Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek melyik parancsolat...

Nektek melyik parancsolat betartása okoz nehézséget?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

egyik sem :))))


nem tartom magamat kétes eredetű parancsolatokhoz!

2013. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%

Melyik parancsolatok közül?

Gondolom a bibliai parancsokra gondolsz.

De ott is melyikre a 1x, vagy a 6xx?

Gondolom a 10 parancsra gondoltál. Erre:


[link]


Nos a szombatot alapból úgy tartom ahogy nekem jól esik és a vasárnapot is.

Egyesek szemében pedig a paráznaság vétkét szegtem meg súlyosan. Ami szintén nem igazán érdekel. (mert szerintem meg nem).

A táplálkozási/étkezési/szexuális szokásaimba senki nem szólhat bele. De úgy egyébként az egész életembe. (logikus magyarázat nélkül).


Ettől függetlenül...

Nehézséget semmi nem okoz. El kell döntetni és csinálni.

2013. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

Nahát Silver Barátom, mit nem olvasok tőled. :((


Szervusz kérdező


A keresztények nincsenek a Mózesi törvényszövetség alatt, mivel Jézus újszövetséget kötött és már nem azt kell betartani,


Nem tartom nehéznek a betartását, mert akit a szeretet vezet az engedelmességben annak nem nehéz betartani azt ami jó

(1János 5:3) 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,

2013. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KZitus ***** válasza:
90%

Szervusz


Nem tudom neked miben lehet segítségedre az én nehézségem, de azért megírom.


Gondot okoz olykor számomra ennek a krisztusi parancsnak a betatrása: „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat” (MÁTÉ 22:39)Miért?, mert azt is írja a Biblia : „aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent, akit nem lát” (1János 4:20).

Azért okoz ez nehézséget, mert Isten soha nem bánt engem, a felebarátom pedig elég sokat. De az segít helyrerakni a dolgokat magamban, hogy én is rászorulok arra, hogy mások is bocsássanak meg nekem, hiszen nem tudok mindig csak jót tenni az öröklött bűn miatt. De azért igyekszem....

2013. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Nahát, egy Jehova tanú :D

Jó hogy jöttél, mert elfelejtettem megemlíteni, hogy számomra a világi dolgok amik nem ellentétesek Isten tanításával, egyáltalán nem kerülendő és elítélendő dolgok. Műveszetben és gondolkodásban pedig csak szabadság létezik. (persze nem mondom, hogy rosszat kell közvetíteni. De egyetértés nélkül bármit át szabad érezni, gondolni, hogy számolni lehessen vele).


Az Isten parancsai a 10 parancsolat és az, amit a zsidóknak adott. Ha az új parancsoltra gondolsz kedves tanú, akkor Jézus parancsolta, hogy szeressük egymást és Istent, ahogy ő szeretett minket. És ezt a szeretetet adjuk át másoknak. Arról ismerjenek meg minket, hogy szeretet van közöttünk és így mások is "tanítványá" lesznek, békében és szeretetben (velünk és egymással).

Attól, hogy valaki kereszténynek mondja magát nem lesz az. Attól, hogy hall vagy vall valamit, nem lesz az. Hihetsz Jehovában, ha közben elárulsz mindenkit. A hited akkor halott. Mehetsz házról-házra, ha utána semmibe veszed Istent és az embereket. (ne vedd magadra).


Egyébként nem kell olyan borzasztó dolgokra gondolni. Csak annak borzasztó, aki a saját szerelme testétől is undorodik.


Egy bajom van nekem, ami miatt rossz vagyok. Hogy megfagyott a szívem.

2013. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Zitus, te jó ember lehetsz még ettől és Jehovának is kedves.

Mindent nem kell elnézni és eltűrni, csak a bosszút kell kerülni...

2013. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért hasznos ez, mert így láthatjuk, hogy mindenkinek vannak hibái, ami azért megnyugtató tud lenni.
2013. dec. 16. 16:05
 8/15 KZitus ***** válasza:

Igazad van kedves kérdező, azért is megnyugtató olvasni a Bibliát, mert hát mindet bűnös emberek írták, Isten mégis megbízta őket ilyen szent feladattal, és képessé is tette őket erre. Azon kívűl Isten szolgái, akikről a Bibliában plvashatunk, mint például Mózes, Jób, Dávid, vagy Péter vagy Pál apostol, mind mind követtek el hibákat, de nagyon szerették Istenüket, és Ő megemlékezett róluk, hogy "por és hamu"-ból vannak. Vagyis gyöngék, és botladozók...

Bár engem is is hasonló módon tekintene Isten!

2013. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2013. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tisztelt 14:13!


A mózesi törvény nem egy nagy törvénycsomagból áll, csupán a héber kánonban csoportosították így. Valójában ott különböző törvényekről olvashatunk, melyek között némelyek érvényben vannak, némelyek nem. Az áldozati rendszerre való törvények például eltöröltettek, mert Krisztus, mint az igazi Bárány megáldoztatott. Viszont vannak olyan törvények, amelyek a kereszténységen belül is érvényesek. Az Ószövetségben meg volt tiltva a bálványimádás, nincs ez másképpen az Újszövetségben sem, gondolom, ez mindenki előtt világos. Ami a Tízparancsolatot illeti, külön helyet kapott Isten népénél, nem vegyítették össze az Izráel számára adott polgári törvényekkel. A két kőtábla ugyanis a frigyládában volt, a polgári törvények pedig az oldalához voltak helyezve, jelezve, hogy a Tízparancsolatnak másféle szerepe van. Ha ugyanis valóban igaz lenne, hogy eltöröltetett, akkor most szabad lenne lopni, szabad lenne tiszteletlenül bánnunk a szüleinkkel, mert ugye eltöröltetett, és nem kell megtartani. Erről azonban szó sincs, a mai napig egy örök érvényű erkölcsi törvény.

2013. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!