Mit jelent a "pokol" kifejezés a Bibliában. Létezik?
pokol az a mennyorszàg ellenkezöje,és mit jelent,hàt csak rosszat.oda akkor kerülsz ha életedben sok rosszat követsz el és nem bànod meg.
ha létezik jo,léteznie kell rossznak is,tehàt ha van isten,van sàtàn,ha van mennyorszàg,van pokol is.persze ki hogy van a vallàssal.én hiszem istent,hiszem a sàtànt,hiszem a mennyt mint a poklot is.
igaz - hit kérdése.
"lehet, hogy a pokol kellemetlen, de legalább sok az ismerős..."
Naja. Párszáz éve még a kénköves-üstös buli ment, meg a vasvillás felvigyázók.
Most éppen istentelen szeméttelep.
Harminc év múlva meg Tirana egyik külvárosa lesz, ahol nincs internet, és minden prostituált AIDSes.
Az a szép ebben hogy "az isten örök igazsága" úgy változik folyamatosan ahogy éppen a legtöbb ügyfelet lehet vele fogni.
Az előző hozzászólónak: nem az "örök Isteni igazság" változik folyton, hanem az, ahogy az emberek magyarázzák. Mellesleg az, hogy mi a apokol, érthetően le van írva a Bibliában, a legegyszerűbb, ha elolvasod, mielőtt mindenféle hülyeségeket írsz!
(Ez csak az előző hozzászólónak szólt, bocsi!)
Én azt olvastam valahol, hogy a pokol szó jelentése a bibliában a sírra vonatkozott, a halálra(nem valami tüzes kemencére). Az előttem szóló is azt írta, hogy az ókori héberek, -állítólag Jézus idejében sem- nem választották külön a testet és a lelket. Tehát akkor szó sem volt a lélek halhatatlanságáról.
Valami olyasmit ír a Biblia, hogy Isten nem lelket adott az első embernek, hanem (élő)lélekké tette. Mert a Biblia beszél holt lelkekről is.
Azért mondom, hogy a Biblia ugy tudom nem tanít halhatatlan lélekről. De ha az nincs, akkor a lélek pokolbéli kínzásáról sem lehet beszélni, mégcsak Isten nélküli szemétdombként sem. Szerintem.
Joci
A pokollal és üdvösséggel kapcsolatos teológiai spekulációk Jézus halála után, és a Bibliát értelmezve alakultak ki. De a kereszténységre nagy hatása volt a platóni filozófiának, ami radikálisan elválasztja a testet és a lelket. Platón úgy gondolt a testre, mint a lélek börtönére, amiből ki kell szabadulni a léleknek, ami a személyiség hordozója. Ez a gondolkodás kissé beleszövődött a kereszténységbe, és egyáltalán a nyugati gondolkodásba. A kortárs teológia próbál a platóni elemektől megszabadulni (talán egy Oskar Kullman nevü teológus, de ebben nem vagyok biztos, mondta az, hogy „én nem hiszek a lélek hallhatatlanságában, én a feltámadásban hiszek”). Szóval a mai teológiai elképzelések a Bibliára alapozva próbálnak beszélni a pokolról. De állítják, hogy van pokol, viszont nem fortyogó üstöket kell elképzelni – ez amolyan „Mari néni”-féle népi vallásosság.
Viszont a Bibliában a halottak helye az nem pokol. A pokolba az ember büntetésképp kerül, a hádészba, vagy seolba viszont akkor ha meghal, igazak és bűnösök egyaránt.
"Az előző hozzászólónak: nem az "örök Isteni igazság" változik folyton, hanem az, ahogy az emberek magyarázzák. Mellesleg az, hogy mi a apokol, érthetően le van írva a Bibliában, a legegyszerűbb, ha elolvasod, mielőtt mindenféle hülyeségeket írsz! "
"A bibliában nem fordul elő az a szó hogy pokol..."
Upsz... :DDD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!