Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyávaság senkit sem tett...

A gyávaság senkit sem tett hallhatatlanná, mondta Sallustius. Vajon igaza volt? A bibliai történetből például szerintem ismerünk egy-két gyáva figurát, de talán a nem vallásos történelemből is, nem?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
A bátorság sem ilyen alapon :D
2013. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy "hallhatatlanságot" akartál írni??

Ilyet soha senki sem mondott...

2013. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szervusz.


A Biblia szerint senki sem lesz halhatatlan csak azok akik erre méltóak, és ezeket maga a Teremtő választja ki.

A gyávaság ebben a világban pedig relatív, mert nem mindegy milyen szemszögből nézzük, és a körülményeket is meg kell vizsgálni, legalább is a teremtő így teszi.


Vegyük Péter apostol esetét, aki 3x tagadta meg megváltóját. De Jézus nem gyávaságnak tekintette hanem emberi gyengeségnek a körülmények miatt.


Viszont Júdás, az már gyáva volt mert nem mert szembe nézni a helytelenség következményeivel, és inkább megölte magát, mint hogy megbánja a tettét Péterhez hasonlóan.


Tehát szerintem a gyavaság nem minden esetben függ össze az erővel.

S azt az embert aki pedig ha erős is és olyat tesz ami helytelen, azt pedig a Teremtő nem "Bátornak" nevezi, hanem meggondolatlannak, merésznek, és ez nem egyezik a Teremtő nézetével.

2013. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez egy idézet volt, pontosan másoltam ki
2013. dec. 21. 20:26
 5/7 A kérdező kommentje:
hallhatatlanság nyilván nem bibliai értelemben volt használva, de nem is ez volt a kérdés lényege
2013. dec. 21. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg feltűnne neked, főleg, ha már szóltam, hogy az nem "halLhatatlanság", hanem "halhatatlanság"?


Vagy annyira nem tudsz magyarul, hogy nem veszed észre a különbséget??

2013. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sallustuis 2000 évvel ez előtt élt. Akkor még más idők jártak.
2013. dec. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!