia jelenbeli,es jovobeli esemenyeirol beszelnek az embereknek.

Ez alapjan mindenki eldontheti,szeretne e megismerni es szolgalni a teremtot Jehova Istent.

Isten neve=Jehova.Zsoltarok 83;18.

A tiltasok vagyis Bibliai alapelvek pedig ott vannak minden Bibliaban,de legpontosabban Jehova Tanui kovetik ezeket az Isteni torvenyeket.

Ezeket minden embernek aki keresztenynek vallja magat be kellene tartani,nem csak a tanuknak.

2013. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!