Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy már nem hiszek Istenben?

Figyelt kérdés

A szüleim elég vallásosak, én is sokáig az voltam.

Az utóbbi néhány hónapban elég sokat olvastam az evolúcióról, és Richard Dawkins több könyvét is olvastam, ezek hatására egyre jobban halványult a hitem és végül teljesen eltünt.


Félek, hogy a szüleim mérgesek lesznek.


2013. jan. 8. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Az evolúció hülyeség.

inkább olvasgasd a Bibliát, az majd visszahozza a hited!

2013. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Csak utána nem abból indulj ki, hogy a vallásosak hiszékeny emberek, akik azért hittek, mert nem tudtak semmit a világról...Mert mindenki más.


Hány éves vagy pontosan?

Csak nem fognak agyon ütni téged emiatt, ha már keresztények (nem álkeresztények).

Lassan fel kell nőnöd és a szüleid nem mondhatják meg mindig, hogy mit csinálj. Egyszerűen nem imádkozol, nem jársz el velük Isten tiszteletre és kész.

Sok szülő szereti érzelmileg zsarolni a gyerekét, sajnos ez benne van a pakliban. A szüleid sem válogathatod meg. Ha velük laksz, nem tilthatod meg nekik a hitet! De ők sem erőszakolhatják rád!

Jobb inkább nem erről beszélnetek...Vagy pedig normális, tisztelettudó hangnemben ha felmerül a téma, megmondhatod nekik, hogy szereted őket és elfogadod őket úgy ahogy vannak, de te nem hiszel Istenben, mert más a világról alkotott képed és mást tanultál az iskolában.

Ha kiiratnak a suliból, akkor pedig kérj segítséget...

2013. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mond nekik azt, hogy deista vagy. Láttam már mélyen vallásos embert,hát azt a meg nem értést amit ő ott levágott(direkt nem írom hogy hisztit) azt nem ajánlom senkinek. Én magam is Deista vagyok, és mikor 1-1 vallásos embernél szóbakerül hogy hiszek e istenben, a deizmust még mindig jobban megemésztik mint ha azt mondanám hogy NEM. Így a szüleid is nyugodtak maradnak, neked meg nem kell reklámozni a füllentést.

[link]

2013. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát haver, ha vallásos voltál, akkor nagyon nem voltál az :)) ha betartottad a törvényeket akkor nem értem hogy mért nem hiszed hogy jók azok. szükséged van Istenre! nem voltál vallásos ha azután ateista lettél, hiszen ha az lettél volna arra alapoztad volna az életed és megértetted volna hogy ez nem egy olyan dolog hogy egyszercsak váltasz.
2013. jan. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy pap ismerősöm mondta azt, hogy kamaszkor egy olyan korszaka az ember életének, mikor még az ateizmus is elfogadható. Egy kamasz minden rendszer ellen tiltakozik, aztán egyénenként változó, hogy mennyire és meddig.

Ha szülő lennék, én nem esnék kétségbe, ha a gyerekem ilyet mondana, majd kinövi.

2013. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a kapcsolatod velük, akkor nyíltan. Ha valóban hithű keresztények, nem valószínű, hogy dühösek lesznek, inkább szomorúak.
2013. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát eddig egy jó nagy marhaságban hittél isten nem létezik csak a sok hülye nem tudja felfogni mert olyan gyengék hogy valakibe mindig kapaszkodniuk kell,nem tudják beismerni ha valamit elérnek azt nem "isten" miatt érik el hanem a saját akaratuk végett.
2013. márc. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!