Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Istenben vagy...

Miért hiszel Istenben vagy éppen miért nem hiszel?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok milyen ok miatt. Előre is köszönöm válaszaitok.
2009. nov. 7. 12:33
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, örülök, hogy ilyen hited van. És gratula a gyereknek.
2009. nov. 7. 17:48
 22/41 anonim ***** válasza:
94%

De kérlek Titeket azt magyarázzátok meg, hogy miért pont abban az istenben hisztek, amiben hisztek? Miközben több ezer istent említenek a történelemkönyvek... Azok, akik hittek, de teljesen másban, például az ókori görög istenekben, azok a ti istenetek előtti elszámolásnál hátrányban voltak?

Vagy aki képtelen hinni -ha szeretne, akkor sem tud- azt Isten kevésbé szereti?

Aki nem Isten törvényeihez tartja magát és az életben úgy cselekszik ahogy ő akar, hívők által úgymond bűnös életet él, az majd Isten előtt negatívan lesz megítélve, miközben nem is ő tehetett arról, hogy nem hitt Istenben?

2009. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
53%
Jó akkor válaszolok egy kicsit komplikáltan. Korábbiakban írták hogy a világegyetem olyan csodálatos és tökéletes hogy azt magától nem tudta csinálni, miért is nem? Minden hat mindenre. Ha egy delfin meghal az hat az ökoszisztémára, vizekre, légkörre ezek hatnak a Föld mindenére. Tegyük fel hogy isten egy emberi lény egy földrajzilag meghatározható helyen (mennyország) különleges képességekkel, az embert onnan mondom hogy a bibliában van írva hogy isten saját maga képére teremtette az embert szóval ő is valami embernek kell lennie. Végtelen idő és végtelen energia van a rendelkezésére hogy megalkotta a világegyetemet és a Földet teljes egészében. Mi erre a bizonyíték kérem szépen? NINCS SEMMILYEN ISTEN NINCS SEMMILYEN MENNYORSZÁG VAGY POKOL SE MINT FÖLDRAJZI HELY SE NEM MINT LÉTSÍK ÉS NEM MINT TUDATÁLLAPOT!! NINCS ÉS KÉSZ! MINDEN HAT MINDENRE! Amikor kifejlődtek az élő organizmusok ennek is meg kellet történnie mert az az anyagnak nem volt úgy jó ahogy ő éppen volt ezért neki meg kellet mozdulnia és jobb életkörülményeket kellet magának biztosítania. Minden hat minderre, ha a Föld egész életét vesszük figyelemben az ember csak pár másodperce él. Ha az emberiség kihalna ez mindenre hatna és akkor előbb utóbb megint kifejlődne egy domináns értelmes faj és kezdődne az egész előröl. A VILÁGEGYETEMNEK 3 MOZGATÓRUGÓJA VAN: idő, anyag, energia! Ha van anyagunk és alig van energiánk de végtelen időnk van akkor bármit megtehetünk ha egy csimpánzt ültetünk egy írógép elé végtelen idővel nyomkodná a gombokat 100% az esélye hogy egyszer a Rómeó és Júlia kerülne a papírra mert annyi ideje van ahogy nyomkodja hogy egyszer az kerülne a papírra. <- Én ezért nem hiszek istenben (:
2009. nov. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
94%

Jajj neeee ! Még egy Intelligens tervezettség vs. evolúció vita ! "Mert a világ olyan, mint egy tökéletesen megtervezett, megalkotott svájci óra." a klasszikus példa :D


Miért kell mostanság ez nektek ? Nem értem .. tényleg. Én agnosztikus vagyok és úgy gondolom, hogy az az intelligens tervezettség tudományosan elég hadi lábon áll, az evolúcióban pedig egyszerűen nem tudom miért nem képesek felfogni az emberek.

" [link] ez egyszerűen annyira nem történt meg :D mint ahogy Einstein sem volt vallásos egyáltalán.


valahogy érzem, hogy le leszek szavazva :D

de hogy én is linkelgessek nektek :

[link]

[link]

[link]

akinek van kedve olvassa el .. bár tudom, hogy senki sem fogja és ha el is kezdi felénél megáll mert nem tetszik neki a dolog .. én eléggé foglalkoztam mindkét oldallal .


zárásképpen egy vallásos környezetben is elfogadott személytől :

„[A hit] oly valami, melyet semmiféle gondolkodás nem tud megérteni, mert a hit éppen ott kezdődik, ahol a gondolkodás megszűnik.” (Kierkegaard)

ezt kéne megérteni és abbahagyni ezt a non-sense vitát ...

2009. nov. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
50%

Én Istenben, mit személyben nem hiszek, mert nekem túl hihetetlennek hangzik, hogy valaki megteremtette a világot, meg minden.

Inkább a sorsszerűségben hiszek, hogy valami irányítja az életet.

2009. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
65%

Én nem hiszek, és nem hiszem, hogy valaha is fogok... Főleg nem a keresztény istenben...

Az ember azért találta ki a hitet, mert félt a haláltól. Még nekem is fájdalmas a gondolat, hogy értelmetlenül élünk, és értelmetlenül halunki meg...

De kit érdekel?:) Ezért nem szeretem, ha egyedül vagyok, mert valahogy mindig előjön bennem ez a téma... Nagyon elkanyarodtam.

Az embernek vigasztalás a hit, mert arra gondol, hogy:

1. Valaki mindig van aki vigyáz rá, sosincs egyedül,

2. Megéri élnie és jónak lennie, mert "mennybe" jut,

3. Arra gondolhat, hogy a bűnös elnyeri méltó büntetését,

4. A lélek nem hal meg.

Mindegy, nyugodtan lehet hinni, mert azzal nem vesztesz semmit. De én soha nem fogok..

2009. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
28%
Nem értem mért pontoztatok le. Ha hiszel is Istenben,és ha nem is, akkor is van vagy nincs, tehát a lényegen nem változtat. Látjátok, ezért vagytok olyanok,amilyenek, mert bármilyen véleményt ír valaki, le esz pontozva.
2009. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
50%
14:08 voltam attól még hogy hiszel benne,vagy nem, attól még az a te egyéni szociális dolgod,aki ezt lepontozza,az csak magát akarja megerősíteni.
2009. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
74%
Kisebb koromban kiközösítettek és csúfoltak a hívő osztálytársaim azért, mert nem jártam hittanórákra. Ez a nagy szeresd a felebarátaidat???Nekem nem kellett hit ahhoz,hogy toleranciával viseltessek embertársaim iránt,mert anyum így nevelt fel,szeretetben.Én hiszek abban,hogy a földön kell jól élnünk és függetlenül attól hogy hiszünk e vagy sem,jót cselekednünk. Ez kicsit nekem mindig is önzőnek hangozott: AZÉRT teszek jót HOGY a Mennyországba kerülhessek,tehát mégsem olyan önzetlen a dolog...Mivel nem hiszek, nincs ki megbocsájssa a bűneimet, tehát alapból jónak kell lennem. Mellesleg nem a hittel van bajom, mert mindenkinek szive joga azt hinni a mai civilizációs világban amit akar. Ha azt mondom hogy nem kék az ég,hanem piros, akor részint nekem is igazam van, mert az ég nem teljesen kék, hanem más színek is vegyülnek bele. Nekem a papsággal és a templomokkal van a bajom. Szerintem nem félni kéne Istent, hanem tisztelni.
2009. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 17:11-es a példabeszédedet nem értem. Tehát Isten eröszakkal akarja rákényszeríteni az embereket,hogy higgynek benne,mertkülönben félresiklik az élete? Elég egy önző diktátor,még jó hogy én se hiszek akkor benne.Az egész családom sem hitt, és mégsem éreztük magunkat kevesebbnek,és úgy érzem az életünk sem kevesebb. Anyulám nővére féli Istent egyedül és mit tesz a sors,pont ez tette tönkre az idegrendszerét,skizofrén,és már 13 éve gyógyszeres kezelés alatt áll.Nos?
2009. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!