Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagy baj? Ha nem hiszek Isteben?

Nagy baj? Ha nem hiszek Isteben?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok.

Születésemtől kezdve a vallásra neveltek.

Most mégse vagyok képes hinni Istenben.

Nem érte az egész olyan nagynak,hihetetlennek és megfoghatatlannak tűnik.



2013. szept. 28. 19:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Nem érte az egész olyan nagynak,hihetetlennek és megfoghatatlannak tűnik."

Az irracionálist kihagytad! Ez csak egy mese, mellyel etetik az embereket. Már megbocsáss kedves (vagy kedvetlen) kérdező, de szerintem a vallás ráerőltetése egy emberre nem hit, hanem inkvizíció-szerű szervezet. Nekem a szüleim mindig mondták, hogy menjek a templomba. Én meg cserébe mindig elmondtam nekik, hogy bizonyos "tanításokban" hol a logikai baki. Sajnos, menthetetlen vagyok! X)

Pl: A kígyónak ezt mondja az Úr! "Ezentúl a föld porát fogod enni!"

Kérdem én előtte lábai, vagy szárnya volt?

Mások szerint a kígyó igazából a Sátán volt kígyó alakban, na de akkor meg minek büntette meg a kígyókat?

Jézus mit mond?

"Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz."

Na b×zd meg Jézus, ezt jól megaszontad! X)

2013. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Senki sem képes, ez ajándék.

Vágyni kell rá.

Ha megelégítenek a világi dolgok, szórakozás eléggé elvakít, akkor nem vagy kíváncsi a lényegre.

Hogy a halált hogy lehet elkerülni, az örök életet megnyerni.

Ha viszont a szíved értelmes, akkor nem felszínes dolgokkal akar megelégedni, hanem mélyére is kíváncsi a valóságnak.


Máté 5

3 Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

4 Boldogok, akik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

5 Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

6 Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

7 Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

8 Boldogok, akiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

9 Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

10 Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

12 Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, akik előttetek voltak.

13 Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.

14 Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.

2013. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!