Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Istenben vagy...

Miért hiszel Istenben vagy éppen miért nem hiszel?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok milyen ok miatt. Előre is köszönöm válaszaitok.
2009. nov. 7. 12:33
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
67%
Mert hinni jó és megnyugtató. Istenben hinni pedig a legjobb!
2009. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
70%

"A legtöbb tudós, kutató, biológus is megtért."


Ajjaj. Láttál már térképet? Az általános iskolás földzajz atlasz is megteszi. El tudom képzelni, hogy az indiai és a kínai tudódok mind a keresztény istenben találják meg az igazságot. Szánalom, hogy még mindig ott tart a kereszténység, hogy vagyunk mi és vannak azok akiket meg kell téríteni. Semmi gond, hogy Jézus (aki mint tudjuk egy halandó ember volt) már kétezer éve itt volt, és még mindig csak a világ harmada fogadja el megváltónak. A fejlett világban egyre kevesebben. A fejlett világ tudósanak minimum 30%-a ateista, holott elvben kereszténynek kellene lennie. Ez az arány 100 éve még csak egy-két százalék körül lehetett. Ez enyhén szólva is nem a fenti állítást támasztja alá. Vigyázz az ilyen állításokkal! Mert ha hazudsz, akkor megszeged a típarancsolatat, azt pedig te se szeretnéd.


A legtöbb ember azért hisz valamilyen istenben mert ahová született és ahol felnőtt ott az volt az elfogadott. Európában ez e keresztények istene. Ennyi, nem több és nem is kevesebb ok miatt. A legviccesebb az, amikor a vallásos emberek a következőt modják: meg van nekem a saját hitem, ne akarjon engem senki megtéríteni! Igen? És mi a saját hited? Kitaláltál valami újat? Vagy csak az a sajád hited, amit belenyomtak a fejedbe?

2009. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
61%

Én hiszek benne, de nem abban a szakállas öregemberben, akit a keresztények Istennek gondolnak, és a mennyországban sem hiszek..

Szerintem létezik egy megfoghatatlan valami/valaki, aki beindította ezt az egészet, én őt hívom Istennek..ha mondjuk volt evolúció, akkor is létre kellett jönnie az első sejtnek valahogy..A semmiből nem lesz valami, az élettelen dolgokból nem lehet élő, valami kell hozzá. (Pl. hiába tudod, hogy az ember vízből, ásványi anyagokból, csontokból, stb. áll, ha összeöntöd ezeket egy vödörbe, esetleg tökéletesen összerakosgatod, még nem fog életre kelni.)

2009. nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
44%
15:26-ossal értek egyet. Én még azt is hozzá tenném, hogy szerintem miután ez a valami/valaki megteremtette a világot, nem nyúlt hozzá többet, és nem is fog. (Persze ezt nem én találtam ki, mielőtt valaki ezzel jön, és nem is szeretném úgy beállítani, mintha az én fejemből pattant volna ki.)
2009. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszek benne, mert ha lenne Isten, akkor nem hagyná ezt a rengeteg szenvedést, igazságtalanságot, kegyetlenséget, ami a Földön van. Vajon az a 13 éves kislány, akit egy brazíliai templomban imádkozás közben lőttek fejbe gépfegyverrel fél éve, őt nem hallgatta meg Isten?

Miért nem ad semmi jelet a létezéséről?

Honnan tudjam, hogy melyik Istenben higgyek, amikor több ezer vallás van a világon? Csak azért higgyek a keresztény istenben, mert itt ő a népszerű?

Egyszóval: ha van is isten, engem nem ajándékozott meg a hit lehetőségével és ezért nem én vagyok a hibás.

2009. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
34%
hiszek, mert eddig akármi rossz történt velem mindig mutatott kiutat, és hiszek mert ha rossz történik velem kell valami kapaszkodó, egy kéz ami megfog ha épp elesni készülök (átvitt értelemben)
2009. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
86%

Aki meg csupán azért hisz Istenben, mert valaminek létre kellett hoznia ezt az egészet, az gondolkozzon el azon, hogy azt, aki létrehozta is létrehozni kellett, és azt is és azt is.

És az ember miért keresi erre a választ, amikor sosem találja meg? Nem azért vagyunk, hogy olyan dolgokon gondolkozzunk amit sosem fejtünk meg.

2009. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
És az a 13 éves kislány aki már legalább 5 pasival fetrengett azzal isten mit kéne tegyen? Ha egyesek a szenvedést hozzák fel érvként a hitetlenségük miatt.
2009. nov. 7. 16:18
 19/41 anonim ***** válasza:
39%
2009. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
70%

"Aki meg csupán azért hisz Istenben, mert valaminek létre kellett hoznia ezt az egészet, az gondolkozzon el ..."


2. vagyok, aki még véletlenül sem "csak" ezért hisz Istenben.

CSak szeretnék írni még egy egyszerü, banálisnak tűnö történetet:

VAn 2 lány X és Y, barátnők,Istenben hiszek, ám az egyik,X, meginog, (pontosan az ilyesmi beszólogatások miatt ... mondván, nem olyan fontos ez...). Férjhez mennek. Gyereket szeretnének. Egyik sem esik teherbe. Az okos beszólogatófajta felvilágosult emberek válást tanácsolnak, mondván, meg kell adni az esélyt a másiknak, hátha majd egy másik kapcsolatból születik valamelyiküknek gyerek, logikus, minek szomorítanák egymást... X elválik, azóta is lejtőn van az élete, Y a férjével marad, mert köti az esküje és a felelősségvállalása a másik felé akit szeret, imádkoznak sokat, 5 év múlva gyermekük születik, hálásak érte... Istennek.

Y én vagyok

Szép estét!

2009. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!