Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! A vérátöm...

Kedves Jehova tanúi! A vérátömlesztés mellett a szervtranszplantációt is elutasítjátok?

Figyelt kérdés
Ha valaki például krónikus veseelégtelenségben szenved és az egyetlen esélye a túlélésre egy veseátültetés, akkor inkább haljon meg?

2013. dec. 7. 18:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves dexter még ennyit, a Tv-ben láttam a híradóba /nem Magyarországon/, hogy egy nönek aki Jehova Tanuja a fia ajándékozta egy veséjét aki szintén Jehova Tanuja.


A múltkor meg egy "okos kis bácsika" , azzal akart minket bosszantani, hogy ehetjük meg a szardiniát, ha nincs kivéreztetve....:-))))

Lehet, hogy nem ártana ha eféle kérdést teszel fel, ha elöbb szereznél egy kis információt. :-) de kérlek ne a bulvárból :-) vagy a szomszéd nénikétöl :-)

2013. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
a net-en is találhattok információt , ehhez a cikkhez ajánlanám , hogy ne kelljen sokat olvasni, a "Szívsebészeti Klinikán..." cikket elolvasni
2013. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
pardon kifelejtettem :-)) [link]
2013. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
sok ehhez hasonlólt találhatsz, ha keresel [link]
2013. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ma ugy látszik mindent mellé ütök,mert közben föl a vasárnapi ebéd :-)) [link]
2013. dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


6. hsz!


"Mivel az illető a protokoll szabályai szerint nem műthető, így az orvos vállrándítással közli, hogy hívják be a várólistán szereplő következő pácienst, akinek fontos annyira a májtranszplantáció, hogy hajlandó normális keretek között megműttetni magát."


Hogy mi számít normálisnak az igen csak eltérő. Kinek mi számít annak.


"Tehát nyilatkozhatsz, csak ha én lennék az orvos, a műtétet én sem vállalnám. Aztán kereshetsz Jehova Tanú májtranszplantációval foglalkozó orvost. Ja, valószínű nincs, ne is keress... Ha van, kérlek írd le ide nekem a nevét, köszönöm, mert amíg ez nincs meg, az írásaid hiteltelenek."


Nem vagyok tanú! Te meg nem vagy orvos. De olyanról már hallottam hogy szakmai kihívás. Ez ugyanúgy megvan az orvosoknál is. S én biztos vagyok benne hogy lehetne olyan nem tanú orvost találni itt Magyarországon is aki elvégezne egy ilyen műtétet.

Csak el végezték az első szervátültetést is és az első agyműtétet is.


Megjegyzem hogy van egy egészség pénztár amely azzal foglalkozik hogy olyan személyeket biztosít akik nem akarnak vagy nem kaphatnak vértranszfúziót.

2013. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 sandor76 ***** válasza:

Mindenki maga dont ilyen kerdesben,bar soha ne kerulne ra a sor senkinek.

En a veseatultetest talan vallalnam.

Orvos van,ha elore egyeztetik,egesz europaban,akik ver nelkul mutenek,de en inkabb az utolagos szovodmenyektol felnek.

"Akkor inkabb haljon meg"

Semmi esetre sem,de elobb utobb bekovetkezik,ezert van hirdetve a jo hir,hogy mindezek meg fognak szunni.

Nem lessz betegseg,gyasz,fajdalom a korabbi dolgok elmultak.[Jelenesek,21;4].

2013. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!