A Buddhizmusnak vannak a szexel kapcsolatos előírásai?
Szia! Ezt írtad:
> A buddhista elvek szerint, Buddha kinyilatkoztatásai alapján tilos a nemi érintkezés. Nem azért mert bűn. hanem minden testi öröm forrását és az ahhoz való ragaszkodástól kell megtisztulni, hogy eljuthass a Nirvánába.
De az alapelv szerint a testi öröm a tilos, jól látom? De a szexnek nem a a testi öröm a célja hanem a fajfenntartás. Ami pedig nem rossz dolog. A józan észnek mondana ellen ha az emberek szaporodásának megtiltásával kiirtanánk az emberi fajt, és ezt hozzá még valami nemes dolognak tartanánk.
Szóval, biztos hogy a buddhizmus szerint tilos a szex? Nem inkább csak az örömszerzési céllal végzett szex a tilos? És olyan választ nem ér adni, hogy "amiben van testi öröm az tilos"! Hiszen akkor a sport is tilos lenne, sőt a lélegzés is mert az is egyfajta örömet okoz ha kapsz levegőt.
A gyakorlatban nem lehetséges szétválasztani a tevékenységeket tisztán jó és tisztán rossz részekre. A gyakorlatban minden tevékenységnek vannak jó és rossz oldalai.
A buddhista szerzetesek számára tilos a szex.
Abuddhista filozófiát gyakorlók részére természetesen nem, pláne mióta trendi buddhistának lenni, ezek a szabályok, parancsolatok egészen más értelmezést kaptak. De a hinduizmus egyéb ágánál, pl: krisna hívők is csak gyermeknemzés céljából létesítenek testi kapcsolatot.
Oké, utolsó
A buddhizmus tanítása szerint (Buddha parancsolataiban) az szerepel, hogy tartózkodjunk minden örömforrástól.
Ezt nevezik buddhizmusnak.
Buddha elvei szerint élők akkor szexelnek, ha gyereket akarnak.
Akik pedig hipszterbuddhisták, olvassák a kámaszútrát és dugnak agyba-főbe, mert minden dolognak megvan a jó és rossz oldala, filozófikusan.
Okostojás.
Nincsenek. A buddhizmusban nincs sehol kőbe vésve, hogy nem szabad házasság előtt szexelni, ahogy életvezetésre vonatkozó konkrét szabályok sincsenek. Általános dolgokat tilt a buddhizmus, mint például az önzőség, amit ugye a szexre is rá tudsz húzni. Így, ami tilos az a nem közös megegyezésen alapuló szexuális viszony, vagy a másik kihasználása is.
A testi örömöktől való tartózkodás valóban alapelv, de a buddhozmus az önsanyargatás sem vezet sehova. Ha nem a papok szintjén nézzük, akkor a buddhizmus egy egészséges, mértékletes, másoknak nem ártó életet szemléletet próbál közvetíteni és nem azt strigulázza, hogy hányszor szexelsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!